Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    Jó interjú, köszönjük. :C

    Viszont nem értem, miért kell a céges címet magánlevelezésre használni. Tonnányi ingyenes levelezőrendszer van, kb. fél percig tart egy accountot létrehozni.

    Nem tartom a céges erőforrások helyes használatának a haveroktól érkező ''pikáns'' képek/videók fogadását, akár hetero, akár homo anyagokról legyen szó. Ráadásul a mai itthoni levelezési kultúrában igen gyakoriak a kétoldalas To: mezők, mert a Bcc-t nem ismerik. Nem tudom, adott cég mit szól hozzá, amikor egy zaftos anyag címzettjei között ott látja a nevüket a maradék ötven ember. De az is kellemetlen lehet, ha egy pedofilos nyomozás során szállnak ki a céghez és foglalják le a mailservert.

    Szóval szerintem céges e-mail cím csak céges levelezésre, és azt úgy olvasgathatja a főnök, ahogy akarja.

    A tej élet, erő, egészség.

  • gambler

    tag

    válasz joghurt #1 üzenetére

    Annak idején, amikor irodában dolgoztam, én is csak hivatalos célra használtam a céges mail-emet, és nem értettem a kollégámat, hogy miért azon cseveg a barátnőjével.
    Ugyanakkor vannak olyan helyek, ahol le vannak tiltva az ingyenes levelezők, tehát munkahelyen nem tudna másképp emalezni. Erre biztosan sokan azt mondják majd, hogy nem is kell, melóhelyen melózni kell, és én ezzel nem is vitatkoznék! :)

    Másfelöl azt is megértem, hogy aki bent van a munkahelyén 8-tól 18-ig vagy még tovább is, tehát élete nagy részét ott tölti, szeretné tartani a kapcsolatot az ismerőseivel. Persze itt jön be, hogy minek ennyit dolgozni... szóval összetett probléma ez kérem! ;-)

    Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joghurt #1 üzenetére

    Sokkal nagyobb baj, hogyha szétküldi 50 embernek a to: mezőbe írt címével a marhaságát, akkor elég, ha az 50-ből egynek a gépén van vírus, máris elkoszolja nagy kínkeservvel megvédett email címet. Mondjuk te odafigyelsz, hogy ne kerülj be spam adatbázisba, a büdös tahó meg a te tudtod és beavatkozási lehetőséged nélkül felirat.

    És még a szakemberek is csodálkoznak, ha ilyenkor felveszem a telefont és leüvöltöm a hajukat...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • T. Almeida

    senior tag

    Volt egy kollégám, aki, mint utólag kiderült, homoszexuális volt, mivel mielőtt felmondott, nem iratkozott le egy homoszexuális levlistáról, és a hibás címzésű levelei persze hozzám jöttek be (napi 20-30 db)...elég gáz volt, a listaadminnak írtam, hogy pl. szedje le a listáról ezt meg ezt a címet :)

    Arról nem is beszélve, hogy ilyen-olyan hírleveleket jönnek hibás címekre, és általában megpróbálom a címeket a hírlevélküldő weblapjáról leírni, szal így szépen megtudom mindenkinek a jelszavát is, mivel elküldetem újra azt a leiratkozáshoz...

    Hát elég gázos dolgok ezek, persze nálam teljes a diszkréció :) Asszem ezért is mondhatjuk az IT-s állást bizalmi állásoknak.

    Egyébként én is gmail-t használok melóhelyen, a céges cím csak céges célokra...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz T. Almeida #4 üzenetére

    Régen, az internet előtt, a vállalatoknak kötelező volt irattárazni az összes levelet, ami a válalatnál megfordult. Pl. a szakmai gyakorlatom igazolását is 3 példányban, indigóval gépelte le az illetékes elvtársnő és ebből egy ment az irattárba. Az emailekkel is meg kell tenni ugyanezt, mivel egyre több helyen fogadják el a sima emailt gazdasági eseménynek, árajánlatnak, megrendelésnek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • joghurt

    addikt

    válasz gambler #2 üzenetére

    Ahol le vannak tiltva az ingyenes levelezők, ott valószínűleg akkora az adatok kiszivárgásának kockázata, hogy a céges e-mailjeit úgyis mind átolvassák.

    Aki meg munkaidőben, a munkahelyéről akarja tartani a kapcsolatait az ismerőseivel, az legyen szíves aláírni, hogy a kapcsolattartás idejére nem kap fizetést, illetve a cég kiszámlázza neki a gép- és hálózathasználat, valamint az iroda rezsijének költségeit.

    A tej élet, erő, egészség.

  • #54715584

    törölt tag

    ez nem hiszem, hogy igy van, mer akkor engem regen kirugtak volna mar, ha tudnak miket irogatok en itt (nincs koze ceges dolgokhoz) :D
    minden multi szuri a netes/mailes forgalmat, en sem tudok chatelni, levelzni, szemelyes oldalakat nezni, semmit... ha informacio kell, orakig kell keresgetnem, mig talalok egy olyan oldalt, ahol nincs szexhirdetes, vagy a game szo nem szerepel az oldalon, stb...szar helyzet...

  • Bgs

    senior tag

    válasz joghurt #6 üzenetére

    Mint a legtobb temaval kapcsolatos kerdes, ez sem ennyire egyszeru. Ugyebar minden mukahelyen van kotelezo pihenes, sehol sem 8-9 ora non-stop melo megy. Amikor a jogosan jaro pihenot tolti a dolgozo, miert ne irhatna egy email a felesegenek/baratjanak/stb. A gep ugyis megy, irodaban ugyis ott van es manapsag egy email sem kimutathato a mai savszelessegek mellett, szoval ezek a 'koltseg atruhazasok' nem tul ertelmes dolgok (sem logikailag, sem emberileg). Az is teny, hogy a munkateljesitmeny is jobb szokott lenni hosszutavon, ha nem korbacsos rendszer van, hanem emberi kornyezet, nem veletlen a mindenfele trening... szoval az emailezgetes (megfelelo hatarok kozott termeszetesen) a ceg erdeke is lehet...

    Itt sem a fekete-feher megoldasok a celravezetoek egyik fel szamara sem.

    A cikkhez meg gondolatok:

    - Erdekes lehet szetvalasztani az aktiv es a passziv megkozeliteseket is. Aktiv: fonok vizslatja a mailboxokat. Passziv: keszul masolat mindenrol es ha gaz van, celiranyosan utananeznek az archivumbol.

    - Az elozo pont 'passziv' jellegu eseteiben kerdes lehet, hogy mi tartozik az indokolt esetek koze. Nyilva, ha mar buncselekmeny utan nyomoznak, akkor mehet. A szabadsagon van es kellene a levelezese azonban mar necces.

    - Adatbiztonsagi szempontok eseten (ipari kemkedes, uzletek atadasa, stb.), ha barmi engedelyezett a mentett levelezesen tul, az alkalmas lehet a jogtalan celokra (pl. ingyenes levelezok).

    - A cikkben emlitett 'csak ceges celokra hasznalhato' allapotra valo atteresnel vajon jogilag jarhato az az ut, hogy a ceg bejelenti/alairatja, hogy pl. harom hona mulva beall a fenti allapot es onnantol mar keszul masolat, betekintheto, stb. Innentol nem vetodik fol a kulso ember nem tudott rola eset, harom honap bosegsen eleg szolni az illetekeseknek. Veletlenul pedig igy is, ugy is kuldhetnek rossz cimre levelet.

    - Rendszergazda, mint 'harmadik fel' az adatok szempontjabol: Ez valoban mukodhet az esetek nagy reszeben, de ez is folvet ket problemat:
    1) A 'harmadik felnek' elveznie kellene egy minimalis bizalommal mindket fel reszerol (ceg/alkalmazott). Ha adott 1 db rendszergazda, akkor nincs alternativa, olyankor nem lehet 'elfogultsagra hivatkozva masik birot/birosagot kerni'.
    2) Ki es hogyan ellenorizheti a rendszergazdat? Elsosorban nem arra gondolok, hogy kinek a leveleit nezegeti, hanem arra, hogy mi van akkor, ha a rendszergazda a 'gyanusitott'.

    A cikk nyilvan korlatozott terjedelmu, de tenyleg eleg sok irany van, amely menten el lehet indulni es kulonleges helyzeteket talalni.

    Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

  • Snoop-y

    veterán

    lehet bennem van a hiba de hogy találom meg az eredeti hírt?
    Én mindig csak rehírt látom sehol egy kurva link az eredetire ( topic tetején sem )
    mit baszok el?
    keresőben sem lehet hírnévre megtalálni

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • dajkopali

    addikt

    válasz Snoop-y #9 üzenetére

    [link]
    egyébként most már leesett: a felső menüsor bal szélén: eredeti teszt (ph-s örökség :D )

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • #95590400

    törölt tag

    válasz joghurt #6 üzenetére

    aham, mert a munkahelyén a főnök betartatja vele képernyős munka alapszabályait, nem tojik rá magasról mikor is kell szünetet tartani, mennyi dolgozhat egy nap képernyő előtt, elküldik rendszeresen foglalkozás egészségügyi vizsgálatra, megkapja a szükséges védőeszközöket és biztosítják a kellő ergonómiai feltételeknek megfelelő irodaszert... ugyan már, menjél te valahova...

Új hozzászólás Aktív témák