Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz janeszgol #44 üzenetére

    Dehogynem az,messengeren,viszont azzal bárhol,buszon,gyalog,vezetés közben.... ;] :D

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #104 üzenetére

    Azért álljunk meg egy szóra:Tudtommal a keylogger önmagában nem illegális,ha saját gépre telepíted.Legalábbis,ha jól olvasgattam a téma kapcsán.Persze tévedhetek is,de amennyiben ez így van,akkor pl egy kapcsolatban az mennyire gusztustalan mondjuk,hogy a párod gépét,telefonját használod a háta mögött mondjuk randit szervezni?Etika....ok.De azért állszentek ne legyünk már.Ennyi erővel,amit leírtam,hogy én hogyan jártam,minimum ki kellett volna kapcsolnom azt a bizonyos laptopot....Mert milyen már,hogy ha olyan hülye,hogy elalszik chatelés közben én beleolvasok...Nem akarok pálcát törni senki felett,mert miért tenném.De az biztos,hogy sejteni valamit ezerszer rosszabb,mint a biztos rosszat(?)tudni.A bizonytalanság felemészti az embert,és ezt csak az érti meg,aki járt már ilyen cipőben.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #113 üzenetére

    Illegális?Önmagában kétlem,hogy az lenne.
    A másik,ha teszem azt a saját gépemre telepítek,mert mondjuk feledékeny vagyok jelszavak terén,akkor mi van?De konkrét példát tudok,egy ismerősöm azért rakott fel egyet saját magának,mert szar volt a gépe,és unta,hogy állandóan előlről kellett kezdenie megírni ezt-azt.Nem is lett vállás a vége,azt hozzá teszem :D
    Amennyit sikerült kihámoznom-nem vagyok ügyvéd-a vonatkozó szabályzásból,az illegális,ha valakinek a gépére telepítesz ilyesmit az illető tudta és beleegyezése nélkül.
    A másik felét meg látom nem sikerült értelmezni,csak kiragadtál valamit belőle és lefordítottad magadnak.Anyagiakról szó sem volt.Olvasd újra,légyszíves...Ne kelljen a nyílvánvalót elmagyarázni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #123 üzenetére

    A nyilvánvaló etikátlan viselkedés megmagyarázására,ahogy látom neked van szükséged.Felőlem lehetsz arrogáns,de szükségtelennek érzem.Pedig olvasva nem vagy hülye,de úgy fest valamiért egyszerüen nem megy át,amit ír az ember néha.Így magyarázatra ebben az esetben te szorulsz....De egye fene,megpróbálom,hátha érthetőbb lesz.A probléma természetesen a megcsalás ténye,az intézés módja már grátisz.Mert a vázolt esetben annyira semmibe vesz a párod-akiben megbízol mondjuk-,hogy már az sem zavarja,hogy a te cuccaiddal intézze a c vágányos dolgait.Arra sem méltat,hogy pl beszerezzen egy sumák telefont.Hozzá teszem,természetesen ilyen esetben nincs "helyes"viselkedési forma,max a hagyjuk a picsába az egészet.Viszont ezt ilyen-olyan indíttatásokból nem teszi meg.Marad a színjáték,hazugságok,míg bukta nincs.
    A másik pedig,hogy egy szóval nem állítottam,hogy keyloggert használni jó,vagy helyes ilyen és ehez hasonló esetekben(sem).Én sem tettem,pedig éveket kaptam volna vissza az életemből,de én hittem,mert hinni akartam,minden sejtés ellenére.
    Bár azt továbbra is tartom,hogy biztosan megvannak azok a speciális esetek,mikor jól jöhet.Gondolok itt olyanra,mint volt rá alkalom,hogy 3 órát baszakodtam egy árajánlattal,mikor elment az áram,kezdhettem előlről.Viszont azt gondolom ilyen esetben a károkozás,hatáskör túl lépés,stb nem áll meg.A birtoklás,mint bűncselekmény....meg ok,biztosan igazad van,bár ha én itthon használnék ilyesmit alapvetően nem értek vele egyet,de ez csak egy vélemény Ennyi erővel a szülői felügyelet,mint szoftveres megvalósítás is kb hasonló besorolást kaphat(na).Amellett,hogy elfogadom,hogy a szülőnek nem csak jogai hanem kötelességei is vannak.De mint írtam is,nem vagyok ügyvéd,ráadásul még ilyen szinten sem érint a dolog.
    Nem vita indítónak szántam a véleményemet,de nem csak a te álláspontod létezik.Pláne,hogy egy olyan szinten túlszabályzott világban élünk,ahol kb képtelenség mindent betü szerint betartani.
    Csak egy építőiparból vett konkrét példa(tapasztalat):a magyar rendeletek értelmében lényegében itthon nincs forgalomban olyan tégla tipus,ami megfelelne kéményépítésre...Mégis építenek kéményeket téglából.Mert van ahol más megoldás nem létezik,mégsem büntetnek érte,sőt még át is veszik a munkát...Pedig alapvetően nem lehetne megfelelő.Csak,hogy világos legyen:van mikor egész egyszerüen ki kell kerülnöd hatályos(hülye,betarthatatlan) szabályokat.Ezt nem feltétlen a keylogger és társaihoz teszem mindenesetre,csupán példa arra,hogy nem minden tartható és tartatható be.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #150 üzenetére

    Másokat megítélni,elitélni ismeretlenül legalább ekkora zsákutca.Mint írtam volt,nem használtam loggert,csupán a véletlennek köszönhetően lehettem bizonyos benne,hogy hülyére vagyok véve.
    Akár hiszed,akár nem,van,hogy egy kapcsolatban van oka hazudni a vétkes félnek(pl egzisztencia).Ebben az esetben szívfájdalom nélkül kihasználja,hogy a másik fél még mindig szereti.És,ha szeretsz valakit,ritkán győz a józan ész,még ha sejted is,hogy mi a helyzet.Szembesülni vele....meg hát elég nagy pofon,de megkönnyebbülés is egyúttal.Most gondolkodom....Lehet szarul kéne éreznem magam,amiatt,hogy beleolvastam,hogy mit chatel?Nem érzem....Vettem egy üveg pezsgőt-bár utálom-meg egy szál rózsát,és elköszöntem.Plusz simán oda vágtam,hogy legközelebb ne aludjon el chatelés közben...
    Pedig hát dobálózik itt mindenki törvényekkel,joggal,stb aminek értelmében,ha jól értem megszegtem az internetes intim szféráját,mivel nem tartozik rám,hogy kivel,mit beszél....Szörnyű milyen szar alak vagyok.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #179 üzenetére

    Egy kapcsolatban,ha az egyik fél még szereti a másikat nehéz racionális gondolkodást elvárni még ilyen esetben is.
    Amúgy tök igazad is lehetne,sőt egy normálisan működő kapcsolatban ezek a dolgok fel sem merülnek.De ilyen esetben más rugóra jár az ember agya.És álltalában mindkét félre igaz.
    Csak a saját példámmal élve:voltunk párkapcsolati terapeutánál,aki megállapította,hogy semmi gond,csak kicsit eltávolodtunk egymástól.Kaptunk tanácsokat,útmutatást,stb...Egészen meg is nyugodtam,hogy ok,hülye vagyok,üldözési mániám van,mivel mindig az lett a fejemhez vágva.Halgatva a tanácsokra elkezdtem megpróbálni betartani azokat,és elhittem,hogy semmi gond tényleg,hiszen a szaki is megerősítette az akkori párom szavait.Tanácsként szerepelt pl a türelem,onnantól ez volt itthon a szlogen,hogy legyek türelmesebb.És az voltam...
    A helyzet pikantériája csupán annyi,hogy ez a bukta elött kb3 hónappal volt,és mint kiderült addigra tartott már az aktuális szerelem szintén kb 3-4 hónapja....Mert évek alatt nem ez volt az első...Ráadásként simán megetette még a dokit is,hogy ő egy szent,és soha...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #184 üzenetére

    Nem,de kár stuffolni.Ez így elég hülye vicc.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák