Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Andreaspasco #26 üzenetére

    nem, egy normális részvény arról szól, hogy megveszed a részvényt, a mögötte álló vállalat valós termelést, szolgáltatást végez, arra valós, fizetőképes piaci igény van, és abból befolyó bevétel tőkeköltségre eső részét kifizetik a részvényeseknek. tehát a rendes részvénynél nem az n+1. vásárló hite képezi a kifizetés alapját, hanem valós termelés ellenértéke.

    ettől egy független téma, hogy lehet lufit fújni, mint pl. most az ingatlannál, de ez a rendes piacokon kivétel, a kriptónál meg alapértelmezett, beépített működési mód.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Andreaspasco #26 üzenetére

    csak ezek mögött van valami (egy vállalat, egy tárgy, egy ingatlan) nem pedig csak a hit.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Andreaspasco #26 üzenetére

    Ezt nem tudom elfogadni.
    Van egy ingatlan, 1 forintért kezdik árulni, felverik az árát, már 5 forint. Hogy épp mikor veszed meg az a te szuvenír szerencséd. De OTTVAN a ház, lakhatsz benne akkor is ha kicsit hülye voltál és nem 1 hanem 5 forintért vetted meg. És most perpill 5 ft-ot ér, vagy lemegy 4-re, vagy 3-ra, vagy leesik 0,5-re akkor is ott van fizikailag. Nem ázol, van kecód van hol lakni. És értékesíthető is.

    A fizikai tárgyaknak ez behozhatatlan előnye a virtuálisokkal szemben hogy az alapértékét 2050-ben is meg fogja őrizni.

    A btc és ilyenek esetében egy eleve semminek verték fel 30szorosára az árát. Én úgy tanultam még anno a számtanórán hogy nullával felesleges szorozni mert a végeredmény mindenképp nulla. És ezt lehet köríteni meg állhat a Terra meg a többi mögött az Atyaúristen meg az egész USA is, akkor se ér semmit. Csak addig (perpill eddig) amíg a lufi ki nem pukkad. És most nagyot szólt.

    Pregnáns hasonlat, Nem tudom mit szólna az asszony ha évek óta virtuálisan kefélgetném. Kapnék érte minden este virtuális vacsorát.
    Még választhatok is hogy ma este a csilis bab képét vagy a csirkepörkölt receptjét nézegethetem. De én merész gyerek vagyok, kockáztatok, és ma este bizony a legdrágább lazac fényképét vacsorázom mert fennt van a virtuális kufircolásom árszintje, délelőtt fergetegeset virtuáldugtunk. Ugyanaz nem?

    Ha tévedek bocsi, én lehet öreg, maradi, konzervatív vagyok de én nem tudom máshogyan se felfogni sem értelmezni ezt az egészet. Pedig nekifutottam többször de nem megy.

    A monomániámmal nem terhelném a T. nagyérdeműt de én minek használok 12W fogyasztású mini pc-ket, meg a Mari néni már nem tud a havi 2500Ft villanyszámlánál lejjebb menni (az más kérdés hogy azért ennyi mert nincs többre keret) és akkor elfüstölnek terawattórákat. A semmiért. Congratula, hajrá zöld föld meg co meg takarékoskodj marha. Minek...?
    Egy bányászfarm 5 másodperces villanyszámlájából az én kis pc-m 50 évig menne .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák