Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz UnA #117 üzenetére

    Az egyik diploma valami marketing volt, a másikat nem tudom, a nyelvek angol, olasz, spanyol.

    Tesómnak az építőmérnök diplomájával hasonlóan a minimálbérnél csak egy kicsivel magasabb fizetést akartak adni(azt a céget is vagy 30 jelentkezés után találta, oké vidéken) mert, hogy pályakezdő. Az élet minden területén ez van, nem szeretik a cégek a pályakezdőket vagy a hr-esek. Van néhány terület ahol könnyebb pályakezdőként de a többségnél igenis nehéz elhelyezkedni és mindenképp be kell vállalni a legszarabb fizetést is, hogy tapasztalatot szerezzen az ember, csak arra a 3-5 évre azért meg is kéne élnie az embernek.

    #114 szerintem nem rossz az a munka amit így protekcióval találtak neki, nem tudom, hogy ott van-e még de maga a csaj ilyen anya szoknyája mellett tartott és nevelkedett lányka volt, megették volna külföldön, anyuci meg sírva fakadt volna ha külföldre megy.

    #116 melyik az a 3 szakma? Bár ez önmagában nekem nem jelent semmit ha nem szereted csinálni. Márpedig ahhoz, hogy évekig azt tudd csinálni szeretned kell vagy minimum nem rühellni azt a munkát persze tudom a szükség nagyúr. Én ezért tisztelem a gyári dolgozókat, én azt fél évig nem tudnám csinálni, belebetegednék.

    #115 ez most is így van csak átneveztek benne dolgokat, ugyanúgy nincs ellenőrizve az oktatás minősége és ugyanúgy nincs pénz eszközökre, hogy valódi gyakorlati oktatás is legyen.

    #118 jó nem a legszélsőségesebb értékeket nézem de egy podcast-ban beszélgettek a KSH átlagkeresetről és ott egy szakértő azt mondta, hogy a dolgozó emberek kb. 70%-a alatta keres, ami azért megtévesztő az átlag embernek hiszen az átlag szótól a közbeszédben egy kicsit mást várnánk. Persze matematika, a KSH nem veszi bele a részmunkaidőseket stb.

    Thanos was right.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz UnA #127 üzenetére

    Nem, sajnos nem. A további elutasításokon kívül más semmi. Viszont elkezdtem komolyabban a JS-sel foglalkozni, addig se unatkozom. :D

    De nem, sajnos nem. Konkrétan semmi. Voltam egy interjún, ahonnan azóta is jeleznek; 2 hete küldtem el egy CV-t, másnap rámírt fb-n az ügyvezető, hogy jövő héten (tehát előző héten) keresni fog a HR-es, nem keresett. Múlthét csütörtökön, 1 héttel a CV elküldése után írtam rá, hogy várjak-e még esetlegesen, de nem kaptam választ - azóta se.

    Valamilyen szinten feladtam én ezt, én is, anyukámék is, de azért még nézegetem, jelentkezgetek. Volt egy PH!-s emberke is, aki írt nekem, azóta jelentkezett, hogy jelentkezni fog hamarosan - de ennek már lassan egy hónapja, szóval nagy esélyt nem látok arra sem. :(

  • Narxis

    nagyúr

    válasz UnA #142 üzenetére

    "itt is rengeteg munka van"

    Már ne haragudj de ez egyszerűen nem igaz bár jó lenne tisztázni, hogy amikor valaki azt mondja, hogy sok a munka akkor mire gondol? Mert ez olyan kijelentés mint a "sok informatikus hiányzik a piacról" aztán amikor konkretizáljuk a dolgokat kiderül, hogy a dögunalmas számomra lélekölő programozásról van szó.

    Effektíve amit én állítottam az igaz, sajnos rengeteg vendéglátós vesztette el a munkáját és zuhant a munkaerőpiacra, főleg Európában, főleg Magyarországon. A korábban is jelen lévő strukturális munkaerőhiány mérséklődött egy kicsit de ettől még a munkanélküliek száma folyamatosan növekszik. KSH adat [link] De ez majd jövőre fog jobban érződni és főleg vidéken.

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák