Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snowy_owl

    őstag

    válasz wwenigma #13 üzenetére

    Mostanában röppent fel előttem vagy csak most találkoztam az elmúlt két évben ezekkel a blogban lévő infókkal. Én eddig abban a hitben voltam hogy az lítium aksik azért jók mert nem kell velük foglalkozni. Most meg az van hogy hát ez se úgy van ahogy eddig volt. Mindenesetre figyeljen rá aki akar, én a jövőben is pont úgy fogom tölteni ahogy épp kényelmes, foglalkozzon vele akit az itt leírtak zavarnak. Nimh és Nicd aksik után az volt a szöveg hogy a lítium aksik pont azért jók mert nem rendelkeznek azokkal a negatív tulajdonságokkal mint az elődei. Kvázi ha felteszem a telót 0-100között bármikor akkor is feltölt és semmi gond nincs. Én úgy tapasztalom ezost is így van. Ha meg megdöglik az aksi és még jó az adott készülék, akkor veszek bele egy újat.

    [ Szerkesztve ]

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

  • Lenry

    félisten

    válasz wwenigma #13 üzenetére

    +1
    :R

    a telefon életciklusát kibírja az akku tovább meg a kutyát nem érdekli

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • dugo_

    veterán

    válasz wwenigma #13 üzenetére

    Igazából ha vetted volna a fáradságot a cikkre, akkor rögtön kiderült volna számodra is, hogy a gondatlanul kezelt li-ion akkut is simán ki lehet nyírni a termék életciklusán belül, szóval baromira nem mindegy, hogy a 3 év alatt 1 vagy 1 + 2 utángyártott akkut használsz el.

    Az unokák pedig biztosan meg fogják köszönni, ha lesz hova megszületniük egy veszélyeshulladék-lerakó helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz wwenigma #13 üzenetére

    Nem azért írtam le az akkumulátorok lelkivilágát hogy holnaptól minden telefon és tablethasználó átálljon a zöldek és az Örökkétartó akkut babusgatók táborába, egy picinyke telefon akku nem váltja meg a világot (habár ez olyan mint a petpalack, napont csak egyet iszol meg, áá én nem szemetelek, de ezt elkövetik minden nap a földön kb. 1milliárdan...) hanem ennek a több 100 kilós ipari akkucelláknál van hatalmas jelentősége, mint anyagi mint öko, mint újrahasznosítás vonalon. Csak jelzem, ha Elon Musk minden beígért tervét megvalósítaná, arra perpill. nem elég a jelenleg ismert összes lithiumkészlet a bolygón. Láttál lithiumbányát? Minden csak nem zöldberuházás, mint öko mint emberi vonalon. De ne rágódjunk ezen, felesleges.

    Viszont amit említettetek, a hardverelemek rohamos gyorsaságú, előre tervezett és lóhalálában hajszolt tudatos gyors amortizációja, és most nem a betervezett, ganciaidőn túli, 1év1hónapos tönkremenetelre célzok hanem a szoftveres vonalon mintha kötelező lenne az egyre nagyobb tudású RAM, processzor és grafikai megjelenítő. Ez is tervezett avultatás, a 2-3 éves telefonok, laptopok, pc-k nyomtatók stb. százmilliói végzik ezért a nagydobra vert újrahasznosításba, aminek a vége pl. Ghána. Van egy jó dokumentumfilm, Ghána partjain naponta több 1000m3 a civilizáció által levetett elektronikai hulladékot raknak ki. Szép a környezet...
    De ezen se rágódjunk mert abszolút felesleges. Ez van. Gyökeres változás soha nem lesz, amíg a fejekben nincs változás.
    Nem vagyok se zöld, se öko.bio buzi. Csak próbálok úgy élni és fogyasztani hogy tudom, a bolygó tartalékai nem végtelenek. 22W fogyasztású mini pc-t használok (nem játszok rajta az is igaz) 14W fogyasztású 22" monitorom van. Nem luxusterepjáróval közlekedek hanem egy 5,5 litert fogyasztó kisautóval. Annyi kaját veszünk otthonra az asszonnyal amit meg is eszünk, nem a kukát hizlalom. Sose kérek a boltokba nylonzacskót, undorodom tőle, 9 éve vettem egy fonott kosarat egy bácsitól a piacon, azóta még működik hibátlanul. (jártatok szemétlerakóba? ahol 1 kilométeres körzetben minden fán 1000 ilyen nylonzacskó lóg mert viszi a szél?)
    7 éve egszeri 40ezer forintos beruházással átalakítottam a házunk fűtésrendszerét, ez minden télen eddig évi 50ezerrel kevesebb gázszámlát eredményezett. Nem csak a pénztárcám miatt történt ez.
    És sorolhatnám, picike lépésekkel kezdődik a leghosszabb út is.

Új hozzászólás Aktív témák