Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    itt elég jól leírja, mért is lehet a kata ev áfa mentes, vagy áfa körös
    most lusta vagyok többet keresni:)

    maga a kata ev az nem vészes, ha áfa körös, könyvelónek több dolga van, többért is könyvel - és igen, érdemes könyvelő, mert ha megváltozik egy jogszabály, nem fog senkit személyesen fekeresni az illetékes kollega, csak majd ellenőrzéskor ( : -, szerződést kizárólag olyan könyvelővel szabad kötni, aki felelősség vállalással szerződik, tehát bármit elront, annak anyagi következményeit ő viseli, nem pedig a vállalkozó - ez alapértelmezettként nem él, tehát hiába van vkinek könyvelője, ha nincs a szerződésben felelősség vállalás, a vállalkozóra verik a bálhééééééét' hogyha van, könyvelő meg mossa kezeit -
    ami nekem pár éve volt ktsg:
    5e ft kamarai tagság/év
    10e ft könyvelés/hó - kata ev aam, áfásan 12e+ áfa lett volna -
    20 v 40e ft iparűzési adó/év - pontosan nem emlékszem, de elértem az akkor 6m ft-os határt, alatta álltam meg pár 10e-rel -
    induáskor nyilván bélyegző 3-4eft - nem kötelező vállalkozói igazolvány már ezer éve, csak sok "illetékes" ezzel sincs tisztában -
    pár db számlatömb 1-2e ft
    számlázó sw - nem kötelező, de tevékenységtől függően sokkal kényelmesebb, illetve külalakban is nyilván sokkal jobb, számlamásolatot készíteni is sokkal egyszerűbb, és áttekinteni is a számlákat -, évi 8 v 10e ft volt a licensz, ingyenesből sokat kipróbáltam, egy sem tetszett, nem véletlen ingyenesek, naturasoft alap csomagot vettem, nekem nagyon tetszett/bevált

    _____

    én ennyit tudtam a témához hozzátenni, sok sikert aki önként megy a hóhérhoz ( : hamarosan én is újra, legalább futtában átnéztem néhány anyagot ami engem is érint

    szerk:
    jah igen, könyvelők is szeretik elfelejteni, számlatömbhöz, és egyéb hasonló nyomtatványhoz kell egy ezeket nyilvántartó dokumentum is amit vezetni kell - van egy száma, azt most hirtelen nem tudom - , ellenőrzéskor dobhatják ennek a hiányában az 1-200e ft-os büntit is
    ismerős járt így, kedves anyukája könyvelő volt, nem is rossz, de a nyomtatványt elfelejtette, az illetékesek ellenőrzéskor nem felejtették el megnézni ( : ha jól rémlik 100e-s büntit kapott, mert elsőre volt ilyen hiba....)
    és a vállalkozó teljes magán vagyonával felel anyagilag - tehát szélsőséges esetben akár jelzálogot is tehetnek a házra -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák