Új hozzászólás Aktív témák

  • jbcs

    tag

    Dolgoztam autóipari multinál beszerző vonalon, így belülről ismerem a folyamatokat. Egyáltalán nem meglepő, amiért kialakult ez a helyzet. Mint alapanyag beszerző állandóan kaptam a csesztetést, hogy magas a készlet, pedig már ott tartottunk gyakran, hogy csütörtökön beérkezett az anyag és pénteken már használták is a termelésben. Ha valami változott a termelési tervben vagy csúszás volt a szállításban, már ment a para, hogy megáll a termelés. Hetente ment a státusz ki a HQ-be, hogy hány napos a készlet, ez volt a legfontosabb. Az nyilván senkit nem érdekelt, amikor én mégis bizonyos anyagokból magasabb biztonsági készletet tartottam és így elkerültük jó pár esetben a leállást. Ez a hozzáállás is, hogy a vezetők állandóan a magas készleten pörögtek, vezetett ide (amellett, hogy ilyen szintű hiányra senki nem tudott volna felkészülni), hogy egy egyébként filléres alkatrész miatt áll a gyár, amit korábban egy Mercedes-ről nem tudtam volna elképzelni. Gondolom azóta sok mindent átértékeltek beszerző oldalról és rájöttek, hogy a magasabb készlet nem ördögtől való dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • nemlehet

    őstag

    válasz jbcs #1 üzenetére

    A just in time ellátási lánc nagy csapda tud lenni. Ahhoz tényleg mindenkinek óramű pontossággal kell működni ami sajnos itthon nem jellemző amúgy sem.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Nemetorszagban a zeitkonto miatt meg gondolom kezelhetobb is a problema, illetve lehet hogy sokaknak amugy is mostanra esett a szabadsaga, de az szomoru, hogy nemcsak a legmodernebb chipeket nem tudjak itt gyartani, hanem az elavultabb gyartastechnologiaval keszulteket sem, amik az autogyartasbol hianyoznak. Illetve lehet hogy olyan mindegy, mert chipeket valoszinuleg amugy is Azsiaban epitik be, igy csak extra koltseg es ido lenne oda-vissza reptetni a chipeket.

    Ez van amikor par dollarert nem akarnak leszakadni az Azsiai gyartokrol.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák