Új hozzászólás Aktív témák

  • sziku69

    senior tag

    válasz philoxenia #9 üzenetére

    Igen. Valóban igazad van. A jó erényöv az idegen behatolók ellen véd. :D Erre nem is gondoltam. :Y

    Kérdésedre válaszolva: Ha kicsiben akarod kezdeni, pár apróságon kívül, kalapácsok fogók, három alapvető dolog kell.
    Nekem egy fém vázas kovácstüzem van. Ezt úgy csináltattam anno 13 évvel ezelőtt 40ezer forintért. Ebben benne volt egy légturbina, ami tulajdonképpen egy hőcserélős kályhának a befúvó turbinája volt. Ezt meg lehet venni olyan 5-6ezer forint körül. Én most vettem 2 darabot, csak hogy legyen tartalékba.

    Kell egy stabil üllő. Nekem egy 100kg-os van jelenleg. Nekem ez először egy nagydarab nyárfa törzsön volt. Ez nem volt az igazi, ezért csináltam neki egy teljesen rögzített stabil fém asztalkát. Vastag fa alátét van a tetején, erre van rátéve az üllő. Szorítókkal rá van fogatva.

    A harmadik, egy kovácssatu. Nekem egy viharvert békebeli darab van. Van benne anyag rendesen. Ebbe bele tudok fogatni sokféle szerszámot.

    Azért még nem árt egy kisebb egyengető asztal is. Nekem egy kb 70x70 centis van. Kb 2 mázsa.

    Ezeket szerintem 1-2száz ezerből meg lehet úszni. Az üllő kb 1000 Ft/kg

Új hozzászólás Aktív témák