Új hozzászólás Aktív témák

  • Goose-T

    veterán

    A sors iróniája, hogy amikor rákattintottam erre a cikkre, a böngészőablakom felső sorában a következő szöveg jelent meg: ''A Firefox megakadályozta, hogy ez az oldal felugró ablakot nyisson meg''. :U

    Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • rii

    nagyúr

    Én nem értek hozzá ... de miért nem lehet egy olyat csinálni, hogy lenne egy speckó levlelező program, és mondjuk kapok egy levelet, amiről tudom, hogy spam ... és ez a speckó lev.programbvan bejelölhetném, hogy spam, erre az a lev.program visszakövetné a levelelező szerverekkel (citromail, gmail, freemail, vipmail. stb.) együttműködve, hogy honnan is jött az az email..... melyik IPről....

    mondom ezt azért, mert amit mi végcélként kapunk spamet az biztos nem arról a damainról származik, mint ami a mail címben van hanem FAKE mailcímeket tudnak kreálni.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • tkazmer

    addikt

    válasz rii #2 üzenetére

    könnyen vissza lehetne élni a dologgal. tiltsák le mondjuk a 64.233.171.83-at, mert néhány emberke azt gondolta, hogy neki nem tetszik a gmail? nem biztos, hogy ez nagyon jó dolog lenne...annak meg, hogy honnan küldik a levelet, nincs sok értelme, mert elmegyek egy hotspothoz, és elküldöm onnan a sokezer emailemet(bár szerintem ezt most is így csinálják)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • rii

    nagyúr

    válasz tkazmer #3 üzenetére

    nem azért kellene tiltani az IP-t mert valaki úgy gondolja.

    - hanem kapok egy spamm-et
    - bepipálom ebben az ebből a célkól írt spec lev programban
    - a spec.lev program ezt a levelet visszaküldi SPAM megjelöléssel a szolgálttóhoz. Vagy freemail, vagy enternet, vagy aki a levelelezést szolgáltatja
    - ott bent eldöntik, hogy tényleg SPAM-e, a tartalom alapján
    - ha igen, akkor mengézik honnan jött és, szankcionálnak


    a HotSpot-oknál is levelet kell küldnie, nem?
    akkor ott is figyelhetné a rendszer, hogy egy perc alatt 5 mailnál többet nem küldhet el,ha mégis, odamegy a biztonsági őr, és megkéri, hogy mutassa be, mit művel

    az ajtóra meg ki lenne írva, hogy percenként 5 mailnál a SPAM megelőzése miatt ellenőrzésekre számíthat a delikvens

    tudom, ez ilyen-meg olyan szabadság sérülése, de sajnos a terrorizmus kiszürése miatt is megannyi jogunk csorbát szenved, itt sincs más lehetőség ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz rii #4 üzenetére

    Ha hamisított a feladó, akkor HOVA küldöd vissza a levelet?

    Egyébként vannak spam ellenes módszerek, nekem a legjobban a greylisting vált be, mióta ilyenem van, alig kapok spamet (havonta 8-10 darabot max.).

    A levelező szerverek közül már most is nagyon sok korlátozza a levélküldés sebességét, de ez a saját levelező cuccal rendelkező vírusokat nem hatja meg.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • rii

    nagyúr

    válasz bambano #5 üzenetére

    én is hamisítottat kapok, csak egyfajta spam jön, szinte mindig ugyanazzal a tartalommmal, de a feladó mindig más, néha még random karaketr is.

    de én nem mondtam, hogy a user küldi vissza a levelet.

    1. jelezném a levelzőprogramnban, hogy ez szerintem SPAM, hogy ez nekem SPAM,
    2. és a levelezőprogram küldené vissza annak a mailszolgáltatónak, ahonnan jött, ők pedig tpvábbnyomozak, hogy honnan jön-

    gondolom egy home-usert simán át lehet verni hamisított feladóval, de nem egy levelező progarmot, és nem egy szolgáltatót, ahol minden LOGolva van.


    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Loha

    veterán

    Én 9192 spamet kapok évente, persze ennek csak egy töredéke az amivel találkozok is.
    De a valódi postaládámban is van átlagban napi egy ''spam'', de mivel abban nincs spamszűrő ezért, nekem kell foglalkoznom vele.
    Tehát a lényeg az, hogy kb. ugyan annyi spamel talákozok a lakásom postaládájában, mint a mailfiókomban.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz rii #6 üzenetére

    A levelező programot pont ugyanannyira veri át a hamisítás, mint az usert. Szerintem ne forszírozzuk ezt az irányvonalat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Sianis

    addikt

    válasz rii #2 üzenetére

    A spam küldő embereken kívül van egyéb probléma is:

    1. Könnyen és gyorsan beállítható egy újabb SMTP kiszolgáló, ami korlátlan számban küldheti a kéretlen levelekt.
    2. A legtöbb internetszolgáltató nem veszi a fáradtságot az SMTP kiszolgálójuk megfelelő beállítására, így egy előfizető bármilyen email címről, korlátlanul onthatja a spam-eket ( nem spamküldési céllal én a saját internetszolgáltatómnál tapasztaltam, hogy az smtp kiszolgáló meg sem nézi a feladó címét, így akármi lehet). Jóllehet, hogy ez az SMTP, mint protokoll hibája, de régóta létezik erre megoldás, a gmail pl elég szépen próbál tenni ellene.

    Megoldás? Lehet(ne)! Az SMTP-t bizony vagy nagyon át kell alakítani vagy végleg leváltani. Olyan protokoll kell, ami csak azonosítással engedi a levélküldést és ellenőrzi a feladót ( vagy eleve az azonosításkor állítódik be ). A mostanság divatos tartalom és feladó ellenőrzés valamint a kéretlen tartalmat küldő kiszolgálók szűrése csak ideiglenes megoldás és ráadásul szélmalomharc.

    Sianis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Sianis #9 üzenetére

    Egy indokot mondj arra, miért ne küldhetnék saját domaines feladóval emailt, ha vettem egy internet előfizetést? Ez akkora tahóság (hogy ezt némelyik tapló isp tiltja), hogy hihetetlen. Ja: a mai modern spammer vírusok nem használnak smtp kiszolgálót. Úgyhogy sok erre alapozó elmélet itt meg is bukott.

    A spam kérdésben engem az zavar legjobban, hogy még soha senki nem akarta megoldani. Mindig jöttek látszatmegoldások, átgondolatlan, félresikerült ötletek, néha vaskos marhaságok, csak a spamet nem akarja senki irtani. Azt ugyanis triviális bebizonyítani, hogy az smtp protokoll lecserélése mákszemnyit se javítania a spammelés helyzetén, az isp-k korlátozása is csak ideig-óráig.

    A spamet egyetlen módon lehet irtani (vagy kettő): meg kell akadályozni illetéktelen kódok futtatását a pc-n. Minden más csak elkendőzi a problémát és félrevezeti a megoldásra törekvőket. A másik, hogy meg kellene büntetni mindenkit, akinek az érdekében spammelés történik és ezzel a megrendelői oldalt felszámolni.

    Szerk: az semmit nem ér, ha olyan protokollt használsz, ami csak azonosítás után enged levelet küldeni. Betöltöd az outlookot, azonosítod magad, elküldessz egy levelet, a vírus belinkeli magába az outlook dll-jeit meg átveszi az outlookbol az azonosítási infókat és ugyanúgy elküldi a maga pár ezer levelét, mintha te autentikáltál volna. A protokoll szintjén LEHETETLEN megkülönböztetni, hogy egy levél jogosultan megy ki vagy spammer vírus tolta ki a tulaj adataival.

    [Szerkesztve]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Sianis

    addikt

    válasz bambano #10 üzenetére

    Az lehet, hogy a tiltás tahóság, de mindenképpen csökkenti a hamis email címekről történő küldés lehetőségét. Tudom, hogy könnyen megkerülhető, de valószínűleg azért is tiltják, hogy ne kapjanak büntetést azért, mert milliónyi spam-et küldenek az ő kiszolgálójukról. ( Ha egyáltalán ezért büntetnek )

    Nem használnak smtp kiszolgálót. Hogyan küldenek akkor levelet?

    Azonosítás esetén már az is jó megoldás lenne, hogy az SMTP kiszolgálóra telepített SPAM szűrő küldhetne egy üzenetet a fertőzött gépnek, hogy tiltott anyagot terjeszt a gépe és esetleg ellenőrizze. Jelentősen csökkenthető lenne a spamek száma, ha csökenne a zombi gépek száma.

    Sianis

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    Néha kiváncsiságból belenézek egy-egy spam-levélbe, és van egy dolog amit nagyon nem értek: sokszor nem is én vagyok a címzett, hanem valami teljesen más cím, és az email mégis eljut hozzám (sőt van amikor nincs is megadva cím, hanem csak annyi van, hogy ''undisclosed recipients''). Hogyan lehetséges ez?


  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz a_nagy_pok #12 üzenetére

    van to: címzett, mint első címzett, van cc: a másolat (carbon copy, az írógépes időkből) és van a bcc: a blind carbon copy, a vakság. A bcc olyan, hogy a többi címzett nem látja azokat, akiket bcc-re tettek. Szerintem így kapod a spamet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Sianis #11 üzenetére

    A 2001. évi CVIII. törvény értelmében, amit 2003-ban módosítottak, a szolgáltató nem felelős az előfizetői tettekért, a szolgáltató csak azért felelős, hogyha valaki idegent sérelem ért és felszólítja az előfizetőt a károkozás beszüntetésére, akkor ebben a szolgáltatónak közre kell működnie (azaz ha az előfizető magától nem moderálja magát, akkor a szolgáltatónak meg kell akadályozni a *további* károkozást).

    Akkor sem tartom helyesnek, hogy az isp beavatkozik egy, az ő szerződési hatáskörén kívül eső polgárjogi kérdésben. Magyarul ha én szerződök a gipsz jakab ingyenlevelező rendszerrel, ne mondja már meg az isp, hogy én használhatom-e vagy sem.

    Namost a spammelés a következőképpen történik:

    A távolkeleti rövid@-úakat támogató kft. úgy dönt, hogy spammelni akar. Megrendelik egy botnet tulajtól. A botnet tulaj szétzavar egy vezérlőüzenetet a botneten, hogy tessék kézbesíteni a levelet és akkor minden pc-ből hirtelen kiszalad 15 ezer levél. Mintegy 10-12 perc alatt. A 12 perc alatt te hiába küldözgetsz emaileket, úgyse olvassa el a gazdája. Ilyen módszerekkel nem tudsz mit tenni ellene. Ezek életből vett konkrét számok, amik nem azt bizonyítják, hogy minden spam ilyen, hanem azt, hogy konkrétan ilyen volt és a spamek küldésének ehhez érdemben hasonló technikája is van.

    Csak kárenyhítésre van lehetőséged, azaz felszólítod az ügyfelet arra, hogy vagy rakja újra a windowsát vagy csináljon full vírusirtást és erről joghatályos nyilatkozatban nyilatkozzon.

    Az azonosítása tökteljesen felesleges másik smtp protokollt kitalálni, szolgáltatói oldalon mindenkit azonosít az ip címe.

    A kábelmodemes rendszerek annyival intelligensebbek, mint az adsl, hogy a modemben van programozható tűzfal, tehát ha megborítja spammel a világot a delikvens, elvileg megoldható, hogy csak a levelezését tiltod le és akkor egy csökkentett szolgáltatási szinttel sokkal fürgébbé lehet tenni az előfizetőt, mint a papiros felszólító levelekkel.

    A spammelők egy jelentős része spammel úgy, hogy a vírusban saját smtp szerver is van, így a spamet közvetlenül a címzett smtp szerverére továbbítja, ahol mennyiségi szempontokat tekintve nem feltétlenül minősül spamnek. A spammelők egy másik része a saját isp-jét használja smtp küldésre, ezeket lehet elkapni, korlátozni azzal, ha az isp az smtp szerverére gyakorisági/mennyiségi kvótát tesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Loha

    veterán

    válasz bambano #10 üzenetére

    A spamet egyetlen módon lehet irtani (vagy kettő): meg kell akadályozni illetéktelen kódok futtatását a pc-n. Minden más csak elkendőzi a problémát és félrevezeti a megoldásra törekvőket. A másik, hogy meg kellene büntetni mindenkit, akinek az érdekében spammelés történik és ezzel a megrendelői oldalt felszámolni.

    Ennek szerinted van realitása? Sztem egyáltalán nincs, inkább vmi olyasmit javasolj ami legalább megvalósíthatónak tűnik... :U

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Loha #15 üzenetére

    Miért ne lenne?
    Tudod mekkora eredményt lehet elérni a spam elleni küzdelemben néhány jól irányzott enter gombbal? Nem azt állítom, hogy jön Hermione és egy varázspálca suhintással eltűnik a spam, hanem azt, hogy egy nagyobb isp szintjén gondolkodva kb. 2 mérnöknap munkával 1/50-ed részére vagy lejjebb lehet szorítani a spamet. Ez azt jelenti, hogy az adott szolgáltató esetén a spamből, ami eredetileg kezelhetetlen mennyiségű probléma (ergo nyilván tesznek rá és nem törődnek vele) kezelhető mennyiségűre csökken (ergo jogosan számon lehet kérni).

    Ha meg kedves user nem hajlandó normálisan konfigolni a windowsát, akkor meg másszon bótba, vegyen 5 rugóért hálózatmegosztó routert és a problémái ismételten 1 nagyságrendet csökkenni fognak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • orbano

    félisten

    válasz bambano #16 üzenetére

    igazából a juzer oldaláról két könnyűnek tűnő lépéssel meg lehetne oldani:

    1. rákényszeríteni az embereket megfelelő védelem használatára (elérhető legfrissebb legbiztonságosabb OS, plusz egy korszerű vírusvédő progi és tűzfal). Ez önmagában elég lenne a botok számának jelentős csökkentéséhez...

    2. felvilágosítani és nevelni az embereket, hogy ne dőljenek be a spamnek. nyilván addig van spam, amíg működik és pénzt keresnek vele. ha a cégek kizárnák az ügyfélkörükből a kéretlen levelekkel hírdető cégeket, valamint egyetlen otthoni felhasználó sem (vagy csak kevés) vásárolna ilyen cégektől, dőlne be nekik, máris nem lenne rentábilis egy ilyen bűnszervezet és technológia fenntartása...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • DarkByte

    addikt

    válasz Loha #7 üzenetére

    Milyen igaz :( Mennyi fát kíiírtanak a teszkós meg mindenféle reklám szemetekért. :(((

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz orbano #17 üzenetére

    Lehet, hogy könnyűnek tűnik, de a user nevelése messze a legnehezebb feladat. Nem nagyon lehet rákényszeríteni semmit.

    Ennél sokkal-sokkal egyszerűbb pár filter szabályt betenni a fontosabb routerekbe. Ha a netbios tcp meg az ms session vezérlő portokat filterezed, a vírusok és portscannelők 95%-a kintreked.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák