Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Ciki vagy sem, de a rohadt MMS beállításokkal én is szívtam, mert egyrészt nem találtam egy megfelelő leírást a T oldalán (vagy úgy egyáltalán neten, csak hosszabb keresgélés után) másrészt úgy van, hogy (k750i esetén) az adatkommunikációnál be kell állítani egy fiókot (APN, user, jelszó, ip, dns, stb), majd ha ez megvan, akkor az internetbeálításoknál az internetprofiloknál létrehozni egy fiókot, ahol be kell állítani, a kapcsolódás módját (a korábban beállított adatfiókot ide rakni), proxy, port, user, stb. címeket/neveket.
    És ez így szerintem igenis pöcsölés, meg bonyolult - legyen egy olyan menüpont, hogy MMS kapcsolat, vagy hasonló, és ott kitölteni 5-8 mezőt, a szolgáltató útmutatása alapján. Itt is kell állítgatni, de nem kell leásni a nem tudom hányadik almenüig, másrészt logikus a felépítés.

    A régi adatok átmásolása meg azért lehet macerás, most komolyan, ki tárol több száz képet, sms-t, telefonszámot, csengőhangot, témát, stb a SIM kártyán? :U Ennyi mindent nem is lehet. Kell hát egy adatkábel és program, gépre felmásolni, exportálni olyan formátumba, amit az új telefonhoz adott kezelő program is ismer (már ha adnak hozzá kábelt/progit), oda beimportálni, és menteni telefonra.

    Szerintem azért lehetne ezeken finomítani, igaz nem tudom az újabb készülékekben hol vannak ezek a beállítások, mennyire van elrejtve, vagy logikátlan, bonyolult, stb, de én ezt jelenleg kb így látom. Természetesen be tudok állítani email fiókot, és le tudok menteni adatokat, de nem ez volt a probléma, hanem az, hogy ez néhol túl van komplikálva.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák