Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomiivagyok

    aktív tag

    Azt lehet elfelejtettem beleírni, hogy a 67 jelentkezésből kb 10-15 olyan, hogy “témába vág”, ergo abban az irányban vinne tovább, mint amerre szeretnék is menni. a maradék gyári munkás 3 műszakban / eladó / benzinkúti dolgozó / mindenmás, ami helyben végezhető. a legnagyobb probléma tényleg az, hogy konkrétan egy telefonos interjúig nem jutok el, mert olyan, mintha egy spam mappába küldeném a jelentkezéseket.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    Megpróbálok mindenkinek egyesével válaszolni, szóval longasscomment incoming.

    @D1Rect: ezen már túl vagyok, egy HR-es ismerősömmel raktuk össze az önéletrajzomat, próbáltam normálisan megcsinálni. Kérdés az, hogy mennyire sikerült - szerinte nagyon jó, én meg nem látom a visszajelzést. Mindenesetre ránézek Baráth Andrásra, köszönöm.

    @Eastman: ez a "dark stílus" csak a saját magamnak készült dolgaimra igaz egyébként. Nem véletlen - nyilván másnak nem tolok ilyeneket, nem is akarok tolni ilyeneket. Egyébként itt megnézhető pár általam csinált / kódolt / tervezett weboldal, amiknek nagyrésze elkészült, van közte 1-2, ami maradt csak koncepció szintjén. Amivel arra akarok célozni, hogy igen, ilyen a _saját_ stílusom, amiben saját magamnak alkotok, a blogomra. :)
    Ill. van még ez a munkám, amit nem enged kirakni az imgur albumba valamiért, szóval F, viszont megtekinthető lekódolva is de van még; illetve ez a kódolt weboldal, ami végül még nem ment ki - valszeg nem is fog - élesbe, de attól még megvan. Ez a legutóbbi nagyobb volumenű munkám.

    @Balage21: tudom, hogy rengeteg pénzt elvisz a cigi, és alá is írom; viszont ez egy olyan dolog, amit nem akarok letenni. Tekintettel arra, hogy 230 ezres bevétellel simán tudtam félrerakni, és cigit is tudtam venni, nem hiszem, hogy arra menne el az összes pénzem. Meg ugye ez nem olyan egyszerű, a közvetlen családomból 4 emberből 3 cigizik, illetve a közeli családból megint +6 fő. Szóval inkább mérséklem, majd idővel lerakom. :)

    @Lustadick123: Igen, erre is gondoltam már, hogy gyakornoki programként, vagy bármi hasonló megyek valami nagyobb IT céghez, viszont ezek a cégek 99%-ban nem is válaszolnak a megkereséseimre, mivel nem vagyok tanuló. Kecskeméten pedig nincsenek nagyobb IT cégek sajnos. Mennék én, ha tudnék hova. :)

    @nemlehet: Ez is érdekel igazából, ügyfélszolgálatos voltam fél évig, illetve Tescoban is voltam pénztáros-ügyfélszolis 2 évig diákmunkásként (folyamatosan). Jó tapasztalataim vannak, még a Tescoban is, csak megint az van, hogy Kecskeméten nem tudok ilyen központról. Pestre pedig hiába adom be a jelentkezésem, nagyon nem szeretik az "ilyen messziről" feljárókat - hiába jártam fel fél évig minden egyes munkanap az előző munkahelyemre. :)

    @KubanitoS: Igen, jól látod, nem csak Kecskemétre adom be a jelentkezéseket. Mindenhova, ahova észszerű keretek között el tudok jutni (értsd: nem hajnal 4-kor kell keljek, hanem elég 5 és 6 között, hogy odajussak 8/9-re) jelentkezek. Csak onnan nem jeleznek vissza, gondolom azért, mert kecskeméti vagyok. Pedig az ingázáshoz is hozzá vagyok szokva, és tök szívesen költöznék is, csak nyilván ahhoz kell egy alaptőke, illetve normális bevétel. Pesten meg az ingatlanárak el vannak szállva, de ezt szerintem nem kell bemutassam.
    Lényeg a lényeg: nem, nem csak Kecskeméten jelentkezem, hanem már mindenhova is. Csak ez nem elég, mert vissza már nem jeleznek. Sajnos.
    Habár az a "slágerdiploma" engem is érdekelne.

    @doeeg: az "eltartással" amúgy nincs probléma. Mármint van, kellemetlen, de jelenleg nem tudok mást csinálni. Szüleimmel élek még, tehát olyan eszeveszett kiadásom nincs - csak akkor is szar az, hogy most nekik "kell" úgymond eltartaniuk. Mert nyilván nekik még a két testvéremet is el kell, meg magukat is, meg mindenegyébmás. Nem kibúvás, csak szimplán leírom - referenciáim egyébként vannak, csak addig már sose jutunk el, hogy azokat be is tudjam mutatni. :B

    @icemad: Igen, ilyen még most is van, csak COVID-19 óta nem tartanak ilyen képzéseket, szóval ez is kilőve.

    @Silverboy: köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataid. Ez a COVID amúgy nagyon gáz, mármint, a kialakult helyzet körülötte, főleg Magyarországon. Az előző munkahelyemen lévő ügyvezető is próbálta megoldani azt, hogy mindenképpen találkozzunk heti 1x, meg hát távmunka így távmunka úgy, aztán volt, akinek bejött, meg volt, aki 4 hónapig tényleg a semmiért kapta a fizetését (nem én, de ebbe ne menjünk bele :D)

    @ktr_lala: igazából rengeteg dolog van, ami érdekel, és nem csak az IT. Marketing is tökre érdekel, meg értek is hozzá nagyjából (az előző munkahelyemen ehhez is kellett nyúlkáljak), meg fú, tényleg, annyiminden érdekel, érdekelne, hogy te azt el sem tudod hinni. :D
    Az álmot már rég elengedtem egyébként, pedig még fiatal vagyok hozzá - rájöttem, hogy annyira nem szeretek kódolni, főleg, ha nem muszáj, meg ugye eddig 3/3 ehhez kapcsolódó munkahelyen megkaptam folyamatosan, hogy gagyi vagyok, viszont érdemi segítséget nem kaptam, szóval demotiválva is lettem elég keményen. (Igen, volt egy "munkahelyem", amit nem írtam bele a posztba, mert nem volt munkahely. 3 hétig ""dolgoztam"" ott, """fejlesztők"""" között, akik backendesek voltak, a frontendesek meg nem voltak fejlesztőnek nézve. Napi 1x megkaptam minimum, hogy sose leszek fejlesztő, és hogy szart sem ér a munkám, mert ők az istenek. :) )

    @Narxis: Mamahotel van, 150-ből simán ki tudom húzni egy hónapra, 200-ból már félre is tudok rakni. 250-ből meg már szerintem autót is veszek lassan. :D
    Egyébként ezt észrevettem, hogy rengeteg munka csak azért van fent, hogy "megpályázható" legyen, de valószínű, hogy már betelt réges régen. És az ilyenekre is simán jelentkezem, abban a hitben élve, hogy legit a poszt, vagy bármi ilyesmi. Aztán amikor 3 hónap múlva se válaszolnak, akkor tudom, hogy eh, nem.

    @janeszgol: tudom, hogy kiöli az emberből a maradék életkedvet is, dolgoztam már így ^lásd fentebb. A telefonboltos is ilyen volt már így 2 hónap után, főleg úgy, hogy a plázában dolgoztam, ahol napfényt napi 2x láthattam 5 percig, amikor kimehettem cigizni. Az nagyon gáz volt, és közben jött a depis időszakom is, akkor meg végképp jó volt. És NAGYON sok hülye ember van. Lásd: mama bejön, hogy a 10 éve vásárolt Huawei telefonja nem jó, nem ér semmit (tényleg?), vagy amikor a szilikon mellű szőke nő behozza a P30 Prot, hogy beázott, én meg néztem, hogy mégis hogy, aztán kiderült, hogy a szaunába vitte be, merthogy vízálló, és a szaunában vízből képződik a gőz..... :))
    Persze nem javítottuk garanciában, a telefon meg azóta is ott van, nem jött vissza érte. Alaplaphibás lett... :DDD
    Ja, és szerencsére én még tanultam HTML-t, meg azzal kezdtem. Pár évvel ezelőtt nem volt semmi ilyen összekattintgatós dolog, mondjuk mostmár én is azt használok, annyi előnnyel, hogy ha gagyi a szerkesztő (előfordul...), akkor meg tudom oldani, hogy úgy nézzen ki a dolog, ahogy akarom, hogy kinézzen. Nem rossz dolog ez az összekattingtatás, csak annyi a baj vele, hogy mindenki, aki össze tud kattintani egy weboldalt, webdesignernek érzi magát, és tolják az ilyen képeket.

    @UnA: nem magamat okolom amúgy, csak részben, hogy értek is sok dologhoz, de közben mégse értek semmihez.
    És amúgy simán meg lehetne oldani home officeból, csak a magyar munkaadók 80%-a ódzkodik a hómofisztól, pedig mennyivel jobb amúgy.

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz hNp88 #29 üzenetére

    Nyilván okkal nem jeleztem nevet. Nem írtam róluk túl sok szépet, nem is tudnék, hogy őszinte legyek, viszont ha jártas vagy Kecskeméten, simán ki lehet szűrni, hacsak annyit írok, hogy se nem Telekom, se nem Telenor, se nem Vodafone. :D

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Busterftw #31 üzenetére

    ehhez hozzajarul az is, hogy sehova se vettek fel felsooktatasba. hogy miert nem mentem OKJ-ra, azt a mai napig nem tudom, de igy visszagondolva, mar banom.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Busterftw #33 üzenetére

    70%-os emelt angolom es 86%-os kozep angolom van. nyelvvizsga van, jol beszelek angolul, es pont az utobbi par napban gondolkodtam azon, hogy lehet ujra kene probalni az erettsegit, csak az a legnagyobb baj, hogy visszahuz az, hogy szoban nem tudok jol felelni - ott rontottam el az elsot is, es nemhogy javitottam az irasbelin, hanem rontottam.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz GreatL #36 üzenetére

    A gyari munkakra is jelentkezem mar, de onnan se kapok visszajelzest. Tenyleg mindenhova IS jelentkezek mar, de eddig siker nelkul. Sajnos.

    @Mr.Csizmás: nincs meg jogsim egyaltalan.

    @C0R0: a baj ezzel az, hogy csak fizetosre tudnek bejutni NAGYON MAX, arra meg - megint- nincs fedezet. :(

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Mr.Csizmás #40 üzenetére

    Vótmá ha jól emlékszem, csak hülye vagyok a LinkedIn-hez. Viszont nagyon úgy látom, hogy szükségem lesz rá, szóval ma felelevenítem a régi profilom, meg frissítgetem. :)
    Köszönöm egyébként.
    Btw, miért kérdezted a jogsit?

    @Eastman: köszönöm szépen :)

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Steve_Brown #43 üzenetére

    De igen. Oda is adtam be jelentkezést, csak még nem kaptam választ. Ennek már 1.5 hónapja.

    @LustaDick123: ja, nyilván. A telefonos boltnál is szerettem volna átmenni egyébként webes részre, ami végülis majdnem sikerült, de aztán nem álltak össze a csillagok.
    Ezen gondolkodtam már egyébként, de valamiért - fogalmam sincs miért - ténylegesen, még egy telefonhívást sem kapok, nemhogy interjúra időpontot.
    Egyébként igen, ez a legrosszabb, hogy az ilyen ""tanfolyamokkal"" már lehet mit kezdeni, és előnyben vannak, azért, mert hát VaNpApÍr, de úgy túl sok referencia meg nincs. Nekem sincs sok, meg nem azt mondom, hogy nagyon király vagyok, mert nem. Mindig ráfér az emberre az, hogy tanuljon még, és újítsa tudását, nekem még _rengeteget_ kell tanuljak ahhoz, hogy esetlegesen webdesignernek / frontendesnek mondhassam magam, viszont szerintem jó alapjaim vannak.

    @gliskard: Lehet, hogy a CV-mmel van valami probléma, szóval feltöltöttem ide. Ti lehet jobban meg tudjátok mondani, hogy mizu. Nem tudom, hogy mennyire lőttem túl a célon, de az ilyen informatikai, webes dolgokhoz ezt szoktam küldeni, nyilván, ha releváns. Ha nem, akkor átfogalmazom.

    @kisvakond111: ne legyen furi. Tegnap voltam bent náluk, továbbra is ennyit keresnek az ott dolgozók, 15 napért, 1 nap 10 óra. :)
    Gondolkodtam rajta, hogy visszamegyek oda, de eh, nem tudom. Nem váltunk el túl szépen a vezetőséggel.

    @bkercsu: alapvetően nekem tökéletesen elég az is, ha az önmegvalósítás megmarad "hobbinak", a lényeg az, hogy valami hasonlóban tudjak dolgozni, mint ami rámragadt a sok év alatt.
    De egyébként igen. Sokan mondták, hogy hát menjek külföldre - ezzel megint csak a probléma lenne, és igazából Pest jobban vonz.

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Eastman #49 üzenetére

    Nem fogok hazudni: a poszt leginkább azért született meg, hogy kiírjam magamból a feszültséget, és esetlegesen kapjak tippeket. Tippeket kaptam. Viszont valahol mélyen legbelül reménykedek abban, hogy lesz valaki, aki meglát bennem valamit, amivel lehet előre haladni. Ha nem is azonnal, de kisebb feladatokra, későbbi továbbképzésekkel tökre elboldogulnék, nyilván nem milliós fizetésekért. Tudom nagyjából, hogy mennyit érek, meg mennyit nem, viszont mostmár szeretnék egy olyan helyen dolgozni, ahol
    1. tisztában vannak azzal, hogy nem tudok mindent is, viszont amit igen, azt próbálom tökéletesen tudni;
    2. és emellett meg is becsülnek, és a munkámmal kapcsolatban releváns kritikával tudnak szolgálni, nem csak annyival, hogy "ez egy szar, bocs".

    Nyilván ilyen munkahely kevés van (eddigi tapasztalataim alapján), így erre várnom kell, addig pedig nagyon úgy néz ki, hogy valamit kezdenem kell magammal - de ez megint nem túl egyszerű, ha interjúra sem hívnak be.

    Szóval patthelyzet. De reménykedem. Azt még szabad.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Narxis #52 üzenetére

    Szerintem én egy hét után minden reggel sírva kelnék és sírva feküdnék, mert nem nekem való. Még diákként dolgoztam a helyi mekiben, 2 napig bírtam, mert egyszerűen nem bírtam. Lábam műtve volt tizenévesen (olyan szerencsésen tört el), azóta nem bírok rajta egyhuzamban több órán át állni. Max ilyen 2-3 órán át, utána le KELL üljek, mert felrobbannak.

    Szóval ja. Meg ugye látom anyáékat, hogy ők az utóbbiba tartoznak. Egyikük sem szereti a munkáját, de mégis csinálják, mert valamiből meg kell élni. Egy mókuskerékben élnek, reggel felkelnek, elmennek dolgozni, hazajönnek, anya ledől, apa itthon dolgozik tovább, aztán anya felkel, főz, mos, esznek, utána lefekszenek. És ezt minden nap.

    Ilyen nem szeretnék lenni, mert ez minden, csak nem élet, szerintem.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    Juj, látom indulatokat váltottam ki. :D

    A fizetési igényt nem szoktam feltüntetni. Ez a legutolsó verziója a CV-mnek, amit egy olyan helyre küldtem, ahol kiemelték, hogy az önéletrajzban jelenjen meg a nettó fizetési igény.

    Illetve ez egy kecskeméti céghez lett beadva. Nem tetszett nekem sem a fizetési igény, viszont két nagyon fontos dolgot figyelembe kellett vegyek:
    1. Kecskemét.
    2. nincs munkám, és inkább kezdek ennyivel (vagy kicsit kevesebbel), és tornázom fentebb a fizetést a későbbiek folyamán, csak VÉGRE DOLGOZHASSAK.

    Ezek mellé a bátyám (27 éves, helyi, Mercedeshez kapcsolható gyárban dolgozik mint _laboráns_, és 250 alatt kap... :) ) mondta, hogy a 300-350-es nettó fizetést felejtsem el, nem érek annyit. Hallgattam rá, habár úgy gondolom, hogy az továbbra sem túl sok pénz, főleg a mai világban.

    Képességek... Na, akkor ezt kihúzom, főleg a jó kommunikációs készséget (amúgy nem túl jó a kommunikációs készségem, de azt olvastam, hogy ezt beleírni tök jó dolog lmao), a szinteket nem jelölöm meg.

    Dátumot akkor mostantól írok bele, nem is értem, hogy miért nem írtam eddig... Pedig mindenbe is írok dátumot. Legalábbis a fájlnévbe.

    Referenciák... Hát... :U
    Láma kérdés, de azt illik PDF-ben küldeni?

    @Eastman: kérdés: hol látszódik világfájdalom?🤔 Direkt próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne az jöjjön le belőle, hogy "pls alkalmazzatok mert szeretek versenyképesen nem éhenhalni", de akkor úgy néz ki, hogy nem igazán jött be.

    @Narxis: ez sajnos Kecskemét. :(
    Komolyan, 140k-s fizetést akartak adni egy olyan munkáért, kint a büdös francba, ahova még a busz se jár (ergo bicikliznem kellett volna a város másik oldalából, de JOBB fizetésért még azt is megoldottam volna), és rengeteget kellett volna dolgozni.
    BTW elvállaltam volna, csakhogy legyen munkám, de végül elutasítottak, szóval nem lett végül semmi abból sem.
    Tényleg nincsenek megfizetve itt az emberek. És tényleg folyamatosan csak és kizárólag ugyanazokat a hirdetéseket látom Professionön.

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Alex91 #59 üzenetére

    Annyit már egyszer megkaptam, sőt, többet is, szóval ahhoz viszonyítottam magam körülbelül. És igen, pont erről írtam - a bátyám diplomával kap ekörül.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    Fúha, lementem ebédelni, közben jöttek a kommentek, bunkó meg nem akarok lenni, hogy nem válaszolok mindenkinek, szóval másik long ass komment jön.

    Konklúzió a kommentekből: csináljam újra a CV-m, és ne legyen csiricsáré, illetve motivációs levelet mindenhova is küldjek, mert jó pont, illetve toljam meg a linkedint.

    @Xharx: köszönöm a hosszú kommentet és a tapasztalataid megosztását, sokat segítettél. Úgy érzem, hogy hasonló dolog vár(hat) rám, de lehet, hogy a jövőre nézve jobban megéri ugyanazt csinálni, mint a családtagod.
    És egyébként szerintem nem, nem lőttél messze az árral, pest közeli munkahely + mérnöki pozíció, még talán kevés is, de ezt ugye nem én döntöm el, hanem a kereslet.

    @prolad: köszönöm, feljegyeztem. De kérdés: mit csináljak akkor, ha a hirdetésben külön ki van emelve, hogy a bérigényt jelezzük?🤔🤷🏻‍♂️

    @bkercso: szerintem nem lenne probléma azzal sem, könnyen tudok alkalmazkodni, angolul pedig tudok annyira, hogy ha álmomból ébresztenek fel, akkor is tudjak valamit makogni, max hosszabb lenne a bootidőm, hogy felfogjam, hogy mi is megy.
    Igen, 97-es vagyok, tehát 23 éves (matekzseni igazából). Habár nem értem, hogy hogy érted, hogy türelmetlen lennék..(?) Ezt kifejtenéd, ha megkérlek? :)

    @Eastman: köszi megint, ezeket javítani fogom.

    @Domonkos: Ezeket szoktam jelezni, mert vannak referenciáim, csak eddig inkább le se írom, hogy milyen lámamód küldtem. Egyáltalán nem profin...

    @aujjobba: köszönöm, hogy megosztottad a CV-d ezen részét, viszont kérdés:
    1. azt hogy írjam le ilyen szépen, hogy napi 6x kellett port törölni a boltban?
    2. illetve azt hogy írjam le, hogy "hát csináltam mindent is, de amúgy nem volt konkrét munkaköröm"? :D
    Nem kötekedésből, csak tényleg, fogalmam sincs, hogy ezt hogy fogalmazzam meg úgy, hogy ne legyen annyira debil és láma, hogy azzal a lendülettel ne zárják be a PDF readert.

    @sonar: köszönöm, habár a megmosolyogtató nem túl pozitív dolog egy CV-nél. Akkor gondolom ennél sokkal profibb kell, pedig ezt a fajta CV-t direkt arra hegyeztem ki, hogy
    1. lássák, hogy van valamennyi szépérzékem;
    2. lássák, hogy tudok fotóboltozni nagyjából;
    3. nagyjából tudják, hogy ki vagyok.
    De úgy néz ki a plan nem jött be, szóval újracsinálom.

    @LustaDick123: ez nem egészen így van. 18 után igazából "feketén" dolgoztam (?), mivel nem volt vállalkozásom, habár pénzt nem igazán kaptam érte. Leginkább hobbiból csináltam webeket, hogy addig is fejlesszem, illetve szinten tartsam a tudásom, ne vesszen el, viszont munkatapasztalatként írtam bele, mert valamilyen szinten mégiscsak releváns.
    Habár most így leírva, tényleg nem vet rám túl jó fényt, hogy eddig 3 munkahelyem volt, és egyik se tartott tovább, mint fél év. Habár ez nem csak nekem köszönhető (én is közrejátszottam benne nyilván), de akkor is. Ezért nem is szeretem annyira, és tök szívesen nulláznám az egész pályatörténetem, dehát ugye akkor meg hatalmas űr lenne, és megkérdeznék, hogy mit csináltam.
    Pl. volt, hogy megkérdezték, hogy miért nem voltam egyik munkahelyen sem több ideig, mint fél év. Hirtelen nem tudtam mit mondani, így inkább őszinte voltam, de figyeltem arra, hogy ne savazzam az előző munkahelyeim, mert azt nem illik, főleg úgy, hogy nem tudják magukat megvédeni, én meg alátámasztani, hogy az tényleg úgy is volt.🤷🏻‍♂️
    Illetve... Itt jön a nagyobb bibi: nincs még webem. A blogomon kívül. Az meg személyes. Szóval meg vagyok lőve, mert most még pénzem sincs domainre, az ingyenes tárhelyek/domainek meg gagyik. Mert tényleg azok, és egyáltalán nem profik.

    @bkercso (újra :P): ez pl. fel se tűnt, hogy születési idő nincs benne. Szakmai hobbim nagyon nincs, max a blogom, de azt meg nem szívesen adnám ki, mivel ott túl őszinte vagyok, nem vethet rám túl jó fényt... Gondolom. :)
    Képesítésem pedig nincs. Ez a legnagyobb probléma.

    @Fr@nkieWilde: valahogy így. Ahova el kellett küldenem a bérigényt, és bementem interjúra, ott is csak nézett a nő, hogy 200-at szeretnék kapni nettóban, mert "hát én 140 körülre gondoltam", de sehol nem jelezte.

    ILLETVE KÉRDÉS. Azt, hogy az utazás számomra nem probléma, azt interjún, vagy esetlegesen CV-ben jelezzem? Illetve azt, hogy idővel, ha engedi a saját keretem, akkor simán költöznék X helyre.

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz aujjobba #80 üzenetére

    Nem szó szerint értettem, inkább volt ironikus, mert ott konkrétan annyi volt a feladatom. Mármint, hogy mondjam, a telefonos boltban kellett szolgáltatást eladnom, megismernem embereket kb 3 perc alatt, blabla. Valahogy meg fogom fogalmazni - ha nem volt egyértelmű, akkor bocsi :B
    A másik viszont tök jó. Csak ezeket legalább 3-4 pontban kellene összeszedni. Nem?

    @Domonkos: akkor azt hiszem két CV-m lesz: egy nagyon egyszerű, Europass szerű, illetve marad ez. Mert ezt szeretem, a kedvenc színeimet használom benne, és szerintem jól is néz ki. Csak finomítani kell rajta. :U

    A holnapi nap folyamán egyébként meg fogom csinálni ezeket a változtatásokat. Pár helyet már ki is szúrtam, hogy oda keresnek embereket. Btw, elkezdtem a LinkedIn profilomat frissíteni, de rájöttem, hogy annyi releváns dolgot mégse tudok belerakni, meg még nem is értem a működését. De majd idővel ráérzek szerintem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz C0R0 #84 üzenetére

    Szerverem az van. Domain nincs, de rajta vagyok az ügyön.😄

    @Chaser: nem, de egyébként raktam ki CV-t, amiben benne van, hogy hol dolgoztam. De ha gondolod, leírom neked :)
    És tudom, gyári meló is oké, adtam is be jelentkezést, sikerélmény nélkül eddig. Szeretnék dolgozni, csak eddig úgy néz ki, hogy nem tudok.
    Habár, domain. Kérdés az, hogy mennyire legyen "hivatalos" - volt egy, a nevemhez köthető becenév, azon gondolkodtam. Csak nem tudom, hogy mennyire lenne professzionális, így még nem döntöttem el. Minden más foglalt a nevemmel kapcsolatban sajnos. Viszont azzal a domainnal, hiába nem profi, talán egy kis szeletet is meg tudnék magamból mutatni. Például a G-Portálos blogomat szeretném oda "átköltöztetni", mert vannak tök jó terveim, hogy merre szeretnék továbbhaladni a blog témával kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Chaser #87 üzenetére

    Mondjuk a telefonboltos munka is így jött képbe. :)
    És aranyszabály, legalábbis nálam: házi nyúlra nem lövünk. :D

    Egyébként módosítottam picit a CV-men (klikk), kérdés: így jó lesz, vagy a "sok rizsa" a magamról részre vonatkozott? Most ahogy editeltem, nem voltam biztos benne, így egyelőre maradt. Mindent megcsináltam, amit ajánlottatok:
    - "középhaladó" és társait kivettem;
    - cím helyett születési dátumot írtam be;
    - bérigényt szintén kivettem;
    - és próbáltam a lehető legjobban összetömöríteni, hogy egy-egy helyen mit dolgoztam.

    Kérdés: jó így, vagy még módosítsak rajta? Ha így ok, akkor az egyszerűsített változatot is ez alapján fogom megcsinálni.🤔

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz SwissBread #89 üzenetére

    Elfogadom az ajánlatod, és máris megdoblak egy PM-mel. :K

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz KubanitoS #91 üzenetére

    Akkor jól gondoltam. :K

    Itt van a javított verzió, mindenféle rizsa nélkül. És így átgondolva, így lett volna a legjobb tényleg.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz C0R0 #97 üzenetére

    Ugyan, én köszönöm, hogy belementél. Nyilván azért küldtem be, hogy kapjak hideget-meleget. Egyébként amiket írtál, felét észrevettem már (főleg a konzisztenciás részre gondolok, illetve arra, hogy középszintű nyelvvizsgából a dokumentum végére emelt lett), azok javítva voltak, viszont minden mást, amit írtál, végrehajtottam. Beküldöm inkább ide, hiszen több szem többet lát. :)
    Ja és igen, azért van kiemelve a Photoshop, mert azt szeretem a legjobban nyúzni, meg szerintem ahhoz is értek a legjobban a felsoroltak közül. :)
    LinkedIneket pedig mindenképp átpásztázom lefekvés előtt.

    @Carlytoo: köszönöm! Habár nem tudom hogy pontosan miben fogsz tudni segíteni, de ha ezt tisztázzuk, mindenféleképpen keresni foglak, ahány ember, annyiféle tanács, annál jobb. Abból tudok levonni következtetést. :K

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Metalfan #104 üzenetére

    Csak álláshirdetésekre küldtem be. Nem szeretem a gerillamarketinget, így én se toltam annyira, viszont több, mint valószínű, hogy ideje lesz megtolni picit, akár gerilla módra - és így, hogy mondod, van is benne valami igazság.

    Egyébként igen, viszont az se túl jó pont egy önéletrajzban, hogy sehol nem dolgoztam több ideig, mint fél év. Ez azért szemet szúr a HR-es kollégáknak is.

    @Carlytoo: oh, vagy úgy. Akkor ha lesz kérdésem, mindenképp rádírok, köszönöm! :)

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Metalfan #107 üzenetére

    Hát lehet, hogy nem várnak el annyit, viszont mégis magasak a feltételek, illetve ténylegesen megkérdezték, hogy miért csak X időt töltöttem el itt, meg ott, mert "nem ilyen embert keresünk, aki váltogatja a munkahelyeit". Bitch pls, nem akartam én sem váltani, de így alakult.

    BTW, egy kis frissítés: tegnap beadtam az új önéletrajzomat, ma már hívtak két helyről is. Lehet, hogy ténylegesen az önéletrajzzal volt a probléma. :B

    Szóval köszönöm Nektek, hogy segítettetek rendbe rakni! Mostmár csak reménykedek, hogy valaki meglátja bennem a szikrát. :)

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Jhonny06 #109 üzenetére

    Hidd el, ez a plan, csak amikor már nem vesznek fel sehova, akkor kicsit kezd reménytelen lenni a helyzet.

    Egyébként nem is gondolom azt, hogy túl sok tapasztalatom lenne, sőt. De inkább design vonalon indulnék el, ha már választhatok.

    Egyébként Aldiba kell a szakképesítés, olyanom meg nincsen, oda azért nem vettek fel. Merci gyár hamarosan leáll, még a fejesek se tudják, hogy mennyi időre, szóval az is kilőve.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz UnA #127 üzenetére

    Nem, sajnos nem. A további elutasításokon kívül más semmi. Viszont elkezdtem komolyabban a JS-sel foglalkozni, addig se unatkozom. :D

    De nem, sajnos nem. Konkrétan semmi. Voltam egy interjún, ahonnan azóta is jeleznek; 2 hete küldtem el egy CV-t, másnap rámírt fb-n az ügyvezető, hogy jövő héten (tehát előző héten) keresni fog a HR-es, nem keresett. Múlthét csütörtökön, 1 héttel a CV elküldése után írtam rá, hogy várjak-e még esetlegesen, de nem kaptam választ - azóta se.

    Valamilyen szinten feladtam én ezt, én is, anyukámék is, de azért még nézegetem, jelentkezgetek. Volt egy PH!-s emberke is, aki írt nekem, azóta jelentkezett, hogy jelentkezni fog hamarosan - de ennek már lassan egy hónapja, szóval nagy esélyt nem látok arra sem. :(

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Domonkos #130 üzenetére

    Igazából velem egykorú, és az álláshirdetés is valamilyen szinten "fun" volt, így kapva kaptam az alkalmon és én is küldtem egy kissé "viccesebb" hangvételű emailt. Gondolom szimpatikus volt neki, meg ugye írtam is neki - igazából arra válaszolt.

    #129, icemad: többségük alkoholista és/vagy füvezik... :D
    Nem tudom, picit shadynek tűnik, illetve Hollandia. Oda el is kéne jutni, és nem hiszem, hogy 600 forintból megkapom a repjegyet (össz ennyi pénzem van, az meg már más kérdés, hogy anyáméknak ha ezt elmondanám, azt mondanák, hogy inkább eltartanak - ahogy a 140 ezer forintos fizetésnél is ezt mondták).

    Nem akarok pickynek tűnni, de kb 600 font / hétért tudnék menni ki Angliába egy ismerőshöz dolgozni, ami megint más tészta, meg érdekel is - csak a költségek is nagyobbak. És annyira nem vagyok megcsúszva, illetve így karácsony és újév előtt 99%, hogy nem fogok kapni munkát. :D

    De ha esetlegesen nem jönne össze tényleg semmi, akkor mindenképpen felveszem veled a kapcsolatot.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz 8th #151 üzenetére

    Nem tudom, nálam ilyen probléma nem volt, habár konkrétan "legendás" ügyintézőhöz kerültem. Sőt, ő még meg is büntettette az egyik helyet ahova kiküldtek, tekintettel arra, hogy meg akarták kerülni a munkaügyit, és a leírásaitól 80%-ban eltérő munkát akartak adni. :DDD

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz KubanitoS #153 üzenetére

    Most vettem észre, hogy írtál, bocsi. :))

    Kérdésedre válaszolva: további 50 pályázat után továbbra sem semmi. Annyi, hogy mostmár apa is kezd ideges lenni, mert megmutattam neki, hogy mennyi CV-t küldtem ki, amióta felmondtam. Van kecskeméten egy hely, ahova szintén beadtam a jelentkezésem, nem válaszoltak 1.5 hónap alatt, most viszont újra felrakták ugyanazt, amire nem válaszoltak - sürgősen keresnek, holnap lehetne kezdeni. Megint elküldtem a jelentkezést, 3 nap után nem válaszoltak, apa felhívta őket egy beszélgetésre, mint kiderült, nem is nézték meg az önéletrajzom, mert nem tüntettem fel benne fizetési igényt. :U

    Szóval azon kívül, hogy azóta egy évvel idősebb lettem, nem történt még semmi - sajnos. És már fel is adtam a reményt, mert ténylegesen mindenhova jelentkezek, ahova releváns lehet az eddigi bármim, legyen gyári munka, legyen pénztáros, legyen árufeltöltő, legyen tényleg bármi, amit tudok, hogy nem fog megterhelni annyira. (Esztergályosnak nem jelentkeztem még, mert azt se tudom, hogy mit csinálnak, shame on me... :DDD)

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Di Natale #155 üzenetére

    A legnagyobb bukó ebben az konkrétan, hogy a gyárban meghallják, hogy nincs jogosítványom és katonatelepen élek = köszönjük hogy elfáradt hozzánk, viszont látásra.

    A nagyobb probléma számomra inkább az, hogy hiába küldöm az önéletrajzomat, ha nem is nézik meg, mert nincs benne fizetési igény feltüntetve.

    Viszont szeptembertől ha törik, ha szakad, Katedrába fogok járni grafikus felnőttképzésre. Legalább papírom lesz. :K

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Silverboy #157 üzenetére

    Nem is ezzel van a baj, hanem inkább azzal, hogy a buszok óránként járnak, hiába vagyunk "csak" 8 km-re a központtól. Apa is tudna vinni dolgozni (fel is ajánlotta), de egyszerűen nem érdekli a HR-es csoportot ez a dolog. Valószínűleg azért, mert ha lekések akár egy buszt, biztosan kések a munkahelyről - és ezt nem akarják valószínűleg megkockáztatni.

    Időközben megkaptam az Euronicstól is a választ (grafikust kerestek) - nemleges, sajnos. És a legrosszabb az, hogy most, hogy megint leáll minden is, nem fogok tudni még úgy se elhelyezkedni, konkrétan 0 esélyem van. Sad, de nem tudok vele jelenleg mit csinálni. :(

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Bibby #162 üzenetére

    Leginkább az, hogy 300 forint van a számlámon jelenleg, szüleim pedig nem tudnak (ill nem is akarnak) ebben segíteni. :DDD

    Eastman: gondolkodtam rajta, csak az a baj, hogy az a 8 km úgy 8 km, hogy autópályán.. :D Belváros fele legalább 14-15 km, nem sok az sem, de lehet, hogy inkább tömegközlekednék, és nem azért, mert lusta f*sz vagyok, hanem azért, mert rohadt izzadékony vagyok, ott meg kétlem, hogy lesz időm / lehetőségem megfürödni, és nem szeretnék az izzadságomban lenni egész nap... :D

    Narxis: nagyon nem. Sajnos nem. Dehát... It is what it is!

    Silverboy: angollal eljutottam arra a szintre, hogy ha fel kell menjek Discordra, megkérdezik, hogy miért vagyok x szerveren, mikor az nem tipikusan angol szerver, aztán mondom, hogy magyar vagyok, és meglepődnek, hogy jézusom, magyar vagy? Azt hittem, hogy angol, olyan akcentusod van. :DDD

    Btw, big update: kedden megyek egy állásinterjúra, olyan 80%, hogy megkapom. Webdesign, sitebuild, marketing, konkrétan megint mindenes leszek, nem sok pénzért, de egy, lesz munkám, kettő, jól fog mutatni a portfólióban / CV-ben.

    Az egyetlen bajom jelenleg az, hogy "infósként" 8-18-ig kell minden hétköznap dolgozzak (tehát amíg nyitva vannak), illetve havi 2x be kell menjek szombaton is 8-13-ig - ezt a kettőt nagyon nem értem, de amúgy meg szimpatikus a dolog.

    Majd jelentkezem még kedden, hogy pontosan mi van, meg hogyan. Reménykedem, reménykedjünk. :)

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz KubanitoS #164 üzenetére

    Nem is életem lehetősége, de 8 hónapja nem dolgozok, szóval mostmár ha törik, ha szakad, el kell vállaljam, akkor is, ha piros hót kell varázsolni a fehérből, hogy szépen hulljon, mert ugye a cég színe piros (hehe).

    Amúgy a csaj a _nettót_ kérdezte (legit első kérdése volt a telefonban), mire mondtam, hogy 200-250 között örülnék, ha kapnék, ez a legelső munkahelyemhez képest +50k, a legutolsóhoz -50k, szóval középirány, erre fújt nagyokat hogy hú hát azt el is kell fogadni a főnökségnek blablabla, aztán fél óra, óra múlva hívott, hogy ok, zöld utat kaptam, akkor kedden menjek 10-re.

    Nem is értem, konkrétan mindennel is kell majd foglalkozni (website fejlesztése, újragondolása, webshop, marketing [??], webdesign, grafika, tolmácsolás, fordítás, tényleg, minden, ez nem egy emberes munka lesz), és akkor még 10 órás a munkaidő, mert Margit a HR-ről addig dolgozik, és így nekem is addig kell, meg szombatonként is be kell menni, de úgy vagyok vele jelenleg, hogy inkább elvállalom lehetetlen feltételekkel is, és legalább kihúzok ott pár hónapot, aztán ha esetleg még be is válik, akkor lehet maradok is. Ki tudja? :)

    A te sztorid pedig majdnem ugyanaz mint az enyém, annyi különbséggel, hogy téged legalább interjúztattak. Én már tényleg 100+-nál járok, 3 interjúval (talán 4?), és ja, legalább átérzed, hogy milyen érzés most munkát keresni - szar. Főleg úgy, hogy neked van releváns munkatapasztalatod is, nem úgy, mint nekem, totál zöldfülűként. :D

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    Holnap megyek "próbanapra" (?), aminek létjogosultságát továbbra sem értem, de nem is lényeges. Gondolom, ha már erre behívnak, akkor talán megkapom a munkát is. :)

  • tomiivagyok

    aktív tag

    el lett napolva jövőhétre, mert belázasodtam, aztán így láttuk a legjobbnak. egész nap feküdtem, próbálok túlélni. :))

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Narxis #185 üzenetére

    ezer köszi, szerencsére csak lázas vagyok, szaglás, ízérzékelés megvan még, talán nem covid :D

  • tomiivagyok

    aktív tag

    Oké, jelenleg is itt vagyok, helyzetjelentés következik, és ne értsetek félre, nem panaszkodni akarok, de eléggé confused vagyok.

    Reggel fél 9-re érkeztem, feladatot megkaptam: lassú a web, nézzek már bele, adjak rá tanácsot, szóval belenéztem, hogy mi a pitsa van: <head> részben 600 sor, nem linkként beágyazott js, utána 1600 sor szintén nem linkként funkcionáló js, és megnéztem a képeket is: a képek legit csak le vannak kicsinyítve, és egy oldalon kb 40-50 kép van. Egy betöltés 30-40 megabájtot harap le.

    Jeleztem, mondtam, hogy mi a probléma (és mi miatt tölt be konkrétan 1.5 perc alatt a weboldal), és adtam rá "tanácsot": újra kell építeni, mindenféle köcsögösködés nélkül, de ez nagyon nem oké. Amire a válasz az volt, hogy az nem fog megtörténni, mert van egy fix rendszergazdájuk, aki ezt az oldalt csinálta, nem cseréljük le (de közben szeretnének új designt is), szóval javítsam a hibákat inkább ahelyett, hogy újrabuildelem, de olyan hibák vannak benne, hogy a hajam égnek áll konkrétan, és én, mint "nem professzionális" mesterember nem követek el ilyen hibákat.

    Mit csináljak? :D

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Silverboy #188 üzenetére

    jó kérdés, de a guildtársam, aki ezzel foglalkozik (mármint valódi webdev, nem olyan, mint én), elkérte a linket, hogy megnézze, hogy hogy tudnék turbózni az oldalon anélkül, hogy törlöm az egészet és újracsinálom, radikális változtatások nélkül.

    5 perc múlva annyit írt, hogy tényleg próbáljam meg rávenni őket legalább valami CMS-re, és elküldte az adminpanelt...

    Megjegyzem a rendszergazda dolgát (szgépek újratelepítése, nyomtatóbeállítás, stb) nekem kéne csináljam, tehát nem értem, hogy akkor tulajdonképpen... miért rendszergazda?

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Silverboy #190 üzenetére

    azért küldte el, mert be tudott lépni... :U

    rendes adminpanel nincs, belépés van, amibe ha beírod az admin felhasználót és jelszót, akkor kapsz SU-t, legalábbis ezt mondta.

    semmi CMS nincs mögötte, a képek átlag 7 megások, js nincs minimalizálva, ezek a legnagyobb hibák. a CMS még feledhető, a többi nem, mint ahogy az sem, hogy titkosítva nincs konkrétan semmi.

    simán visszafejthető minden. konkrétan az egész weboldal olyan, mintha w3schoolról levettünk volna valami random website with admin panel sablont, aztán arra építettünk volna. a css is javascripttel van megírva (konkrétan). minden class neve magyar, és van benne magyar prefix is.

    nem tudom.... napi 2 facebook poszt mint weboldalszerkesztő (amit 3x is kiemeltek), és most 6 óráig azt csinálom, hogy átnyálazok minden terméket meg gyártót, és 6 előtt kikérdeznek, ha fel tudok sorolni 10 gyártótól 1-1 terméket, akkor ok.

    like... mi a f@sz.

    a problémát pedig egy 3 oldalas word dokumentumban foglaltam össze, javaslatokkal megspékelve. végig se hallgattak. "a tulajnak napi 10 perce van max az ilyenekre, ha nem tudod elmondani 5 perc alatt, ne is várd, hogy meghallgasson, ez mentalitás kérdése".

    [ Szerkesztve ]

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Silverboy #192 üzenetére

    kicsit túloztam SU-val, az a lényeg, hogy be tudott lépni adminként, mivel nincs mögötte backend csak sima javascript az egész.

    ha megvan a felhasználó + jelszó, akkor tudod editelni az egész oldalt. nagyon gáz.

    és igen, minden is lennék. nem tudom, kéne a pénz, de ez így nagyon de nagyon nem szimpi. csak a másik oldalról meg ott van az, hogy TÉNYLEG kellene a pénz, és lehet, hogy be kéne vállaljam, aztán nézni tovább a munkát...

    de meh, az meg olyan bunkó lenne az én részemről.

    nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok. :(

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Eastman #194 üzenetére

    még nem lett amúgy, mivel nem lett megbeszélve semmi sem. csak itt vagyok, nem csinálva semmit, mivel semmit nem mondanak, hogy mit kéne csináljak (azon kívül, hogy tanuljak meg 1-1 terméket 10 forgalmazó / gyártótól), nyilván ezt csinálom, de ezen kívül semmi konkrétum nem lett még beszélve.

    próbanap, de közben amit kértek, meg se hallgattak (inkább végig se hallgattak, mert leszarták), szóval még nem biztos egyáltalán, se az, hogy felvesznek, se az, hogy nem.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz Eastman #197 üzenetére

    tudom, ne is érts félre, lehet, hogy én is túlgondolom.

    meglátjuk, hogy hogy lesz, nyilván elutasítani nem fogom, meg amíg nem találok normálisabb munkát, addig jó lesz ez, csak kicsit még érzem a pofont az arcomon, amit tőlük kaptam most. :D

    (megint erős túlzás valszeg, mert nincs még pofon, csak féligmeddig)

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz KubanitoS #200 üzenetére

    Nem még, mert időközben kerestek egy másik helyről is (Pestről), oda holnap megyek. Kértem pár nap gondolkodási időt, keddig kell válaszoljak, de 90%, hogy ez lesz, aztán max ha nem jön be, keresek tovább, miközben bejárok dolgozni.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    2021 június 18.

    Majdnem 1 éve vagyok munkanélküli (egészen pontosan 11 hónapja és 3 napja).

    Ma volt egy utolsó körös interjúm, angol nyelvű IT support egy egész jó, illetve menő, budapesti céghez. Holland reptérhez keresnek IT support kollégát, home office szeptemberig, szeptembertől 2-3 nap bent, többi HO. Laptopot kapok.

    Felvettek. És nagyon durva. Igaz, kellett egy nagyon kevés segítség (a szomszéd ott HR-es), viszont 30 százalék múlt rajta, illetve magán a cégen, a maradék 70% az ügyféltől függött. Szimpatikus voltam neki, azt mondta, hogy nagyon királyul megoldottam a roleplayt (időzónát kellett állítsak), nem lacafacáztam, az egészet lerendeztem 1.5 perc alatt, igaz, hogy hibáztam, viszont a hibáimat észrevettem, és a későbbiek folyamán jeleztem is, hogy az lehet, hogy hiba volt.

    És mégis felvettek. 40 pontos felvételi ponthatárból elértem 36-ot, C1-re értékelték az angol nyelvem.

    És tényleg durva, mert még a fizetés is sokkal királyabb, mint Kecskeméten, és rengeteg előrelépési lehetőségem van, illetve ugyanúgy fizetik a tanulásomat (nyelv, illetve szakmait is).

    Szóval end of story egyelőre, aztán remélem a következő pár évben nem kell munkát keressek. :K

Új hozzászólás Aktív témák