Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz #24737024 #39 üzenetére

    "Mert a Chrome-nak és a Safarinak összesen van már akkora piaci részesedése (10%+), hogy a webfejlesztők odafigyeljenek a WebKitre és addig toldozzák-foldozzák az oldalt, amíg ezeken is működik."

    Azért ez szerintem nem teljesen igaz. Már az 1-2 verzió idejében is nagyon jól jelenítette meg az általam látogatott oldalak többségét a Chrome, pedig akkor közel sem volt olyan elterjedt, mint az opera, a safarit meg hagyjuk, szerintem idehaza a fejlesztők többsége nem foglalkozik vele.

    Amúgy megint csak a Gmailt tudom példaként hozni: operában a legcsúnyább. Tudom én, hogy Google, meg Chrome hátszél, de FF-ben is szép, és kapaszkodj: IE8 alatt sincs vele baj. Lehet, hogy az elterjedtsége miatt ráhangolják trükkökkel, de ez azt is jelenti, hogy kénytelenek szabványosan megcsinálni az oldalt, merthogy az IE8 csak azt eszi meg. Az opera meg vallja, hogy über szabványos (ami inkább igaz a webkit böngészőkre), mégis hibásan jelenik meg.

    (#41) aronvirginas: Nem azt mondtam, hogy leírják, csak nem foglalkoznak vele. Van különbség. Na meg a Chrome térnyerésével inkább azzal foglalkoznak, és a webkit miatt jó eséllyel Safarin is fog menni, ami Chrome-on megy.
    A mobilos változat meg nem hiszem, hogy hatással van az asztali felületre szánt webalkalmazásokra...

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák