Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz hakosh #18 üzenetére

    Na, pontosan ez az, én sem értem a problémát, ti. hogy ez miért probléma; azt meg főleg, hogy mi köze ehhez az EU-nak. Elmennek a picsába.
    Ezer fontosabb dolog van, amivel foglalkozni kellene, ha már, csak hát ahhoz ugye tutyi-mutyi, tehetetlen, töketlen banda.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • -Skylake-

    addikt

    válasz hakosh #18 üzenetére

    Persze, csak az iPhone-ra amúgy csak iOS telepíthető , android meg Win Phone nem. Amint elmagyarázza nekem valaki, hogy a két esetben mi a valódi eltérés , azonnal és szó nélkül elfogadom , hogy tévedtem.
    Van egy hardwarem , az iPhone. Én terveztem , én gyártom , minden évben pontosan azt adja a készülék amit én döntök, hogy adhat. Van hozzá egy szoftverem , amit én terveztem , én programoztattam , én gyártom. Én döntöm el milyen funkciókat kaphat , én döntöm el, hogy mit engedek és mit nem. Anno nem engedték a csengőhangnak betenni külsős zenét. Nem akarták , nem engedték. Nem engednek külső forrásból alkalmazást telepíteni , mert nem. iPhone-ra akarsz appot ? AppStore , vagy dobd ki.

    Magyarázd meg nekem, hogy egy olyan eszköznél aminek minden egyes négyzetmilimétere , a szoftvernek minden egyes bite az én saját találmányom és az egész rendszert a teljesen nullától a kész termékig én építem fel , ott mégis kinek és mi a picsa köze van ahhoz, hogy én mint engedek ? Ha az apple holnap azt mondja, hogy minden 2020.06.18 (holnapi nap) után eladott készüléken kizárólag egyszínű rózsaarany háttérkép lehet , akkor ebbe hogy kötsz bele ? A teljes rendszer az övé, szó nélkül mondhatja , hogy mostantól iPhoneon senki soha nem állíthat be más hátteret , kizárólag rózsaaranyat. Mi a kérdés ?
    Ha az apple monopol helyzetben lenne (amiben darabszám alapján egyáltalán nincsen , de még csak elméleti szinten sem) , akkor jogos lenne. Mert akkor kényszerítve lennél. De basszus , hát nem vagy kényszerítve. Ha neked nem tetszik , hogy nem tudsz appot letölteni apkmirror-ról iphonera , márpedig te nem akarsz fizetni , szépen fogod magad oszt van 867 különböző droid telefon 5ezertől 1,2 millió forintig. Mindenkinek ott a választás és még csak nem is olyan kamuválasztás mint a win helyett linux , mert gyakorlatilag az apple exkluzív dolgokon kívül mint icloud meg társai , a droid tökéletesen szinten van az iphonenal , senki nem gondolja azt hogy egy s20+ az egy rakás szar egy i11-hez képest , mert egyértelműen nem. Az egyik a merci , a másik a bmw , más és más autok , de mindkettő prémium , mindkettő kávzi ugyan azt adja csak más köntösbe. Itt ugyan ez van , ha nem tetszik az APPLE pay akkor talán ne APPLE telefont vegyél...
    Jó hogy nem majd még baszki jogászok fogják eldönteni , hogy egy tech cuccnak milyen képességei lehetnek meg mik nem... Addig örüljön mindenki ameddig ez többségében mérnökökön múlik , addig lesznek értelmes készülékek. Ha ezeken múlna akkor lenne benne rendszerszintű rainbow téma , nehogy már egy gui kirekesztő legyen a lmbtq társadalommal szemben... Kell ez ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák