Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    Szerintem ne menjünk el Linux vs. Windows irányba, mert nagyon nem ebbe a topicba való.

    A #44-ben felvetett gondolatra reagálva: Aggasztó számomra, hogy lassan a mosógéptől az atomreaktorig mindennek IP címe lesz és így vagy úgy hálózaton elérhető. Az internet hasznos dolog, de nem kellene feltétlenül mindent rákötni (közvetetten sem). Bármilyen tűzfalnál vagy egyéb hasonló eszköznél (amelyek magától értetődően soha nem jelenthetnek 100%-os biztonságot) sokkal jobb védelem a hálózati kapcsolat hiánya.

    Szerintem, ha a kritikus infrastruktúrák védelméről van szó, akkor az egyik legfontosabb téma az kellene hogy legyen, hogy hol érdemes határt szabni a mindent behálózó információs hálózatoknak, hol érdemes teljesen önálló (nem tűzfal, nem átjáró, nem VPN, stb.! hanem fizikai szinten izolált rendszer) hálózatokat létrehozni, a lehető legkevesebb nem helyi összeköttetéssel, és szigorúan megkövetelni, ellenőrizni az izoláltságukat. Az ilyesmi persze sok kényelmetlenségbe és pénzbe kerül... ahogyan a biztonság általában.

    (Az invitálást köszönöm, de Hacktivity-re sajnos én sem tudok elmenni, túl messze van nekem is, mármint országhatárokon túl.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák