Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz janeszgol #8 üzenetére

    Ez sem feltétlen igaz. A multinál és egyéb nagyvállalatnál, illetve az állami szektorban a legtöbb esetben igen (de ott sokszor a szakmai tapasztalat tényleges megléte nem feltétel - sem a szakterületen, sem a vezetésben). A kis és középvállalatoknál a szakmai tapasztalat iránti igény sokkal jobban érvényesül. Ha ehhez van vezetői affinitás/tapasztalat, akkor a papír másodlagos.
    A kinevezésem után kérdezte meg a tulajdonos/ügyvezető, hogy amúgy milyen végzettségem van. A szakmai tapasztalom meg volt, a pénzügyi, vezetői kommunikációs és egyéb szemléleti részekre pedig megkaptam a szükséges okítást.

    Az sem feltétlenül állja meg a helyét (és nem lehet általánosítani sem), hogy egy diplomával rendelkező jobban fejleszthető, hiszen a diplomához is kellett a tanulás iránti igénye és ezért van kitartása. "Oktattam" ugyanarra a területre diplomást és diploma nélkülit is. Előbbi az elméleti tudást felszedte könnyen, de amit gyakorlatba mutattam meg és magyaráztam el, azt nem bírta megjegyezni és megtanulni. A másik viszont teljesen jól tanult a gyakorlat alapján és amint leültettem (az alapok után) a program elé, hogy ismerkedjen vele, minden feladatot meg tudott oldani. Nála meg volt az önállóság, cserében nem értette a mögöttes elméleti részt és ahhoz itinert kellett gyártanom neki.

    Szerintem amúgy az is egy nagy százalék a morzsolódásban, hogy egy-egy főiskola/egyetem a csiribütyi bemutatókkal elkápráztatja a jelentkezőt, aztán csak utána vágja szemközt őket a valóság, hogy ez 99% seggelés. A felsőfokú képzéseknél (főleg IT területen) valahogy több gyakorlati képzést kellene belevinni és ezt külön mérni/értékelni...

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

  • salapp

    addikt

    válasz janeszgol #8 üzenetére

    Ezek aktuális állapotok. De egy cégnél bármikor születhet olyan döntés, hogy egy átszervezés során frissítenek, újraszerveznek és csak a diplomásokat tartják meg. Jöhet egy új direktíva, kvóta, akármi, aminek meg akar felelni a leányvállalat pl. Túl sok dolog változik mostanában ahhoz, hogy a "nem kell a diploma, anélkül is szarrá keresem magam" status quo-ra alapozva tervezzen bárki akár középtávra.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák