Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Régen mindent részletre vásároltam, mert 6% volt a kamat, ki tudtam fizetni. Aztán a pénzvilág változása után kopnak a fogaim, mert verem hozzájuk a garast.

    Egy barátom, aki már nem barátom megkért, legyek a kezese, autót akar venni. Mondom neki Laci, nem tudhatod mikor rúgnak ki, akkor meg nem tudsz fizetni, én pedig nem tudok terhet vállalni, nincs tartalékom. Szóval ennyit ért a barátság. Megjegyzem kirúgták, fizetni nyista az autó részletei, kezeském meg szívott egy jó nagyot.
    Így lehet barátságokat, életeket tönkre tenni.

    Bizonyos értelemben én is össze öntözgetett kaját eszem.

    December óta egyedülálló vagyok. 49 m2, csak a fűtés számlám 31.508 magyar pénz ebben a hónapban. Keresetem 100 körül. Segély nem jár, hiszen meghaladja a lóvém a támogatásra még figyelembe vehető limitet.
    Számlák kifizet, aztán turkál a szemetesben, hogy mit dobott ki tegnap, ami ehető.
    Zoknit majd nyáron veszünk.

    Nem tudom ki hogy van vele, én meghatódtam írásod olvastán.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • kennystyle

    tag

    szerintem is nagyon jó írás
    egyszerűen gusztustalannak tartom ahogy belekergetik az embereket az adósságcsapdába
    vettem részletre egy laptopot két éve, csak azért vettem részletre mert 0% thm -es volt, akkor meg mért ne, egybe is meg tudtam volna venni simán, de végülis így jobban járok, még a 10 hónap alatt 3szor felhívtak hogy az egészet kiválthatom alacsony kamatozásu személyi hitellel, elküldtem őket hogy nem vagyok hülye, hagyjanak békén, azóta is kb 1-2 havonta hívnak hogy vegyek fel személyi kölcsönt, már 2x kaptam levelet hogy a személyi hitel ügyintézőm személye megváltozott, xy helyett xz -t keressem... ismeretlen intézetek küldenek hitelkártyákat a nevemre, azt sem tudom honnan tudnak rólam ?
    egyszóval tukmálják az ember arcába, nekem nincs szükségem rá, már felfogtam hogy nem attól leszek boldog hogy veszek egy 150centis plazmát, de sokan vannak akik még nem tudják, és mire rájönnek már késő....
    és még én is muszály leszek hitelt felvenni, pedig utálom, nem akarom, félek tőle, de muszály ha nem akarok a barátnőmmel 35éves koromig várni hogy vehessünk egy lakást hogy összeköltözhessünk....
    barátnőmet hugával együtt egyedül nevelte az anyukája, főiskola alatt ezért "kellett" diákhitelt felvennie, persze nem volt muszály de mindenhonnan az folyt milyen kedvező, milyen szuper, keveset kell fizetni és ráadásul sokára, persze, aztán fogták és megváltoztatták az egészet, a vége az lett, hogy az összesen felvett 700e Ft diákhitelből mire főiskola után rögtön munkába állt 850e tartozás lett, 1év törlesztés után 910e lett belőle !!! érted, fizetett a 850e -ből 50ezret egy év alatt és lett belőle 910e ! ilyen kedvező hitel ez. Neki baromi nagy mázlija volt, megtehette hogy ezt látva visszafizette az egészet mert most éppen nagyon jól keres, de nem sokan vannak ezzel így rögtön fősuli után, azok pedig úgy kezdik az életet hogy máris egy rakás adósságuk van. pedig sokan vannak akiknek muszály lesz felvenni a hitelt ha diplomát akarnak, és egyre többen lesznek a tandíj és annak emelése miatt
    szar a helyzet annak aki nem gazdag családba születik ...

  • plaschil

    aktív tag

    válasz kennystyle #2 üzenetére

    Szia!
    Azon igazán nem kell csodálkozni hogy ha valaki 50 ezer forintot fizet ki 1 év alatt (ami havi 4 ezer párszáz forint) akkor nőni fog a hitel tőkéje. A diákhitel zrt. mindig a jövedelem bizonyos %-át vonja le törlesztőrészletként. Ezek szerint havi 4 ezer párszáz forint volt az a bizonyos százaléka a jövedelemnek. A törlesztés úgy történik, hogy alapul veszik az éves fizetést, majd annak a 8%-át, és elosztják 12 havi részre. Ha ezt visszaszámolod akkor kb. 625 ezer forint jön ki éves jövedelemnek. Ami valjuk be, biztos nem főiskolát végzett ember fizetése. Tehát azért nőtt a tőke, mert kevés volt a jövedelem.

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • kennystyle

    tag

    válasz plaschil #3 üzenetére

    köszi, már utánanéztem, tudom hogy működik, ezért ahogy írtam egybe ki is fizettük az egészet, egyébként a jövedelme bnőmnek tavaly kb. nettó 1,7m volt ehhez képest tényleg csak havi 5e körül vontak
    nem is azt mondom hogy elb@sztak valamit, csak azt tartom felháborítónak, hogy a kamat 10% és kamatos kamatot fizetsz, tehát nem csak a tőke kamatozik, hanem a korábbi kamatok összege is, de még ezzel sem lenne semmi baj, ha ez egy olyan dolog lenne ami szabadon választható, mert sokaknak ez nem az, és amíg tv -t laptopot és megannyi szart vehetsz 0% thm -el, addig semmilyen lehetőséged nincs arra hogy hasonló feltételekkel juss pénzhez ha rászorulsz diákéveid alatt, az állam ezt nem tartja fontosnak

  • guga

    Közösségépítő

    Nyahh, kommentek jobbra sikeredtek, mint a posztolás :D
    Nemrég sikeresen megúsztam egy zűrös esetet. Félközeli barátom könyörgött, hogy legyek kezes, csak én segíthetek, a csillagokat is lesírta volna az égről, hogy hitelhez jusson.

    Egyszer magyaráztam el neki csak, hogy nem. Kígyót, békát szórt rám meg örök harag.
    Valahogyan csak sikerült neki megoldania, de természetesen fizetni már nem tudta.
    Azóta nem találkoztam vele csak a fiával, tőle tudom. Nem irigylem a kezesét, nyögheti vissza a pénzt helyette.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    "A pénzemet én máma mind elmulatom." A Kossuth rádiót hallgatom, riport közben ment eme régi dal. Azonban kissé kísérteties, hogy éppen pénzről, hitelről olvasok. Horror filmekben, főleg esti órákban, ilyenkor szokott becsöngetni a rém, mondjuk jelen esetben egy adóság behajtó. :DDD

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz plaschil #3 üzenetére

    Egy kis pontosítás:

    2008-ban havi törlesztő részlete a 2006-os éves jövedelem 6 százalékának 1/12-ed része. Azoknak a költségtérítéses képzésen részt vevő hallgatóknak, akik akár egyszer is igénybe vették a magasabb (40 000 Ft) hitelt, két évvel korábbi jövedelmük 8 százalékának 1/12-ed része lesz a kötelezően fizetendő havi törlesztő részlete.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • dabadab

    titán

    válasz kennystyle #4 üzenetére

    Tulajdonkeppen min vagy felhaborodva? Az allam ad kedvezmenyes hitelt rendkivul jo kondiciokkal (az ilyen 0%-os THM-es dolgokat ne vedd viszonyitasi alapnak, ott szinte biztosan van vmi huncutsag) arra, hogy az ember olyan ismereteket szerezzen, amivel kesobb sok penzt kereshet. Raadasul ezt a kolcsont elvileg okos embereknek adja, akiktol elvarhato lenne, hogy tudjanak ertelmezni olyan fogalmakat, mint kolcson, kamat, torlesztoreszlet.

    DRM is theft

  • Gh0sT

    addikt

    válasz kennystyle #4 üzenetére

    Pár apróság:

    - a tölresztőrészlet meghatározása a két évvel ezelőtti éves bruttó jövedelem alapján történik
    - a diákhitel kvázi szabad-felhasználású hitelnek tekinthető (más kérdés, hogy sokan ezt nem tehetik meg), ennek tükrében a 10%-os kamat elfogadhatónak mondható
    - ehhez még tegyük hozzá, hogy 0%-os THM-mel esélyed nincs felvenni 700e Ft-ot gyakorlatilag előre nem látható futamidőre
    - ez egy "kényelmes" lehetőség a jövőd megalapozásához, senki nem kényszerít, hogy igénybe vedd, számtalan más módja is van annak, hogy pénzhez juss (pl. diákmunka, nyári munka, alkalmi besegítések, ösztöndíj, stb.)

    MOD: osztom dabadab véleményét...

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • plaschil

    aktív tag

    válasz Gh0sT #7 üzenetére

    Igen igazad van, nem csak 8 % (amit én írtam), hanem 6 % is lehet az a bizonyos ráta. Siettem mert pont az egyetemről indultam hazafelé. :B

    Szerk.: Én eddig 3x 150.000 Ft-ot vettem fel, (450.000 Ft) és most jött nemrégen egy értesítő miszerint ~ 480.000 Ft tartozásom van. (Tehát 1,5 év alatt ~ 30.000 Ft lett a kamat.) Na ennek fejében le is csökkentettem a havi hitelösszeget 30.000 Ft-ról 15.000 Ft-ra. Hiszen úgyis mindig megmaradt 1 csomó pénz, amiből meg gépet vettem :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz kennystyle #2 üzenetére

    "egyszerűen gusztustalannak tartom ahogy belekergetik az embereket az adósságcsapdába"

    :F Pisztolyt fognak talán a fejednek, hogy vegyél fel hitelt? Kevés olyan dolog van, amihez hitelt kell felvenni - talán az egyetlen ilyen dolog a lakás, mert 8-10 milliót nem vesz elő a farzsebből az ember, de a többi dologra (nyaralás, autó, plazmatévé) butaság hitelt felvenni. Sajnos az emberek többsége buta és beletenyerel... de senki nem kergeti őket csapdába. (Az más kérdés, hogy a bankok is gonoszok, de ez most nem ide tartozik... :D)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • plaschil

    aktív tag

    válasz bLaCkDoGoNe #11 üzenetére

    Azért azt nem mondanám hogy butaság hitelt felvenni. Főleg azokra a dolgokra amiket te írtál (a nyaralást kivéve, mert az szerintem nem luxus, bár attól függ hogy ki hová szeretne menni nyaralni :)) ).
    Aki meg plazma tv-re hitelt vesz fel, és nem tudja fizetni, az meg is érdemli hogy a bankok "gusztustalan módon" lehúzzák. Addig ne legyen annak a valakinek nagyravágyó gondolatai amíg esetleg a mindennapi megélhetésért is küzdenie kell, vagy nem biztos az anyagi háttere annyira, hogy az akár egy hitelt is elbírjon.
    Az autóról viszont már más a véleményem. Az szerintem igenis luxus. Szinte már csak hitelre lehet autót kapni, vagy ha nem hitelre veszed, nem kapsz kedvezményt. (hisz ha megnézitek a hirdetéseket, a kedvezmény(ek) meg van(nak) csillagozva - igen az a bizonyos csillag, és apró betű - és a csillag mellé oda van írva hogy: Hitelre történő vásárlás esetén.) És pont úgy mint egy ház árát (8-10 millió) egy autó árát sem lehet előhúzni a farzsebedből.

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • #64791808

    törölt tag

    Az egész bank, hitel, stb témán a múltkor lepődtem meg. Egy TV műsor volt, ahol számolgattak, hogy átlagkeresetből hogyan lehet egzisztenciát teremteni. Megdöbbentem.

    Egy más topicban leírtam anno, hogy a hitel egy üzleti elképzelés megvalósításához nyújtott anyagi fedezet, amit az üzlet beindulta után részesedés vagy kamat formájában honorál az adós. Egy ideje ez már lakossági szinten jelen van, hitelből veszünk lakást, aztán autót, aztán bútort, aztán egyre olcsóbb használati tárgyakat is, mindezt azért, mert nincs annyi vagyonunk, hogy egyben ki tudjuk fizetni. De mára eljutottunk odáig, hogy az emberek a törlesztőrészletre is adósságrendező hitelt vesznek fel, és aztán még azt sem tudják törleszteni. Havi 200-ból etetni, ruházni a családot, fizetni a rezsit, a lakás törlesztőrészletét már önmagában húzós, ha még kocsi is van, akkor egyszerűen nem elég. Ez nem kormány vagy politika-függő, ez a rendszer eleme.

    Minden rendszernek megvan a maga röghözkötő eszköze. A rabszolgatartó társadalomban a rabszolga élete volt az, a feudális társadalomban a föld, a szocializmusban a bizalmatlanság és a félelem, ma pedig - a hitel. A BAR-lista egy eszköz arra, hogy kiválogassák azokat, akiket egy életszínvonalon túl nem engednek. Sikeres vállalkozásban vagyok, de volt egy pont, ahonnan nem léphettünk volna tovább, ha nincs bankhitel. Aztán két éven belül teljes egészében rendeztük kamatostul, mindenestül, de akkor azon a ponton nem jutottunk volna át. Ez pedig a kisembernél is így van.

    Nem ragozom tovább, aki érti, érti.

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz plaschil #12 üzenetére

    Szerintem új autót venni felesleges, pláne Budapestre... de ez csak az én véleményem, más biztosan máshogy látja. :)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • Vakegérke

    veterán

    válasz #64791808 #13 üzenetére

    "Havi 200-ból etetni, ruházni a családot, fizetni a rezsit, ..."

    Havi 100 körül van a fizetésem. 60 fölött a rezsi. Mivel emelkedtek a díjak, még nem tudom, hogy nincs-e közelebb a 70-hez. Kifizetem, mert bolond becsületes vagyok, és mert nem akarok adósság-csapdába kerülni.

    Négynaponta veszek fél kiló kenyeret, és a zöldséges már nem csodálkozik, amikor két fej vöröshagymát, és négy szem krumplit kérek.
    Tartható állapot?

    Idén ősszel lesz 43 ledolgozott évem. Tényleg ezt érdemlem? Luxus, hogy van egy lakásom? Vagy mivel egyedül maradtam, meg is dögölhetek?
    No de sebaj, felvehetnék ilyen, meg olyan, sőt amolyan hitelt, kölcsönt. Be is tenné a kaput. Rámenne még a lakásom is, vagy legalábbis ráterhelnék.
    Ha éhen döglök se veszek fel kölcsönt. Könnyű szétszórni a pénzt, csak aztán nyögve lehet visszafizetni mondjuk 600 ezer helyett egy milkót.

    A munkahely tojik mindenre, várhatóan 4% lesz az évi kimért béremelés idén is. Ha úgy veszem, a tulaj is bűnös abban, hogy a dolgozók bedőlnek a pénzintézeteknek, méghozzá muszájból.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • __Psion__

    tag

    A témával kapcsolatban idéznék Bogár László írásból:
    „Az elmúlt másfél évtized során a magyar családüzemek és az állam-üzem a fenti két logikai út sajátos kombinációjaként folyamatos lepusztulás mellett is egyre jobban eladósodott. Az államháztartás folyamatosan romló hiányjelenségei és a magyar társadalom fizikai, mentális, intellektuális, morális és spirituális lezüllése, a fogyasztói idiotizmus veszedelmes burjánzása valójában mind-mind ugyanannak a folyamatnak a különböző jelenségekben való tükröződései.
    A nyála folyós konzum idióta létkarakterének rohamos terjedése a fogyasztás időben és térben való hisztérikus bővítését jelenti. Ez a karakter akkor is fogyaszt, ha semmi szüksége nincs rá, sőt az elfogyasztott jószág mennyisége és/vagy minősége egyenesen lerombolja az egészségét (térbeli dimenzió), és akkor is fogyaszt, ha nincs pénze, és ezzel a jövőbeli elemi szintű fogyasztásának esélyeit éli fel (időbeli dimenzió). Így válik az ember a pénz forgási sebességének növelését elősegítő puszta „biológiai nyúlvánnyá”."

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • Vakegérke

    veterán

    válasz __Psion__ #17 üzenetére

    Kacifántos, de jól mondja...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • __Psion__

    tag

    válasz Vakegérke #16 üzenetére

    A jelenlegi helyzetért nem érdemes a bankokat okolni. Ugyanis ha nem lennének ezek a hitelek, a gazdaságunk már összeomlott volna (persze úgy tűnik a krach így is elkerülhetetlen. Kár szépíteni). De azt sikerült elkerülni, hogy egyszerre nagy társadalmi tömbök legyenek fizetésképtelenek. Illetve a gazdasági mutatókat némiképp feltornászni (0.8%-ra sem lehetünk büszkék, de legalább nem fordultunk mínuszba).
    Így is jól látható a kis és középvállalkozások forgalmának visszaesése (a multinacionális cégek 10% feletti növekedésével nem érdemes foglalkozni, minimális mértékben viselnek közterheket).
    A kialakult helyzetért véleményem szerint a reálbérek borzasztóan alacsony szintje a felelős. Hiszen ha belegondolunk a vállalkozások elenyésző hányada termel exportra, döntő többségük a belső piacokon értékesít. Itt viszont rögtön szembe találkozik a magyar emberek elszegényedésével.
    A fogyasztást mesterségesen, hitellekel egy darabig fent lehet tartani. De a végtelenségig nem lehet a "habokra" pénzeket kihelyezni.
    Megoldás (többek között) a reálbérek fokozatos normalizálása lenne az európai átlaghoz. Azonban ez a jelenlegi multinacionális cégékeket kiszolgáló parlamenttel (pártállástól függetlenül) teljesen elképzelhetetlen.
    A közelmúltban a GKI által tett ún. szuper bruttósítási javaslat szerintem feltétlen figyelmet érdemel.

    „A munkahely tojik mindenre, várhatóan 4% lesz az évi kimért béremelés idén is. Ha úgy veszem, a tulaj is bűnös abban, hogy a dolgozók bedőlnek a pénzintézeteknek, méghozzá muszájból."
    Nem tudom milyen szektorban dolgozol, de nem hiszem, hogy a munkahelyed hibáztatható a kialakult helyzetért. Ezt lokális béremeléssel nem lehet megoldani.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • dabadab

    titán

    válasz __Psion__ #19 üzenetére

    "Megoldás (többek között) a reálbérek fokozatos normalizálása lenne az európai átlaghoz. Azonban ez a jelenlegi multinacionális cégékeket kiszolgáló parlamenttel (pártállástól függetlenül) teljesen elképzelhetetlen."

    Ezt igy hogy? Ugy ertem, mit kellene tennie az OGY-nek / komrnaynak ahhoz, hogy nojon a realber?

    "A közelmúltban a GKI által tett ún. szuper bruttósítási javaslat szerintem feltétlen figyelmet érdemel."

    Minidg is az volt az erzesem, hogy a mostani teljesen jelentesmentes brutto ber azert letezik, hogy az adoztatas valos merteke ne legyen olyan feltuno.

    DRM is theft

  • tildy

    nagyúr

    válasz kennystyle #2 üzenetére

    egyszerűen gusztustalannak tartom ahogy belekergetik az embereket az adósságcsapdába
    Kicsoda , micsoda kergeti bele őket?
    Ott állnak mögöttük tán vasvillával, hogy nono neked hitelt kell felvenned, hogy neked ezt meg kell venned?
    Nem hinném.

    Miért nem azokat az emebreket tartod gusztustlanannak, akik ebbe belemennek, hm?

    Pár hete megjelent fejem fölött Damoklész kardja.
    Pikk pakk teljes hirtelenséggel kiraktak az állásomból, és úgy nézett ki magánéletem sincs épp a toppon.
    Piszok nagy jótéteménye a sorsnak, hogy hamar siekrült megfelelő állást találnom, és egyelőre rendeződtek a dolgok.
    De nem álltam távol attól a gondolattól, hogy kvázi hajléktalanná válok.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz plaschil #3 üzenetére

    Álljunk meg egy pillanatra, látom van itt egy kis tévedés .

    Diákhitel visszafizetése esetén:
    abban az évben mikor törleszteni kell, és az utánna következő évben minimálbér alapján határozzák meg a törlesztőrészletet. Emiatt volt 4000 ft körül.
    Utána viszont már az adott évet 2vel megelőző év átlagfizuja alapján.
    Azt meg elképzelni nem tudom, hogy 1.7 illa bruttó éves keresetből hogy lehet pikkpakk visszafizetni. Nekem sem sikerült még, igaz, én albiban lakom, és már lassan 10 éve összeköltöztem a párommal (nem kell ahhoz saját lakás, hogy összeköltözzünk)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • plaschil

    aktív tag

    válasz tildy #22 üzenetére

    Én azt hiszem nem tévedtem semmiben. Azt írtam le, hogy hogyan történik a diákhitel törlesztése. Az már más kérdés hogy mikor melyik évet veszik figyelembe. Az általános szabály az az, amit én leírtam.
    Az meg hogy nem veszik figyelembe az első 2 éves keresetedet, az meg csak azért van a Diákhitel Zrt. részéről, hogy nőhessen még a felvett hitel tőkéje. Lásd kennystyle esetét. Így többet kell visszafizetned, annak ellenére hogy a törlesztés elején örülsz annak hogy: Jaj de jó hogy csak ilyen alacsony a törlesztőrészlet. Aztán később rájössz hogy miért is olyan alacsony. Hogy nőhessen a tőke. Jól ki van ez találva. A k*rva anyjukat. Bocsánat.

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • Gh0sT

    addikt

    válasz plaschil #23 üzenetére

    "Az meg hogy nem veszik figyelembe az első 2 éves keresetedet, az meg csak azért van a Diákhitel Zrt. részéről, hogy nőhessen még a felvett hitel tőkéje."

    Álljunk meg egy szóra! ;)

    Jelenleg 2008-at írunk. Mikori fizetésedet veszik figyelembe? A 2006. évit. Miért? Azon egyszerű oknál fogva, mivel a 2007. adóévről a bevallásodat még nem készítetted el. Ergo lehetetlen a tavalyi fizetésedet év elején meghatározni.
    Ilyen a magyar adórendszer...

    MOD:
    tildy: nettó az az 1,7 millió

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • plaschil

    aktív tag

    válasz Gh0sT #24 üzenetére

    Akkor a k*rva anyját az adórendszernek is! :DDD :DDD :DDD Bocsánat. Bár kétségtelen, hogy ez attól még nagyon-nagyon jól ki lett találva. De mi van akkor ha valaki az első 2 évben nem minimálbért keres? (Hanem mondjuk egy diplomához méltó fizetést...) Akkor már nem a minimálbért veszik alapul az első 2 évnek, nem? (mert speciel én erre gondoltam amikor írtam az előző hsz-t)

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • Gh0sT

    addikt

    válasz plaschil #25 üzenetére

    Egy példával élve.

    2008 februárjában diplomázol, majd márciusban egyből dolgozni kezdesz (vagy nem) :). Mivel megszűnt a hallgatói jogviszonyod, ezért márciustól meg kell kezdened a törlesztést. Mivel az APEH felé még nincs lejelentett jövedelmed, ezért 2008-ban a minimálbér utáni részletet fizeted.
    Elérkezik 2008 december. A Diákhitel Központ levélben értesít arról, hogy a 2009. évi törlesztő részleted továbbra is a minimálbér után került meghatározásra, mivel nem tudnak arról, hogy 2008-ban mennyi volt az éves béred.
    2009 tavasza: elkészíted a 2008.évi adóbevallásod, amit megküldesz az APEH felé. Innen valamilyen formában ez eljut a Diákhitel Központhoz (vagy lekérik, vagy az APEH-nak van lejelentési kötelezettsége, nem tudom).
    2009 december: jön az újabb levél, hogy a 2008. évi bruttó béred után 2010. januártól mekkora lesz a részlet.
    Emiatt van a két éves csúszás.

    MOD: azzal viszont nem vagyok tisztában, hogy mi van akkor, ha már suli alatt dolgozol. Szerintem ebben az esetben előfordulhat az, hogy a főiskola befejezése után nagyobb részlet legyen kötelező.

    Más: a Diákhitel Központ csak a minimálisan fizetendő összeget határozza meg. Előtörlesztésre bárkinek van lehetősége. Erre való az előtörlesztések számla. Tehát ha úgy érzed, hogy neked a 4.000 Ft kevés, mert olyan jól keresel, akkor szíved joga akár havi 50.000 Ft-okat befizetni. Ráadásul ezt megteheted úgy, hogy egyből a tőkét csökkentsd.

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • __Psion__

    tag

    válasz dabadab #20 üzenetére

    „Ezt igy hogy? Ugy ertem, mit kellene tennie az OGY-nek / komrnaynak ahhoz, hogy nojon a realber?"

    Remélem ezt nem kérdezted komolyan... :)
    Talán nem történt olyan régen 2000-2002 között az Orbán kormány alatt minimálbér megduplázódott. Ezt követte valamivel több mint 30%-os reálbér növekedés.
    Majd kapott újabb lökést a Medgyessy kormánytól. 2002 második felében 50%-os béremelését hajtottak végre a közszférában.

    Szóval a válaszom a minimálbér fokozatos közelítése lenne az európai átlaghoz.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • Amoroso

    aktív tag

    Legyünk kezese a barátunknak témához szeretnék hozzászólni.
    Adott egy albitárs a fősulin, neki volt egy hihetetlen jó haverja.
    Örök barátság, helomivan :)
    Az albitársam vett neki egy előfizus kártyát, mivelhogy huhh de jó haver majd fizeti.
    Fizette is, egy darabig, amig el nem kallódott a srác.
    Szüleitől elköltözött, züllöt, persze telózott is, azt muszály!
    A vége egy 140-es számla lett, amit természetesen a számla tulajának, albitársamnak kelett kifizetnije. Tehát a barát az barát, de meddig is?
    Aki pedig a miatt szakítja meg a kapcsolatot a másikkal ,mert nem lettek a kezese, vagy nem kapott kölcsön. Hát arról meg is van a véleményem, de szerintem nektek is.
    Nekem is voltak kisebb kölcsöneim, nem bankosak, személyesek.
    Mondjuk az "rugalmasabb", de ha "tesó" , cousin kérdezte, hogy meddig kell, akkor mindig többet mondtam 1-2 héttel, mert sose lehet tudni alapon, bármi közbejöhet.
    Szerencsére mindig időben sikerült megadnom, egy kis "kamattal" megtoldva. Ami persze mindkettőnknek előnyös. Neki haszon, nekem meg esély egy következő "hitel"-re. :)

  • tildy

    nagyúr

    válasz plaschil #23 üzenetére

    Ezek szerint havi 4 ezer párszáz forint volt az a bizonyos százaléka a jövedelemnek.

    Jó csak itt nem írtad oda, milyen jövedelemnek (általában jellemző hogy 4 ezer körüli összeg nem jövedelem x százaléka, hanem az első 1-2 éves törlesztő)Merthogy nem a sajátjának, az tuti:)

    ") Akkor már nem a minimálbért veszik alapul az első 2 évnek, nem?"
    Nem. Az első két évnek BÁRMENNYIT is keresel akkor, a minimálbért veszik alapul.
    Tehát első két évben befizethetsz többet előtörlesztésként, de az alapdíj akármennyit keresel, a minimálbér 6%-a.

    Példa : 2004ben végeztem, 2004 év végén és 2005ben nettó 130 ezres fizum volt. Ebben a két évben valami 3600Ft-ot fizettem ... Majd 2006ban valami 8 ezer körül fizettem, 2007ben 11et, most pedig 16ot .

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Gh0sT #26 üzenetére

    Én dolgoztam fősuli alatt. Rendes állásban.Nem fordult elő.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • plaschil

    aktív tag

    válasz tildy #29 üzenetére

    Megvilágosodtam. :B Köszönöm tildynek és persze Gh0sTnak. :R

    [ Szerkesztve ]

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • plaschil

    aktív tag

    válasz tildy #29 üzenetére

    Még annyit kérdeznék, hogy mennyire megterhelő az a 16 ezer forint havonta? (ha nem vagyok túl indiszkrét :B ) És mennyivel csökkent neked így évente a tőke? És mennyi volt az alaptőke?

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • tildy

    nagyúr

    válasz plaschil #32 üzenetére

    Hát nem kevés a 16, főleg, hogy azóta igencsak lecsökkent a fizum.
    (de mivel másoddiplomás vagyok így msot szüneteltetem is, sak előtörlesztést nyomok 10 ezerrel)
    Nem tudom hogy csökkent a tőke, a lényeg, hogy 2004 óta fizetem, és 500at vettem fel, most vagyok 500 ezernél pont.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #33 üzenetére

    "...2004 óta fizetem, és 500at vettem fel, most vagyok 500 ezernél pont."

    Értsük úgy, hogy fizetgeted, és nem csökkent az adósság négy év alatt?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • plaschil

    aktív tag

    válasz Vakegérke #34 üzenetére

    Hát azér' sztem volt azon kamat is bőven.

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Vakegérke #34 üzenetére

    A Diákhitelnek a törlesztés sajátossága miatt van egy olyan tulajdonsága, hogy az első két évben maximum akkor csökken a tőke, ha kellően kis összeget vettél fel, esetleg nem az előírt minimumot törleszted, hanem előtörlesztést is választasz mellé.

    A Diákhitel nagyon egyedi konstrukciónak minősül, mivel két évig lehetőséged van arra, hogy a kamatok alatti részleteket fizess, sőt ha a harmadik évben a jövedelmed 6%-a nem éri el az éves kamatrészt, akkor ugyanitt vagy.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Vakegérke #34 üzenetére

    Értsük így ja.
    Másddiploma miatt november óta nem fizetek. (csak néha néha előtörlesztésben 10et).

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #37 üzenetére

    Diákhitelt nem veszek föl, az már biztos. ;)

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák