Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz DJS #9 üzenetére

    "Nem tudom, mennyire elterjedt, hogy a felhasználó böngészőjéhez és képernyőjéhez igazítjuk az oldalt, de szerintem nem nagyon."

    Attól még a lehetőség adott és UserJS-sel tudsz küldeni fake adatokat is.

    Az meg egy másik dolog, hogy ezt inkább a marketing szegmensben használják ki. Pedig nem lenne hülyeség, mivel a dinamikus szélesség is csak egy határig működik normálisan.

    Például egy 1920-as, aki nem szereti az oldalsávokat lehet, hogy a fejkörzést sem szereti és jobb, ha neki több hasábba van tördelve, vagy kap oldalra olyan tartalmakat, ami egy 1024-esnél alul, vagy valahol máshol helyezkedik el.

    "ráadásul annyi böngészőnek annyi verziója van a piacon, hogy fejlesztői rémálom lenne mindre külön optimalizálni..."

    Ha kihagyod az IE6-ot és az IE7-et, akkor annyira már nem az.

    "Tartalmazzon csak annyit, hogy egy magyar nyelvű böngésző kér adatokat, ekkora képernyőre. Kész."

    Azt is tartalmazza. Ebből a szempontból viszont pláne nem értem, hogy miért van szükség a full felbontásra.

    Az OS nyelve pedig megint csak bekavar, ahogy a területi beállítások is. Például egy külföldön dolgozó magyar az ottani területi beállításokat és időzónát használja, de lehet, hogy szeretné, ha magyarul szólna hozzá az adott oldal, vagy legalább angolul, nem pedig mondjuk németül, franciául vagy azon amilyen nyelvterületen él.

    Ugyanúgy egy itteni angol anyanyelvűnek is okozhat kellemetlen meglepetéseket az ilyesmi.

    Amire meg felhasználják ezeket a dolgokat, élükön az IP címmel az egyszerűen felháborító. Az Internet egyik fő szempontja az volt, hogy eltörli a határokat, erre különböző copyright szakzsargonokat kapsz az arcodba.

    "N.b. az előzményekhez is hozzáfér minden weboldal, pedig az sem igazán kritikus fontosságú a javascriptben."

    Bizonyos oldalakon lényeges, hogy legyenek refferer információk.

    Mellesleg nem fér hozzá, csak az előzőleg látogatott oldalhoz.

    Tehát ha itt a fórumba belinkelek egy oldalt, akkor ott látszani fog a statban, hogy x ember y IP címről arról a címről érkezett az oldalra.

    De ha azt a címet kimásolod és az URL sávba írod, akkor már nem és akkor sem ha könyvjelzőből mész az adott oldalra, akkor direktlinkként azonosítja.

    Mellesleg van userJS erre is, ami az anonym.to és társain keresztül elrejti a refferer adatokat.

    "A következő, nagy lépés meg az IP-technológia leváltása lenne valami olyanra, amit nem lehet olyan egyszerűen nyomon követni."

    Épp fordítva halad, a RealID-t akarnak minden embernek, mert a hekkerek (sic!) és a terroristák fenyegetik a világot.

    Amúgy a dinamikus IP címek nem igazán követhetők nyomon, ha nincs a kliensgépre telepítve valami nyomkövető szoftver.

    Maximum cookie alapján, de az meg szintén nem egy stabil adat, mert gyakran törlődhet.

  • Penge_4

    veterán

    válasz DJS #13 üzenetére

    1: Tény, hogy nem igazi megoldás, de jelenleg a legjobb megoldás. A filozófiától mindenképp hatékonyabb.

    2: Azért, mert elhanyagolható a jelentősége még van nekik pozitív oldala is, így az sem megoldás, hogy kivesszük, akkor dobjuk ki az összes kést is otthon, mert minden fel lehet több célra is használni.

    3: A W3-at eddig is leszarták és most is csak azért terjednek a szabványok, mert
    a: Bizniszt lát benne a Google és ebben támogatja az összes alternatív böngésző (nem véletlenül alakult ki ez a kifejezés is).
    b: A MS is belátta, hogy előbb-utóbb eltűnik az IE a süllyesztőben, ha továbbra is a de facto "szabványait" erőlteti.

    De ezek a cégek mind reklámból (is) élnek. Szóval kétlem, hogy csak úgy hagynák, hogy ezeket a dolgokat kivegyék.

    4: Még ha valamilyen csoda folytán ki is veszik és eltekintünk attól a minimum 5-6 éves átfutási időtől, mire a felhasználók döntő hányada át is áll olyan böngészőre, ami már nem adja ki ezeket az infókat akkor is necces lenne a milliónyi felugráló JavaScript alert, ami értesítene, hogy nem tudja megállapítani, vagy egyszerűen csak dobálna egy rakat "null" és "undefined" hibát.

    Végezetül: Szvsz ez már a harmadik pontnál elvérzik. Ahogy leírtad a neves, lakcímes példádban is, az emberek többsége leszarja a személyiségi jogokat és társait. Az emberek többsége boldogan adja ki ezeket az adatokat minden oldalon.

    Globálisan az internetezőkre levetítve még az Adblock-ot használók száma is elenyésző, nem még akik olyan cuccokat használnak, amivel tudják kontrollálni a scripteket.

  • Okoslegyé

    csendes tag

    válasz DJS #13 üzenetére

    Én speciel teszek az emberek többségére és nem is tudok és nem is akarok nekik észt osztani, ha valakit nem zavar, hogy beazonosítható akkor annak nyílván nincs is titkolnivalója és pontosan ezért NEM IS ÉRDEMES MEGFIGYELNI, aki pedig sunnyogni akar az bizony úgy el tud bújni, proxyk, SSH-k és egyéb trükkök mögé hogy még az atyaúristen sem fogja beazonosítani nemhogy a csicska titkosszolgálok, és ehhez nem kell se lediplomázni, se évekig tanulni, csak egyszerűen okosnak kell lenni, és pár órát összefórumozni a neten a tőlem hasonlóaktól tanulni, tanácsokat kérni, és kész.

    Ezért írtam, hogy e cikk nagy árnyékravetődés és semmi több, a titkosszolgálatok, pedig ugyanezt tudják ugyanígy , csak mindig megpróbálnak hátulról mellbe cikkekkel megfélemlíteni , laikusokat hátha megszeppennek és majd azt hiszik, hogy ők a birka nyáj mindig és mindenhol megfigyelhetők , ezért még azt a 2 óra fórumozást sem érdemes rászánni, ami alatt mesteri szintre pallérozhatják a proxyk mögé való elbújási tudásukat...

    :W

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz DJS #23 üzenetére

    "Milyen haszna van a fontlista kiadásának, és milyen biztonsági kockázatot jelent?"

    Kérdezd meg az Adobe-ot, ugyanis ha a Flash le van tiltva, vagy legalább Flashblock-ot használsz, akkor nem ad ki semmilyen fontot.

Új hozzászólás Aktív témák