Új hozzászólás Aktív témák

  • blade zte

    őstag

    Szerintem eleget olvastam a cikket (kb. a feléig) hogy megértsem mi is a problémád. Igazából ugyanaz, mint nekem volt amikor linuxra próbáltam váltani. Hogy a terminál egy ilyen ördög adta teremtmény volt, amit seprűvel kell hesegetni abban a pillanatban hogy nincs rá szükséged. Tudod, igen, a linux ilyen mentalitással tényleg egy kiismerhetetlen, nagyrészt pocsék élmény tud lenni a felhasználók jó része számára. Soha nem is váltottam át ezzel a hozzáállással.

    Én manapság egy keménymagos Archlinux használó vagyok, sőt, soha nem használtam más disztribúciót 1 hétnél tovább az intuivitás hiányából eredően (ArchWiki és AUR). Igazából nem is teljesen azért kezdtem el használni mert a Windows feltételezhetően szarabb ebben meg abban, hanem mert szimplán érdekesnek tűnt a linux a maga különös, teljesen idegen szoftvereivel és terminálos használatával.

    Szerintem a linuxhasználat nyitja az, hogy egy játékos challenge-nek veszed a vele való szórakozást. Okés, fel tudok-e rakni egy Arch disztrót csakis terminállal/konzollal tüzetesen elolvasva a leírást? Nagyszerű, ez megvan, most tudom-e majd használni a rendszert 1 hétig ha csak Window Managert telepítek fel DE helyett? Mi lenne hogyha megpróbálnék minnél kevesebb GUI-t használni? Tanuljuk meg a vim működését mert azt mondják hogy ha egyszer elsajátítod akkor annál intuitívabb szerkesztési technikát nem is fogsz találni. Nézzük meg tudunk-e programozni csak terminálban? Youtube nézés/hallgatás terminálban? Tiling Window manager hogy csak billentyűzetet kelljen használnom? Vim-es keybindinggel rendelkező programok/addonok?

    Én úgy tekintek a disztrómra, mint a saját AK-47-esemre. Vakon is össze tudnám rakni ha kellene és nem az a megoldás hogy eldobom és újat veszek. És pont ezt kedvelem benne. Egyébként meg csak felidegesíted magad a dologgal.

    Oppo find 7 astro black

Új hozzászólás Aktív témák