Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #42 üzenetére

    Nekem sok ismerősöm van sok különböző platformon.
    Hányszor hallom, hogy "te, add már meg a vibered. nekem nincs, inkább te a skypeod. nekem meg az nincs".
    Ehelyett, tegyük fel, hogy van egy ismerősöm, akinek tudom a mobilszámát, de ő vibert használ, én meg skype-ot (tehát eddig telefonon beszéltünk, mert nincs más közös pont). Aztán egyszer csak az sms appban elkezdem neki írni, hogy "szia Béla, nézd ezt a tegnapi kirándulós fotót". Csipog a telefonja, mintha smst kapott volna. Meglepődik, megnézi, rájön, hogy kell a f*sznak a viber.
    Szerinted ha ez így beindul, hányan fognak zárt, csak a saját platformjukon belül működő 3rd party cset appot használni?
    Ezentúl nem fog számítani, hogy iOS, Android, Windows, régi telefon, vagy új, esetleg már nem támogatott android rendszer. Egyszerűen csak írsz neki egy üzenetet, mintha a régi smst írnád és megkapja. Elfelejtjük, hogy "sorold mid van. nekem whatsapp, viber, ...", csupán csak írunk neki egy SMS 2.0-t és kész. Mint 15 évvel ezelőtt az sms fénykorában, csak most modern köntösben.

    Egyébként sok példa van rá a történelemben, hogy az univerzális, egységes megoldások lettek az örökzöldek. Pl. régen sok fővárosi közlekedési kis társaság volt, mára elvileg van egy nagy. Gyakorlatban persze több kisebb-nagyobb, de univerzálisan működnek, egy "protokollon" belül, így lesz transzparens. Neked mindegy hogy VT Arriva vagy BKV, ugyanaz a megjelenés, ugyanaz a jegy, bérlet. Ez persze a fenti sms 2.0-nál is lehetséges, tehát hogy ugyanazt a chat protokollt különböző appok használják (persze nyilván a szabványos volta miatt ugyanúgy).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák