Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #114 üzenetére

    Nem volt okos dolog tőle, mindazonáltal ez az ő döntése, hogy megosztotta velünk (és még pár millió emberrel :D ). Mondjuk ezért sem ítélném el, kiírta magából, kész. Baja csak neki lehet(ett volna) belőle, neked nem, így nem értem miért fáj.

    De ha már megosztotta velünk, akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy mit tett. Én lehet azért vagyok együttérzőbb vele, mert volt részem hasonlóban (válás okán) és kerültem már ilyen helyzetbe, amiért korábban bárkit keresztre feszítettem volna ha ilyet tesz, elítéltem és elvi kérdésként foglaltam benne állást. Aztán egyszer úgy hozta a sors, hogy én álltam ott abban a helyzetben amikor se előre, se hátra, és hirtelen ez a kérdés már nem volt olyan fekete-fehér mint amikor korábban csak a "fotelból okoskodtam", akkor már nem volt olyan, hogy jó döntés.

    Nyilván utána nem turnéztam vele körbe a fél világot, de ennek köszönhető, hogy ma nem vagyok hajléktalan (akkor ez forgott kockán). Ennek lassan 10 éve már, de a mai napig nem tudom magamban morálisan helyre tenni. Egyfelől azzal nyugtatom a lelkiismeretemet, hogy az "életbenmaradásom" volt a tét és a másik fél minden erkölcsi normát megszegett, ezért jogosan cselekedtem önvédelemből. Másik oldalról viszont azóta is eltöprengek rajta, hogy vajon lett volna e más megoldás?

    Épp ezért olvastam kíváncsian itt a kommenteket, mert a jelek szerint meglehetősen sokan futottak bele ilyen jellegű szituációba, és ahogyan látom mások is ugyanazzal a dilemmával birkóztak amivel annak idején én.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák