Új hozzászólás Aktív témák

  • Diabolis

    tag

    válasz nemlehet #3 üzenetére

    Nem vettem belémkötésnek. Amit írtam, az tapasztalat. És jó része keletről. Ahol mindenki alig várta a segélyt, de amikor árkot kellett volna ásni, vagy homokzsákot pakolni, akkor nem találtál elég embert.
    Budapesten nem találtál elég hómunkást.
    De említhetek női szakmákat is, ahová nem találsz munkaerőt.

    Én speciel el tudtam menni FKF sofőrnek, amikor IT állásra jellemzően csak diplomával vettek fel (igen, volt ilyen időszak). Nem otthon sírtam, hogy nincs pénzem. De most van ismerősöm, aki közölte, hogy diplomája ugyan nincs, de szros 280.000 nettóért nem megy el Local-IT-snak. Olyan helyre, ahová nem kell nyelvtudás sem, és nem is követelmény. Mert neki elvei vannak, és rendszergazda nem keres 400 nettó alatt, tudja, mert olvasta a neten
    De másoktól is elég sokszor hallom azt a mondatot, hogy "Ennyiért nem megyek el, inkább ülök itthon". És ezt bizony főleg nőktől hallom. Fenti ismerős egyébként már többször kért tőlem kölcsön pénzt, az első alkalommal még kapott is. Ha nagy ritkán elmegyünk inni, én már egy kortyot nem fizetek neki. Pedig nekem van pénzem. Ja, hogy én nappal IT-s, éjszaka pedig sofőr/áruszállító vagyok? Ilyen ez, ha csóró vagy és kell a pénz. Elvekért ugyanis nem kapsz kenyeret/benzint/vezérműszíjat.

    És amikor ezeket látom, elég furcsán, sőt szánakozva tudom olvasni az ilyen cikkeket, amik jórészt arról szólnak, hogy itt mindenki hátrányosan van megkülönböztetve. Biztosan én élhetek barlangban, de soha nem láttam még olyat, hogy valakit bőrszíne/neme/szexuális beállítottsága miatt nem vettek fel. Én azt látom, hogy csak valamire fogni kell azt, hogy lusták mint a szr.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák