Új hozzászólás Aktív témák

  • Neberu

    csendes tag

    válasz myckey #12 üzenetére

    Elvileg mindegy. A wattszámban (5-10-20-30W), a működési hatótávolságban (kb. 0-6mm), a dizájnban és az összeszerelési minőségben vannak eltérések. A működési távolság a fél cm alatt úgyis jó, felette meg bizonytalan (tesztelni kell), de ez csak akkor lényeges ha be akarod építeni egy bútorba... Akkor be kell marni a bútort szinte teljes vastagságában. Ha ráfekteted éjszakára, akkor nem számít.
    Beépítésnél érdemes teszteket olvasni előtte, ha jól emlékszem egy Nokia töltő működött a legnagyobb távolságban. De csak 3 típus volt tesztelve.

    A dizájn úgyis egyénfüggő. Van LED visszajelzős, LED nélküli, körbe világítós, átlátszó, mindenféle színű, fekvő, ferdén álló, állítható dőlésszögű, kinyitható, dupla (2 telefont v. 1 tel.+1 órát tölt), tripla, autós rögzítőkaros, mágneses odacuppanós, állítható tartókaros. Biztos mindenki talál a kedvére valót..
    Az anyaghasználat és az összeszerelés minősége szerintem a legfontosabb szempont. Sajnos nehéz megállapítani pár kép alapján. (Szeretnek retusálni meg összefésülni 2 képet. Vagy 1 jól összerakott mintadarabot fényképeznek, a sorozatgyártott meg össze van csapva..)
    Érdemes a képeket végignézni (és illesztési hibákat keresni), meg a vevők visszajelzéseit megnézni alul.
    A legolcsóbb kategóriánál előfordul olyan visszajelzés, hogy "áram alá helyezve magától elfüstölt a termék"..
    Ilyenkor kell lapozni egyet.. Nekem a 3-$-os "műanyag korongom" tökéletesen teszi a dolgát.
    https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_1523112.html?wid=1433363#goodsDetail
    Ha meg elromlik, nézek 1 másikat.. Ennyiért belefér. Egy rövid USB-mUSB kábel járt hozzá, töltő nem. De úgyis volt pár felesleges töltőm itthon. Aki nem akar rizikózni, érdemes valamelyik "neves" gyártó termékét kinézni. pl: BlitzWolf, Baseus, OLAF, Minismile, Gocomma. Árak: 3-20-$

    A leggyorsabb és legmegbízhatóbb ha besétálsz a Lurdi házban lévő Xiaomi boltba és ott megveszed.
    Xiaomi Mi Wireless Charging Pad vezeték nélküli töltő 10W, QC3.0 4000-Ft
    https://xiaomi.hu/termek/xiaomi-mi-wireless-charging-pad-vezetek-nelkuli-tolto-10w-qc3-0/
    Ez egy jó vétel. Kínából sem igazán olcsóbb és még várni is kell rá. 20W-os még nincs (lesz), azt kínából kell rendelni.

    Kell mellé egy 5V 2-3A töltő, vagy venni kell egy QC3.0 -as töltőt. Árak: 4-10-$ pl:
    OLAF Quick Charge 3.0 USB Charger (QC3.0, 4dbUSB, 5V 3A, 9V 2.4A, 12V 1.8A) $3.59
    https://www.gearbest.com/chargers---power-adapters/pp_3007362156885978.html?wid=2000001
    Nekem kapcsolós aljzatba van bedugva, és csak pár órára szoktam bekapcsolni (a telcsi mindig rajta van).

    A mobiltelefon kereskedőknél is próbáltam keresgélni Qi padot, de vagy 10.000-Ft környékén próbáltak lehúzni, vagy dilettánsok voltak. (Milyen telefonhoz kell?? kérdésnél nem jutottak tovább... A Qi töltés egy szabvány és legfeljebb a W-számban van különbség, sajnos nem jutott el a szürkeállományukig. Mintha a mUSB kábelnél megkérdeznék, "Milyen telefonhoz kell?" Én meg nem fogok felvilágosító órát tartani nekik, hogy másik telefonhoz is jó.. Tanulják meg az alapokat, ha már ezzel foglalkoznak!)

    Az emberiség megérett a kipusztulásra..

Új hozzászólás Aktív témák