Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #134 üzenetére

    Sajnálom, hogy úgy kell valakivel eszmecserét folytatnom, hogy a másik fél igazából nem tudja a saját véleményét sem kifejteni. :(

    "...Meg azt, hogy túlnépesedés van, meg azt is, hogy élelemhiány van."
    De hát mondtam már... Cáfold meg, hogy nincs túlnépesedés, de "erről nem témázol", és még csak egy nyamvadt szakirodalmat, vagy véleményt, vagy blogbejegyzést, vagy összeesküvés elméletet sem linkelsz be. :(
    Tudod, ez már csak így működik: ha valaki állít, kijelent valamit, azt meg lehet cáfolni, értelmes magyarázattal, vagy kézzel fogható bizonyítékkal. Te egyiket sem prezentáltad, azaz nem tudtál (vagy nem akartál) megcáfolni minket (többesszám okát lásd később). Így viszont a te kijelentésed (pl a túlnépesedésről) csak egy sima lepkepuki a levegőben, mivel semmivel nem támasztod alá.

    "Sajnálom, hogy te elhiszed azt amit a tankönyvekben tanultál, azt is sajnálom, hogy te elhiszed a kutatási eredményeket meg mindent amit olvasol."

    Tudod, ez nem így megy. Ha az ember hall, olvas, lát valamit, akkor a témáról elkezd kialakulni egy véleménye.
    Aztán minél több dokog alátámassza azt a véleményt, akkor az ember elkezdi elhinni a dolgot, vagy elkezdi tudni a dolgot, egészen addig, amíg más tudásra nem tesz szert, ami a véleményét esetleg befolyásolná, ekkor ugyanis az ember (már aki képes ilyenre) átgondolja addigi véleményét, az adott témáról.

    "Helikopter? Ezt miért kell... Ideges vagy a sok marhafingtól amit be-szívált?"
    Nem ismered a mondást? "Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter."

    "Küld át+legyünk? Ja, így már értem...egy személyben több személyiség..."
    Ha nem vetted volna észre, van legalább 1 olyan fórumtárs itt rajtam kívül, aki nem ért veled egyet. Nyilván ennek szól a többesszám, mert ez már 2 fő. És gondolom Ezekiell fórumtárs is kíváncsain várja azt a félelmetes és hatalmas tudást, melyet sajnos mi nem ismerhettünk meg ezidáig. Sőt ez után sem, mert te itt titkolózol, meg elzárkózol a témától. :(
    Milyen kár... ;] Látod Ezekiell, ma sem lettünk okosabbak. :(

    [ Szerkesztve ]

    We were here

Új hozzászólás Aktív témák