Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz PandaMonium #16 üzenetére

    Nem akarlak én meggyőzni, hogy számodra jobb, ha nem veszed észre a különbséget.

    Annó crt monitorral kezdtem a számítógéphasználatot is. Az első öt évben még egy relative gyatra képernyő előtt ültem, de érezhetően jobb volt az iskolában lévőknél, mert kevésbé éreztem, hogy kifolyik a szemem. Aztán idővel hozzám került pár normálisabb is, aminek a képfrissítése már jobb volt, úgy kevesebb fejfájást tapasztaltam a vibrálás nélkül. Persze amikor tft-re váltottam 10 év crt után, akkor egy idő után feltűnt, hogy "hiányzik" egy fajta zavaró érzés, ami a villogó crt előtt megvolt. Ehhez tudnám hasonlítani a tablet tft-je és az epapír közti különbséget. Talán azért, mert nem világít direktben a szemembe.

    Egyébként magyar áron én sem vettem volna kindlet, mert kis kompromisszummal a tabletemen is tudtam olvasni. Viszont német áron balgaság lett volna kihagynom, amikor lehetőségem volt rá. ÉS nem bánom.

    Több tucat könyvet olvastam papíron, crt / tft monitor és tft tablet képernyőről is, kindleről még úgy a 6-8 kötül játhatok. Persze én általában nem 5 percekre veszek elő egy könyvet, hanem ha az időm engedi, akkor folyamatosan 4-5 órán keresztül (tévézés helyett) olvasom. Annyit tudok mondani, hogy az epapírt lehet tényleg leginkább a könyvhöz hasonlítani, mert ott a legkevesebb technológiából adódó zavaró tényező.

    Más szempontból sem egyformák az emberek. Van aki inkább egy eszközt használ mindenre, akár kompromisszumokkal is. Ennek lehet sokféle megfontolása, akár anyagi, akár hitbéli.
    Van aki meg több eszközt is beszerez és mindig azt veszi elő, amelyik éppen a legkényelmesebb számára. Például netezni telefonon is szoktam, de könyvet olvasni nem. Ahhoz inkább a kindlet veszem elő. A telefon részben kiváltotta a tabletemet is, de ha este az ágyban még néznék valami filmet, akkor a tabletet fogom meg. Más meg tévét kapcsol, de azt meg én nem tartok külön, hanem a pécé szolgál arra is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák