Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • számvevő

    csendes tag

    Tetszik: "Az ODFA magyarországi tagozata továbbra is állítja, hogy a költségvetés négyévente 100 milliárd forintot takaríthatna meg az ODF-re épülő alkalmazásokra történő átállással". :Y
    Számtanpélda: Ha a kormány 4 év alatt összesen 24 milliárdot költ MS-ra, akkor hogyan lehet megspórolni ODF-fel ugyanennyi idő alatt 100 milliárdot úgy, hogy a MS-költségek csak egy része az Office?
    Megoldás: ODF-fel műxik a bankjegy-nyomda!

    Új kérdés: "Hülye-e vagy!?"
    :C

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

  • számvevő

    csendes tag

    válasz Major Major #10 üzenetére

    Elolvastam, utánanéztem a kiinduló adatok valódiságának és kiszámoltam (foglalkozási ártalom).
    Kóklerség már a kiindulás is. Egyébként az a tapasztalatom, hogy a pénzt nem megtakarítani szeretnék az "üzletemberek", hanem mások elől lenyúlni...

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

  • számvevő

    csendes tag

    válasz Major Major #19 üzenetére

    Látom, Te is tudod: "a 600k intézményi + 400k oktatási felhasználó, a 160k-s 4 éves bérlet, vagy az európai tapasztalatokra alapozott 50%-os megtakarítási lehetőség".
    Komolyra fordítva tehát: miért nem igaz sem a 200 milliárdos költség, sem ebből 100 milliárd megtakaríthatósága
    A KSH TEÁOR szerint a köztisztviselők és közalkalmazottak létszáma a költségvetési intézményekben 2008-ban összesen 722 ezer fő. Ebből a főbb területek: közigazgatás, védelem, TB=262 ezer fő, oktatás=244 ezer fő, Eü=163 ezer fő. A 722 ezer közszolgából több mint 253 ezer fizikai dolgozó (nem ún. szellemi) – az ő esetükben „nem tipikus” az office használat, így annak megvételével sem szabad számolni. Levonhatnánk még másokat is, pl. az egészségügy területéről, sőt, az is nyilvánvaló, hogy nincs mindenki asztalán számítógép (nincs is mindenkinek asztala).
    Ebből következik, hogy 400 ezer felhasználóval sem lehetne számolni – ezzel szemben az urak szerint „a közszféra hozzávetőlegesen legalább, de inkább több mint egymillió felhasználót jelent”.

    Az ODFA számításai szerint „az MS Office éves bérleti díja felhasználónként 40 ezer forint”. Így elenyésző számban licenszelnek MS Office-t. Erőlködés nélkül is lehet kevesebb mint a feléért licenszelni. Vagyis négy évre, négy év támogatással, hogy kerek szám legyen és drága: 100 ezer forint. (Tudva, hogy hülyeség a lineáris számítás!)

    Tehát 100 000 * 400 000 = 40 milliárd. (A kormány a 400 ezernél csak jóval kevesebbre köt keret jellegű szerződést)

    Kérdés: Hogyan takarítható meg a négy évi 40 milliárd forintból 100 milliárd?

    De itt még ne álljunk meg!

    Az EuroOffice egy felhasználóra, csupán egy év támogatással 30 000 forint. Az ODF logikáját követve ez igaz „csak” 12 milliárd, de csak egy év supporttal. (Megjegyzendő, hogy a 3 hónapos supporttal rendelkező termék ára 9840 forint, tehát 9 hónap support költsége e termék esetén több mint 20 ezer forint, így az ODFA logikája szerint a 40 milliárddal szemben 44 milliárd az olcsóbb megoldás!)

    Erre mondom, az ODFA csak a számokkal bűvészkedik, és ez kóklerség!

    + Látni kell, hogy a ODFA nem egyenlő az ingyenszoftver-mozgalommal. Annak meghatározó szereplői a non-MS kereskedők és gyártók.

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

  • számvevő

    csendes tag

    válasz floatr #24 üzenetére

    Nem én számolok így, az ODFA anyagban van ez. De én nem voltam rest, megnéztem és számoltam. Ti meg csak szajkóztok - tény, ehhez nem kell gondolkozni, ezt sztending bájban is teheted
    (Jól látod, ezért is kóklerség, ami az ODFA anyagban van!)

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

  • számvevő

    csendes tag

    válasz Major Major #22 üzenetére

    Aki évi 40k-ért veszi, álljon a falhoz!
    Az EuroOffice "gyártója", a Multiráció a 3-ak egyike, akinek érdekében áll, hogy az M(icrosoft)$ Magyarországon M(ultirácio)$ legyen.
    Az ULX a drága M$ helyett drága RedHat-ot akar (eladni),
    Az Open-SKM pedig a saját StarOffice eladásaira nyitott

    ( Hajrá Ékszer! - ha még emlékszik rá a magyar informatikus :)

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

  • számvevő

    csendes tag

    válasz dabadab #25 üzenetére

    Van. Többek között ezért műxik sok közpénzből a KSH.
    Csak kérni kell - mint a nyuszika halállistája esetén

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

  • számvevő

    csendes tag

    válasz afuser #51 üzenetére

    Szia afuser,

    "... úgy tűnik, hogy félreértesz pár dolgot..." – írod.

    Én nem értem félre, de meggyőződésem, hogy akik - Fülig Jimmy kifejezésével élve - kavarják (mint egy bizonyos Piszok Alfréd), szintén nem értik félre. Szerintem az a módszerük, hogy mutasd azt a látszatot, hogy szinte ingyen is lehet azt, amit a M$ nyújt, majd ha betetted a belisztezett lábad az ajtónyílásba, igyekezz a kasszához. Akit rászednek, úgyse fog panaszkodni, hogy: Kérem, ez még sincs ingyé!
    Én is látom, hogy a KSZF itt csak a pofozógép szerepét kell, hogy eljátssza, de akik kavarják, ügyesen belekeverik, mert tudvalévő, hogy mindig meg kell személyesíteni gyűlöletünk tárgyát - úgy könnyebb manipulálni a tájékozatlant. Tájékozatlan pedig van bőven. Szóval, a "kavarók" mindig ezeket a beszerzési keretet biztosító megállapodásokat veszik célba, és úgy beszélnek mellé. Ők hivatkoznak "Tények és számítások ..." c. irományukban (4 éves MS Office megtakarítási víziójukban) 100 milliárdról, szemben az open/ingyen office-szal, ők nem tesznek említést az egyéb szoftverekről, sw-támogatásról, illetve központi rendszerekhez kapcsolódó költségekről stb. Én csak a torz logikájukat bemutatandó adtam hasonló levezetést az "ingyenesség(ük)re".
    Te is tévedsz. Piszok Alfrédék által évi 25 milliárdosnak nevezett tenderek kapcsán, Te azt írod, hogy 9,5 milliárd lett lehívva (nem OK; a lehívás azt sejtteti, hogy valaki kifizeti, más meg lehívja - e keretből minden vevő maga fizette!), s ez az ún. kötelezettek beszerzése. Tévedsz. (Ugye, csak felületességből?). A forgalom igen jelentős része - legalább is a web-es adatok szerint - az önként csatlakozók által generált forgalom (önként csatlakozó az, aki a rendszer előnyeit kihasználandó, önkéntesen csatlakozik a kormány beszerzéséhez, pedig ő pl. önkormányzat, bíróság, vagy ún. egyéb hatalmi ágba tartozó, tehát nem a kormány irányítja – bocs!). Tehát a „3250 önkori” jelentős részének vásárlása is benne van ebben az összegben. De, mint mondom, nem itt van az eb elhantolva!
    Az alapkérdés: Qui prodest? Mármint kinek az érdeke a ködösítés? Aki jobb helyet tud a közpénznek, és ehhez - elsősorban - a saját cégének bevételére gondol.

    Írod, hogy "Az igazi szégyen pedig az ..., hogy sem a KSZF, sem egyéb intézmény nincs tisztában azzal, hogy mennyibe kerül az informatika." – Én is szeretném hinni, hogy szép hazánkban minden szervezet tudja, hogy mi a dolga. E helyett persze, általában csak az látszik, hogy minden megszólaló csak a másikét tudja. Egyébként - úgy gondolom - országos statisztikát csak készít valaki, országos statisztikus!
    Nagyobb bajnak azt látom, hogy manapság lehet azzal kampányolni, hogy bármi értéket is kaphatunk ingyen! Te tudod, hogy mennyibe kerül az "ingyen"? - Pedig, esetünkben az a fő kérdés!

    Azt állítod, hogy "a helyzet az, hogy a terület felelősei sem ismerik sem a költséget, sem a tételeket, sem a gépállomány részleteit." Akkor az ODFA honnan ismeri? Szerintem csak bűvészkedik, és provokálni próbál. Ezzel még nem is lenne baj. Az azonban joggal elvárható attól, aki az igazáért küzd, hogy közben őszinte legyen, ne ködösítsen, mert saját magát és az általa hivatkozott ügyet hitelteleníti el.

    ... és hogy ne legyen ennyire komor a hangulatod, idézem az egyik ide illő vicc elejét:
    - Hé, Kormányos, mennyi?!
    - 45
    - ...

    Tisztelettel: a másik újonc

    Ui.: Ha gondolod, az 50%-os megtakarítás 'szabály'-áról is polemizálhatunk - az aztán új távlatokat nyit az áltudományosság előtt! Átváltunk privátba?

    "semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

Új hozzászólás Aktív témák