Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #14 üzenetére

    Én már a megjelenés előtt írtam az indulóárat hasonlítgatóknak, hogy nem ez a releváns egy rakás embernél aki nem a startnál rohan új áron új cuccot venni.

    Átlagban érdemsebb megnézni a későbbi árgörbét. Ott pedig egy 1600/2600/2700 elég beszédes. Nyilván változott, de érdemben elfelejthető a HUF árfolyam és minden más emellett. Amit látunk, hogy a desktop átlag-tetejének nevezhető 2700 300 USD körülről durván a felére esett annak nyoma sincs 3000-től felfelé. Eddig sem volt és az 5000 induló ár növekedés látva egyértelmű volt, hogy nem is lesz.
    Erre a készlethiány már csak extraként rakódik rá.

    amugy tenyleg nincs lassan semmi ertelme hozzanyulni a tuninghoz

    Full load mellett nem kell, de a perf/W jó átlag-idle használathoz való belövése szerintem egyre rosszabb a sokmagos procikkal. A sok mag miatt nem elég, hogy jól állítgatja a feszt meg gyorsan turbózgat ide-oda. Igazán hatékony megoldáshoz sw oldalról kellene sokkal szofisztikáltabb prioritás-ütemező (akár valami adaptív is, mert a szarul megírt programokra egy default séma sem jó).
    Reszponzivitás miatt jó a gyors órajel felkapcsolás, de a több 100 háttérfolyamat legtöbbször nem igényli. Ott jobb lenne alacsony órajelen/feszen tartani a magokat. És főleg nem sok magra szétdobálva turbózgatni 8-16 magot ahelyett, hogy a 80%-uk leparkolna.

    Szvsz ezen sokkal több elmegy, mint amit full load-on hoz +2% teljesítményt vagy -10-20W fogyasztást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák