Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz bitpork #2 üzenetére

    azt a nyögdíjat meg is kellene érni...:) én szívfájdalom nélkül lemondanék róla, ha nem vonnának semmilyen járulékot, de sajnos ilyen opció nincs, mivel abból fizetik a jelenlegi nyugdíjakat, mire én odajutnék jó esetben mo. még lesz, nyögdíj az biztos nem...:)

    kata ev nem azt jelenti, h nem lehet valaki áfa körben, lehet, azt jelenti, h évi x - talán most 8 v 10 v 12m ft a limit - összegig elegendő a havi 50e ft-os adózási forma, nem kell hozzá normál ev-nek lenni, ktsg-et nem lehet visszaigényelni természetesen, de az áfát igen, ha pl a mostani limit 10m ft a kata ev-nél, akkor 10m + áfa értékig lehet bevétel, tehát a nettó értékig, az áfa összege nem számít bele
    azt viszont előre el kell dönteni, h áfa mentes akar-e lenni valaki vagy áfa körös, mert menet közben azt nem lehet váltogatni, csak záráskor decemberben, és ha valaki áfa körbe lépett, két évig nem lehet utána áfa mentes

    kata ev-nél nagyon fontos, vannak szigorú kitételek, amik azt hivatottak kizárni, h ne leplezett munkaviszony legyen a háttérben - ami ha belegondolunk jogos is -
    a legfontosabb, h a teljes bevétel maximum 50%-ig lehet ugyanannak a cégnek számlázni, de akkor a maradék 50%-ban is kell számlázni egyéb cégeknek
    ugyanannűl a cégnél 1m ft után - akkor is ha több számla, nem 1x 1m - jelenteni kell a számlát befogadó cégnek is ezt, és a katás vállalkozónak is
    itt ha jól értem, csak egy cégnek menne számla, úgy sajnos a kata ev nem lesz jó megoldás

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák