Új hozzászólás Aktív témák

  • rocket

    nagyúr

    Ezt (is) csunyan elcsesztek, 3 eve piacvezeto volt az ATi nagyon magasan ebben az agazatban, ami akkoriban kezdett nagy mertekben noni (azota meg mar hatalmas lett), nem volt olyan markas HDTV amiben ne az ATi chipjei lettek volna, es rengeteg mobil telefonba is az ATi chipjeit hasznaltak.

    Eleg durva ha ezzel 192.8 millio dollarral is csak arra megy az AMD, hogy ne legyen veszteseges a kovetkezo negyedevben, utana kovetkezo negyedevben akkor megint csunya dolgok tortennek majd veluk, bar ezt is lehet nyugodtan annak nevezni, eladnak valamit kozel 200 millio dollarert amibol csak a vesztesegek enyhitesere futja majd.

    Lassan nem lesz mit eladni, es akkor eljon az ideje a kerdesnek, hogyan tovabb?

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • Oliverda

    félisten

    válasz rocket #1 üzenetére

    Nincs túl sok értelme megtartani ha csak veszteséges ez az ágazat. Főleg abban a helyzetben amiben most vannak.

    3 éve sokminden más volt, bár inkább azt lenne jó tudni hogy 2 éve mennyire ment még ez a részleg.

    BTW nem hiszem hogy véletlenül lett a Broadcom a vevő hiszen ők szállítják a Puma platform-hoz (is) a hálózati vezérlőket.

    "utana kovetkezo negyedevben akkor megint csunya dolgok tortennek majd veluk,"

    Pl.?

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • rocket

    nagyúr

    válasz Oliverda #2 üzenetére

    Q4-ben valoszinuleg fekete szamok lesznek ismet, bar mint leirtam attol mert majd a kozel 200 millio dollart a vesztesegek enyhitesere tudjak forditani, es szebb szamok lesznek a kovetkezo (Q3) negyedeves jelentes vegen az elmult 2 evhez kepest, meg nem jelenti azt barmi jobbra fordult volna a cegnel, szepen lassan felelik a keszleteiket, es nem lesz mit eladni.
    Ar amit kaptak erte realis, de sokkal tobb van ebben a fejlodo piacban, kar volt a Fusionre pazarolni innen is a mernokoket, es azt gondolni a mar meglevo dolgokbol lehet elni evekig.

    CPU szegmensben nagyon sokat kene fejlodniuk, hogy akar egy kis halovany feny is latszodjon a mara mar nagyon hosszura nyult alagut vegen.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • Oliverda

    félisten

    válasz rocket #3 üzenetére

    Elhiszem hogy ez egy feljődő piac de nyilván már jóval több szereplős ez is mint 3-4 éve. Bár nyilván ezt ők jobban tudják.

    Én optimista vagyok ilyen tekintetben de szerintem most szépen lassan felfele másznak abból a gödörből amibe kerültek. Annál mélyebb lyuk pedig már nem nagyon van mint amibe voltak/vannak (pontosabban van, csődnek hívják de ez nem fog bekövetkezni soha szvsz) tehát innen már csak felfele lehet menni. A VGA piacon úgy fest hogy nagyon jó irányba haladnak és jó esély van rá hogy az R800-as széria is hasonlóan ütős lesz mint az R700. Az integrált VGA-s megoldásaik ismételten csak nagyon jók. Hamarosan (ismét) lesz saját chipkészletük szerverekhez és a Shanghai/Deneb magos procik is itt lesznek 2-3 hónapon belül. Jövőre pedig jön a Fusion.

    A kisebb üzletágakat eladják vagy leválasztják és az összes erőforrásaikkal a nagyobb projectekre összpontosítanak. Az a baj hogy nem hamarabb tették meg ezt. :(

    CPU szegmensben a jelenlegi állás szerint leginkább csak desktop-on van lemaradásuk.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Raymond

    félisten

    válasz rocket #3 üzenetére

    Hanyszor megkerdeztem mar toled is es masoktol is amikor ilyen orult kijelenteseket tesztek a ceg anyagi helyzeterol hogy honnan szeditek ezt. Mindket oldalra ervenyes, a fanokra es a pesszimistakra egyarant (a fanok kedvence peldaul az hogy a grafikus reszleg nyereseges). Minden lenyeges adat ott van a negyedeves jelentesekben, csak ahoz kicsit tudni kene mirol ir az ember. nem kell kozgaz hozza, csak alapok.

    "szepen lassan felelik a keszleteiket, es nem lesz mit eladni."

    Ezt peldaul mibol olvastad ki? Itt a keszpenz keszletuk az utolso masfel evre milliard dollarban:

    Q1_2007 = 1,167
    Q2_2007 = 1,594
    Q3_2007 = 1,528
    Q4_2007 = 1,889
    Q1_2008 = 1,753
    Q2_2008 = 1,576

    Es ez csak a cash, a tobbit nem is neztem. Nem ugy fest hogy a cash flow valami egetrengeto gondokban lenne. Az hogy vannak tartozasaig es hogy a gross margin olyan volt amilyen tobb mint egy evig az egy dolog. A masik meg az hogy mi kell egy ceg napi tevekenysegenek fentartasahoz. Szoval az a szepen lassanban nagyon a "lassan"-on van a hangsuly.

    Az "Ar amit kaptak erte realis,..." es a tobbi piaci elemzesed pedig a fent emlitett okok miatt nagyon gyenge labon all ezt el kell ismerned. Meresz kijelentes, valami alapja is van vagy csak a hasadra utottel?

    MOD: par szerkesztes, nagyon durva volt az elirasok szama. Meg gondolom igy is maradt benne :)

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • rocket

    nagyúr

    válasz Raymond #5 üzenetére

    A kovetkezo negyedevben (Q3) valoszinuleg nyerseges lesz a grafikus reszleg, de ez apropenz csak a cegnek.

    En az osszkepbol szedem, azt ne felejtsd el azert ha a cashrol beszelsz, hogy az AMD-nek hatalmas adossagai vannak, igy a cash az inkabb fedezetkent van, amit tarja a lelket a hitelezokben, ezert se panikolnak. (legalabbis egyelore).

    A munkaero szama, es a reszleg teljesitmenye alapjan vontam le azt a kovetkeztetest, hogy nem elherdaltak, hanem realis arat kaptak erte.

    Nem hiszem az egyik naprol masikra valo let kene legyen az AMD vezetes celja, Intel mindig is befoghatatlan volt a szamukra uzletileg, de az elmult 2 evben akkora lett a szakadek a ket ceg kozott, hogy tokeinjekcio nelkul mikent lesz versenykepes uzletileg az AMD azt nem tudom, tokeinjekciot meg akkor kaphatnak majd ha lesz miert adni, a szines grafikonok amik arrol szolnak "mi lesz majd" kevesek ennek a megvalositasahoz.
    Ugye a kovetkezo esely a Deneb lesz, ami meglenditheti a ceg szekeret, de mar most a csapbol is a Nehalem folyik, a Deneb csapjat meg a alig nyitotta meg az AMD, pedig papiron nincs mar olyan messze.

    Arrol nem volt hir itt PH-n, de volt meg valamennyi plusz beveteluk nem olyan reg, jol emlekszem akkor a FAB30-bol adtak el nehany dolgot orosz befektetoknek.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • Raymond

    félisten

    válasz rocket #6 üzenetére

    "En az osszkepbol szedem, azt ne felejtsd el azert ha a cashrol beszelsz, hogy az AMD-nek hatalmas adossagai vannak, igy a cash az inkabb fedezetkent van, amit tarja a lelket a hitelezokben, ezert se panikolnak. (legalabbis egyelore)."

    En nem felejtem el, direkt csak a cash-t irtam ki es ezert:

    "szepen lassan felelik a keszleteiket, es nem lesz mit eladni."

    Nem ugy nez ki mintha felelnek a keszleteiket. En teljesen mast olvasok ki a szamokbol. Peldaul a raktarkeszlet ertekenek csokkenese kimondottan pozitiv ha azt veszed figyelembe milyen silany a kereslet a termekeik irant.

    A day-to-day operations es a cash flow az en nezetem szerint nem problema. Ami viszont problema es ki is fog mutatkozni max egy even belul az a feljlesztesek decimalasa volt. Olyan roadmap-el amilyenek az utolsok is voltak nem nez ki jol a piaci poziciojuk.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz scoorn #8 üzenetére

    Dehogy, meg csak az kene :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • csakegyreg

    tag

    áá nagyon kapálódzik az amd--pedig most az ati káryák jól mennek nem ? :F

    http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

Új hozzászólás Aktív témák