Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    Először is: köszi a cikket, nagyon tetszett, imádom a hasonló "szemléljük a dolgokat távolabbról" típusú összefoglalókat. :R

    Viszont az IoT szerintem jelenlegi formájában zsákutca. Sorry. Számomra úgy tűnik sok dolgot nem vesznek figyelembe amikor megpróbálják nyomni, de a legnagyobb ezek közül a "józanparasztiész-faktor". Én svájci-effektusnak szoktam hívni...a lényeg (a legenda szerint): ha Svájcban kell valami, akkor megnézik, hogy az adot városban el tudják-e készíteni, ha nem, akkor van-e valaki az adott kantonon belül, ha ott sincs akkor van-e Svájcban, és ha úgy sem megy, akkor megkérdezik, hogy egyáltalán szükségünk van nekünk erre a sz*rra? :)

    Az utolsó kérdés a lényeg. A végtelenségig lehet bonyolítani és "okosítani" az életünket. De tényleg ezt szeretnénk? Az utóbbi idők "nagy" innovációi közül a legtöbben ezen a egyszerű kérdésen buktak el: kell ez nekünk egyáltalán? És tényleg tömegesen, társadalmi szinten? (ld okosszemüveg, okosTV, okosóra, hogy cask a legnagyobbakat említsem...a milliónyi egyéb dolgot meg sem kísérlem felsorolni).

    Bár úgy tűnik szentségtörés amit most mondok, de nem mindenki (!) szeret folyton (!) okos dolgokon matatni. Bocsánat. Sőt (nagy levegő!) az sem általános igény hogy mindent a telefonunkkal oldjunk meg (gondolom sokaknál most szakadt le a plafon...pedig ha megnéznénk hogy egy okostelefon tudásából mennyi hasznosul, főleg tömeges szinten, azt hiszem nagy meglepetések lennének). A kényelem nagy úr, de csak egy bizonyos szintig, azon túl igen gyorsan olvad az adaptációs motiváció...egyelőre nekem az IoT kapcsán is (meg a viselhető dolgok jelenlegi generációjával kapcsolatban is) az az érzésem, hogy van egy "'megoldásunk", nosza, keressünk hozzá "problémákat" (amiket aztán jól meg lehet oldani...ha nincs, az se baj, akkor csináljunk...ha az se megy, akkor erőltessük mindenáron, hátha úgy menni fog). Ebből igazi innováció sosem lesz...fordítva kéne.

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák