Hird​et​é​s​

2017. november 25., szombat

Gyorskeresés

(#1) Pano

Pano
(őstag)

Szép és jó, de pl. a korlátlan csomag még mindig brutális árral rendelkezik, a konkurenciához képest is.
A közösségi applikációk korlátlanságával meg azt a bizonyost is ki lehet törölni, ha az abban megjelenő zene és videó nem számít bele. Ez körülbelül olyan, mint ha azt mondanák, hogy a böngészés korlátlan, de csak a megjelenő szöveg, a honlap többi része pedig levonódik a keretből (képek, scriptek stb stb).

Ó, Nyugat-Európa, mikor érsz el ide is már?

[ Szerkesztve ]

(#2) kbyte1024 válasza Pano (#1) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

bizony jól látod! tiszta szopatás már megint :C

(#3) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

"promóciós jelleggel (ez visszavonásig érvényes)"

Ja, hogy előfizetek rá, majd ha úgy gondolják elveszik a korlátlan közösségi részét. anyá'tok.

De legalább biztosítottak ingyen függetlenítést hűség mellett is, így ma ha végre elhatározom hogy nem sajnálom a +2ezer forintot a telefonszámlára havonta, megyek a telenorhoz

[ Szerkesztve ]

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#4) BE4GLE

BE4GLE
(tag)

Ez az árazás nevetséges. Részemről még mindig a Telenor korlátlan, hűség idő nélküli csomagja az etalon, havi 6K-ért. :P

Samsung 300E5Z-S07 notebook, Honor 6 H60-L04 smartphone

(#5) UnA válasza Pano (#1) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Ó, Nyugat-Európa, mikor érsz el ide is már?"

Ilyenkor pontosan melyik szolgáltató + mobilnet csomagra gondolsz? Mert én nem igazán emlékszem nagyon különböző árakra.

(#6) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hozzátenném, hogy az ő szégyenük, hogy egy évben kétszer kellett portófóliót váltani.

És mindkétszer sikerült drágulást is hozni

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#7) BE4GLE

BE4GLE
(tag)

Amúgy másnak is úgy működik ez az árkalkulátor, hogy a hűségidő növelése nem csökkenti a havidíjat? Nekem csak a belépésre és az első három hónapra ad kedvezményt. És a kalkulált havidíj a duplája a Telenor Hello Data Start csomagjának. :F

Samsung 300E5Z-S07 notebook, Honor 6 H60-L04 smartphone

(#8) bollokcs80 válasza enginev3.0 (#6) üzenetére

bollokcs80
(Korrektor)

És azért szépen lassan ráverik a fogyasztóra az EU-.roaming felszabadulás meg a hűségidő-eltörlés miatti "veszteségüket".... (Nem csak Telekom.) :U

Mondjuk az is tény, hogy a vezetékes cuccok mellé rendelve olcsóbban jönnék ki havidíjjal, csak sajna a másik T-nél én még aláírtam 2 évet februárban.... :W

[ Szerkesztve ]

(#9) Roxbury válasza BE4GLE (#4) üzenetére

Roxbury
(őstag)

En is azt hasznalom megjelenes ota. 😀 Jelenleg sem tudok jobbat ennel. Telekomtol jottem at. Also hangon 60-70 gigákat forgalmazok le vele havonta. Nem bantam meg. 😀

[ Szerkesztve ]

(#10) szilasz007

szilasz007
(tag)

Tematikus csomagok? Pfaj! Net semlegesseg, csokolom!

(#11) UnA válasza szilasz007 (#10) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Nem tematikus csomag, hanem plusz kedvezmény bizonyos forgalomhoz.

(#12) szilasz007 válasza UnA (#11) üzenetére

szilasz007
(tag)

Az reszemrol ugyanazt jelenti. Bizonyos szolgaltatasokat kedvezmenybe letesit masok felett. Egykutya es uldozendo.

(#13) floatr

floatr
(PH! kedvence)

Micces, hogy napi szinten használva a waze-t nem fogy el az 1GB-om. Nagy öröm lenne, ha mindezt egy 2GB-os keretben felhőtlenül tehetném úgy, hogy tudom h semmi szükségem nem lenne rá. 6GB-ban meg jóhogy elférnek a csetek, bár én hangoutsot használok többnyire, az úgy látom, büdös.
Egyszóval: nesze semmi - fogd meg jól

http://javasember.wordpress.com

(#14) TaMat89

TaMat89
(újonc)

Szerintem ez egy jó változás. Hogy van e értelme ilyen kis adatforgalmú OTT-s alkalmazásokat korlátlanná tenni más kérdés, mert amúgy is beleférnének a keretbe, de annyival is több marad másra.

(#15) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Na a Telekom lenyúlta a Voda ötletét (Social Pass)? Mondjuk engem sajnos nem érint, mert én majdnem mindent böngészőn keresztül érek el, nem használom az FB appot, sem a Messengert. A majdnem a levelezésnek szólt.

#1: hát nem tudom. Nem olvastam túl jókat néhány külföldi (Anglia, Németország, Ausztria) lefedettségéről.

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#16) Donki Hóte

Donki Hóte
(senior tag)

Tessék már abbahagyni a nyavalygást a netsemlegesség miatt :O

Minden szolgáltatónak vannak ilyen csomagjai, kész, ezt tojta a nyuszi, ezt kell szeretni.

Ráadásul - objektíven nézve - ez a módszer van akinek jobban, van akinek kevésbé előnyös, de nincs olyan, akinek hátrányos lenne.

A szolgáltatók ilyen jellegű tevékenységéről nem állapította meg a bíróság, hogy sértené a netsemlegességet, így a szolgáltatók jogosan kínálnak ilyen csomagokat :R

VODKA connecting people

(#17) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Azok az arak rofl, ez most komoly? :D

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" | Vasak: pici.tk/e

(#18) k3nnny

k3nnny
(újonc)

Most a telekom csak pénzmosásra van vagy mi? :D
Vagy szándékosan nem próbálnak meg versenyezni a Telenor korlátlan netével?
Amúgy az árazós oldal is cseles. 9300 a korlátlan de default NETTÓ ár! :DD Ügyes ügyes

Miért teszed ezt velem IE?

(#19) hemaka válasza k3nnny (#18) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Gondolom nem indult be nagy elvandorlas a telenorhoz, mert egyebkent ok is kritikan aluliak attol fuggetlenul, hogy van naluk korlatlan net. :D

(#20) k3nnny válasza hemaka (#19) üzenetére

k3nnny
(újonc)

Esélyes :D Különben lenne kapálózás.
Amúgy nálam a Telenor hálózatával nincs gond. Félig a Telekomnál vagyok a net (nem a korlátlan) a Telenornál és frankón megy. Na majd ha lejár a hűség meglessük a korlátlant :D

(#21) hemaka válasza k3nnny (#20) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

En a telekomnal vagyok, mert ott dolgoztam es van egy jo csomagom, de a routerben telenoros korlatlan sim van(mert normalis tyukbeles internet meg nincsen...).
De az ugyfelszolgalatuk osszehasonlithatatlan, a telenornal analfabetakat alkalmaznak kb.

(#22) k3nnny válasza hemaka (#21) üzenetére

k3nnny
(újonc)

Szerencsére a helpdeskre még nem volt szükséges :D
De teszteltem már olyan helyen ahol Telenor 4g gyorsabb és stalibb volt mint a vezetékes. Bár az Invitel volt ami nem nehéz de ott pl jó alternatíva lehet.
Nálad milyen problémái voltak/vannak? Illetve mennyire stabil vagy dobál le?

(#23) mbalint987

mbalint987
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

1 éve léptem le mobilnet terén flotta segítségével a Telenorhoz, azóta ~1,6k-ért kapok 4GB-ot úgy, hogy 64kbit-re lassítanak utána. Ég és föld a két szolgáltató, a Domino SIM-em, a család többi SIM-je, illetve az otthon még mindig az MT-nél van, de minden fél évben panaszt kell tennem náluk valami miatt.

"Burst down those closet doors once and for all, and stand up and start to fight." /Harvey Milk/

(#24) hemaka válasza k3nnny (#22) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Semmilyen problemam nincs a 4G-vel, Huawei B593-mal hasznalom, siman jatszok vele 40-50 koruli pinggel. Amiota megjelent a csomag azota van es lekopogom azota nem volt vele semmi gond, pedig van hasznalva rendesen.
A kepen latszik, hogy 62 napja uptime, az nem rossz egy vezeteknelkuli halozattol. :D

Egyetlen hibaja van, hogy NAT-olva van, nem lehet kifele portot nyitni. :O

[ Szerkesztve ]

(#25) k3nnny válasza hemaka (#24) üzenetére

k3nnny
(újonc)

Na ez öröm hír :D
Ahová költöznék oda ez jó alternatíva lenne a 30as net helyett. Legalábbis a jelenlegi hipernet home hamar elfogyna. Köszi az infót! A port forward meg hát... remélem nem fog kelleni :p

(#26) janeszgol válasza Donki Hóte (#16) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ezt vizsgálta már az NMHH? A Voda is még csak nyár elejétől vezette be.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#27) Tigerclaw válasza Pano (#1) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Ameddig az ügyfelek maradnak, addig azt a következtetést vonják le, hogy minden rendben van a csomagokkal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) storm3

storm3
(senior tag)

Vicc,én mint Telekom előfizető,nagyvállalati flottával(egyház) nem vagyok jogosult a 0-2GBos netre,csak a 6GB-tól köthetnék szerződést. :)

I must alter myself into a life-form which can exist on this planet.

(#29) Rickazoid válasza szilasz007 (#10) üzenetére

Rickazoid
(PH! addikt)

Net semlegesség? Nem az USA-ban vagyunk, ahol most törlik el, hanem Magyarországon, ahol sosem volt.

A cikkhez:
Érdekesek ezek a párosítások. A Waze-t nem ismerem, de a Facebook meg az Instagram nem épp adatéhes jószág, ha kivesszük a multimédiát, 6 és 15 GB mellé meg "ingyen adnak" pár chatet, amivel az 500 MB-os csomagot is nehéz lenne lemeríteni? Micsoda nagylelkűség!
Mindig is kíváncsi voltam mondjuk mi történik, ha VPN-t használ valaki ilyesmikkel. Én azt teszem, csak nincsenek tematikus csomagjaim.

[ Szerkesztve ]

I don't see what my age has to do with playing with Pokémon, frankly.

(#30) bambano

bambano
(Jómunkásember)

a tré csoport még mindig csúcson van:
censored by tek...

[ Szerkesztve ]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#31) MrPetya19

MrPetya19
(PH! addikt)

Hát ez elég gyér.

Nekem még a régi rendszerből van a tematikus közösségi média opció aktiválva, ami többet nyújt, és a hang és videóchat nem tudom, hogy benne van-e, de a Periscope benne van szerencsére, meg a videók Twitteren és Facen.
Ehhez képest az új megoldás gyenge.

A navigáció esetén miért eröltetik ennyire a Waze-t?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#32) kokopo válasza Pano (#1) üzenetére

kokopo
(kvázi-tag)

Nemkell "Nyugat-Európa" a Romanok (Digi) 5 euroert (kb 1.500ft) ad
21,6 Mbps sebesseggel 10GB (3G) adatot
plusz
150 Mbps sebesseggel 50GB (4G)
Ismetlem, kb 1.500 forintert !!
Jah, ennyi penzert belfold korlatlan (vezetekes, mobil) es UE, USA, Canada, China, (vezetekes, mobil) 3.000 perc/ho
Mindezt 1.500 ft !!

[ Szerkesztve ]

(#33) Aweriot válasza kokopo (#32) üzenetére

Aweriot
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Meg a "Nyugat- Europaiak" 99%-a a seggét verné ilyen lefedettségért és árakért.

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#34) match123

match123
(tag)

Vicces ez a social ingyenesseg. Megneztem most, az utobbi 1 honapban nem erte el a 20 megat ezen appok netfogyasztasa, pedig hasznalom oket. Az meg vicc hogy ha elfogy az adatkeret, akkor az ingyenesnek kikialtott szolgaltatasok is megszunnek.

[ Szerkesztve ]

(#35) EclipseGT válasza hemaka (#21) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

A telekomos kombó router (adsl + 4G) független? Mert akkor csapom bele én is azonnal a telenoros sim-et. :D

(#36) inferno88

inferno88
(fanatikus tag)

Ha felnéztek a Telekom fb oldalára, kb ugyanaz hangzik el, mint itt. Mindenki azt kérdi, hogy mit akarnak, mikor a Telenornál féláron van a korlátlan net. Nekem is ez van, mellette még egy fél hónapig van magenta előfizetésem, aztán megy a kukába. Szerintem még túlságosan sok aktív hűségnyilatkozatos van ahhoz, hogy hirtelen mindenki átmenjen másik szolgáltatóhoz. Inkább 1-1.5 év múlva leszek kíváncsi a számokra. A hűség amúgy sem kgfb, hogy évente egy időben legyen óriási hullámzás.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#37) hemaka válasza EclipseGT (#35) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Nem hasznalom a telekomos adslt, nincs erteleme, mert kemeny 10/0,5 megabitet tud kiszarni magabol... Ez sima 4G router, fuggetlen termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

(#38) EclipseGT válasza hemaka (#37) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Ja értem. Azt hittem olyasmi van, mint nálunk. Kábelen jön ugye az adsl, meg mellette van egy sim kártya is a routerben a 4G-hez.
A mobilnetet csak akkor használja, ha kell a kakaó.
Gyakorlatilag gyorsítja a vezetékes netet.
Ezzel sincs gond, csak a telenornak sokkal jobb a sávszélessége itt.
Telekom 4G-vel 50-60/10Mbit jön, Telenorral meg 100-120/40-50.
A routeren ott figyel egy szép nagy telekom logo (mivel ők adták ugye), szóval ezért gondolom, hogy csak Telekomos sim kártyával megy.
Azért lehet megpróbálom majd a másikkal is. :D

(#39) hemaka válasza EclipseGT (#38) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Van ilyen szolgaltatasa a telekomnak, de total lehuzas az egesz. gyorsito opcio neven aruljak.

(#40) UnA válasza inferno88 (#36) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Szerintem még túlságosan sok aktív hűségnyilatkozatos van ahhoz, hogy hirtelen mindenki átmenjen másik szolgáltatóhoz."

Szerintem ez sokkal egyszerűbb, az emberek többségének a mobilnet a mobiltelefonra kell, ott pedig az 1-2 GB-os csomagok nem sok különbséget mutatnak a szolgáltatók között. Vagyis csak emiatt nem éri meg másik szolgáltatóhoz menni. Persze ha lenne egy kedvező flat rate csomag, kb. 4-5000 forintért...

(#41) Lacok válasza kbyte1024 (#2) üzenetére

Lacok
(őstag)

Viszont nem kötelező szerződni velük.

(#42) EclipseGT válasza hemaka (#39) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

10/0,5-ből +700Ft-ért csináltak 60/10-et. Errefelé már ez is egy kisebb csoda. :D

(#43) dekrer válasza hemaka (#21) üzenetére

dekrer
(PH! nagyúr)

A Telekomnál biztosan. Tudnék mesélni..
Telenornál meg eddig mindenben tudtak segíteni.

A Telekomnál ezeket az árakat komolyan gondolják? Vagy egy rossz vicc?

Samsung Galaxy S8+ "Midnight Black" // Playstation 4

(#44) wizzgeri válasza kokopo (#32) üzenetére

wizzgeri
(kvázi-tag)

Én anglia-itthon között ingázom,kinn a "3" nál vagyok,azt mondtam hogy nem leszek soha előfizus,de "sajnos" megdőlt ezen állításom! Karácsonyra hoztak egy olyan csomagot hogy 200peec beszélgetés,korlátlan sms éa 30gb net =5250 ft(15font). És akkor még nem volt divat a roaming,de náluk már akkor is 52 országban felhasználható volt az adat.. Én nehéz usernek vallom magam, de rá kellett jöjjek hogy nem! A max amit felhasználtam idáig 1év távlatában az 6gb.. Mondjuk lehet mert sokat wifizek is.. De ennyiért ennyi adat sztem korrekt..le is mondtam az itthoni 1gbomat és amikor itthon vagyok is az angol netet használom többnyire gyors!

(#45) elekreg válasza dekrer (#43) üzenetére

elekreg
(kvázi-tag)

Sokan tudnának mesélni, de nem csak a Telekom, hanem pont úgy a Telenor és a Vodafone setében is, mert mindegyiknél vannak kevésbé és jobban hozzáértő ügyintézők, onnantól meg csak szerencse kérdése, hogy adott problémájával kihez kerül az ügyfél.
A Telekomnál az is valami, hogy most már legalább olcsóbb lett a mobilnet, piacvezetőként nincsenek rákényszerülve (sajnos), hogy a konkurens legolcsóbb ára alá menjenek, ráadásul még így is nőtt a 2017 harmadik negyedéves bevételük is: [link]

(#46) dekrer válasza elekreg (#45) üzenetére

dekrer
(PH! nagyúr)

Családban mindenki váltott Telenorra.
Korlátlan net + mytv miatt ;)
Azóta hálózati problémám sincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8+ "Midnight Black" // Playstation 4

(#47) elekreg válasza dekrer (#46) üzenetére

elekreg
(kvázi-tag)

A hálózati problémákkal pont fordítva vagyunk, pont ezért van jelen csak céges szinten a családban a Telenor és a Vodafone, nem annyira jók velük a tapasztalatok, előfordul néha, hogy a Telekomos magánról kell intézni a munkát is (a többihez képest, legjobban a Vodafone kásás, darabos beszélgetése szokott kiakasztani), részben ennek köszönheti a Telekom, hogy nem váltunk, a jobbért hajlandók vagyunk akár többet is fizetni kicsivel, ellenkező esetben nem nézném a több, mint 20 éves előfizetői múltat és lelépés lenne.
Nem vitás, sokallom kicsit a 10000 Ft-ot a korlátlan mobilnetért a Telekomnál, amikor ránézek néha a számlákra, de ha minden igaz, fog majd az (is) csökkenni, talán nem is olyan sokára. :)

(#48) hemaka válasza EclipseGT (#42) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Ja, csak olvasd el az apro betus reszt is... :D

(#49) hemaka válasza dekrer (#43) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Telenor:
Chat: idiota, meg a kerdest sem ertette
callcenter1: hat ott van egy gomb, mondom nincs gomb ember, pont ez a problemam, hat akkor nem tud segiteni menjek be egy boltjukba
callcenter2: elvileg mennie kell, kerdezem nem lehet hogy az a gond, hogy meg csak 4 honapos az elofizu? Hat lehetseges... Lehetseges? Most ki segit kinek baszdmeg?! :D

Rovid info a tortenetrol: Van egy korlatlan csomag de keszulek nelkul vettem, szerettem volna ra rendelni egy mobil a webshopjukrol vagy egyuj ilyen korlatlan csomaggal, de nem volt olyan lehetoseg... nem dobta fel a weboldal. Ha kileptem, akkor meg ott volt,,,

[ Szerkesztve ]

(#50) EclipseGT válasza hemaka (#48) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Elolvastam megkötés előtt. Elvileg semmi gáz nem lehet. :DDD

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.