2019. április 23., kedd

Gyorskeresés

(#1) RetepNyaraB

RetepNyaraB
(PH! kedvence)

Azért 40 és 150k forint közé beférhetett volna még egy db monitor, azt hiszem. Az első elég harmatos, hiába a sok feature; a másodikra meg már rögvest a nép kétharmadának nincs pénze.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2) pusszycat válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

A dell laptopok is vékonyíthatnák már a kávát a monitor körül,ez így olyan retro 4-5 éves laptop látszatát keltik. Na jó,egész pontosan "Hogy néz már ez ki :) " gondolatokat ébreszt bennem.

Nem answer akart lenni. :)

[ Szerkesztve ]

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black - HUAWEI Honor Band 4 - Black

(#3) zetor2000 válasza pusszycat (#2) üzenetére

zetor2000
(fanatikus tag)

Van az vékony kávával, csak most nem azt kell reklámozni ez keltette fel az érdeklődését a cikkírónak.

Angolórákat adok-veszek...

(#4) ripla

ripla
(őstag)

Nemrég lett egy Acer monitorom, de nagyon nem vagyok megelégedve vele. A fekete az inkább szürke, a fényereje akkora, hogy utcai lámpának is elmenne, a színeket meg egyszerűen nem lehet normálisan beállítani, mindenhogyan fakó marad. Szóval inkább visszaraktam a 16 éves Samsungot, ami igaz hogy csak 1680*1050-et tud, viszont a fekete az fekete rajta, nem ég ki tőle a szemem, és ragyognak a színei. Ja, és ezen tudom a monitor magasságát is állítani. Szóval Acert azt kösz, de nem.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Lite

(#5) Watchdog válasza zetor2000 (#3) üzenetére

Watchdog
(tag)

... csak abból nem torlódott fel akkora raktárkészlet, hogy ajánlani kelljen... ;]

(#6) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Pont a héten vettem egy ilyen ML360-at.
Szerelni könnyű és a teljesítménye is az elvártnak megfelelő. A legkisebb fordulaton járatva, azt nem mondom, hogy hangos, de tény, hogy lehetne halkabb is. A legnagyobbon, viszont csendesebb, mint a H100i.

A szoftver telepítése előtt frissíteni kell a firmware-t különben nem működik. Maga a programocska eléggé fapados.

(#7) pusszycat válasza zetor2000 (#3) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Ez igaz, csak más gyártónak ebben az ársávban is van vékony kerettel. Pl. Lenovo,Asus...

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black - HUAWEI Honor Band 4 - Black

(#8) Pete55555 válasza ripla (#4) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

Típusa?
Azért ez érdekes, hogy nagy a fényerő ,s a fekete meg szürke... Beállítási gond lehet ott.

...Szeretem leracsniztatni...

(#9) Duracellm... válasza ripla (#4) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

OSD menüben vissza lehet venni a háttér világítás fényerejét, ha azt beállítod teljesen fehér képen szembarátra, azzal egyidejűleg a fekete fényereje is csökken annyit, hogy fog hasonlítani a feketére.
Nem kötelező a gyári 75%-os beállítást használni, ha 10-30%-ék is elég típustól függően.

(#10) ripla válasza Pete55555 (#8) üzenetére

ripla
(őstag)

Nem tudom, visszaadtam a tulajnak, azt nem mondtam, hogy kipróbálásra hoztam el, hogy meg akarom-e venni, de inkább gyűjtök valami minőségibbre inkább.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Lite

(#11) NightGT

NightGT
(fanatikus tag)

Radeon VII mind referencia PCB/cooler? Meglep, hogy a Sapphire nem csinált saját megoldást...kis konszolidáltak mind. Nyilván prof. felhasználásra...

Gondolom nem is számítanak akkora tételre, hogy megérje tervezni custom cuccot.

Speed is the only truly modern sensation

(#12) ashtm válasza NightGT (#11) üzenetére

ashtm
(újonc)

Ha minden igaz az AMD nem engedi, hogy custom kártyákat adjanak ki a partnerek...de tévedhetek.

Soha ne becsüld le a hülyeség erejét...legfőképpen, ha kitartással párosul!

(#13) Brekk válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére

Brekk
(PH! addikt)

Van ott jópár akcióban, csak a cikkíró próbált a sok típusból mindenfélét ajánlani.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#14) Piftuka

Piftuka
(PH! addikt)

"az a 259 900 forintos Acer ProDesigner BM320-ban ezt is megtalálja. A kifejezetten tartalomgyártásra fejlesztett eszköz 3840x2160 pixel felbontású, 32 hüvelykes AHVA panelje az sRGB mellett az Adobe RGB és a Rec.709 színtér megjelenítésére is képes"

Az üzlet honlapján IPS panelesnek tüntetik fel...

Melyik a valós adat?

[ Szerkesztve ]

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#15) NightGT válasza ashtm (#12) üzenetére

NightGT
(fanatikus tag)

Valami ilyesmi rémlik, valóban...

Speed is the only truly modern sensation

(#16) jedis

jedis
(senior tag)

Ezeket a kétmagos procikat elfelejthetnék már, főleg a középkategóriától felfelé. Még egy alap laposban elmennek, de afelett szerintem már elég gáz, még akkor is , ha HT van bennük. Ugyan ez igaz a HD-s laposokra is. 256GB-os SSD-k, már 10 körül vannak kiskeráron. Az az alaplapi tápcssati elfordító ellenben nagyon fajántos, olyan házakban ahol kábel management-et használ az ember. Én is sz.ptam ilyen konfig összeszerelésénél a 24-es tápcsati elvezetésére. Milyen egyszerű lett volna, ha van egy ilyenem. :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) SunMount3r

SunMount3r
(PH! kedvence)

Így írom le betűvel, hogy érthetőbb legyen: HATVANEZER Forint egy billentyűzetért?!.. :F

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#18) deltaa97 válasza SunMount3r (#17) üzenetére

deltaa97
(lelkes újonc)

Mindjárt jön valaki, aki megírja, hogy igenis megéri. :DD

Másrészről a 24-pines adapternél is elég bátran áraztak.

Xiaomi Mi 8 6/128GB

(#19) icon válasza deltaa97 (#18) üzenetére

icon
(senior tag)

Hát igen, kb. egy ezrest tartanék vállalható árnak...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#20) Gladiator124 válasza icon (#19) üzenetére

Gladiator124
(lelkes újonc)

Első találat tessék:
https://www.aliexpress.com/item/ATX-24Pin-Atx-90-degree-24-pin-to-24pin-Power-Plug-Adapter-Mainboard-Motherboard-Power-Connectors/32916553423.html

[ Szerkesztve ]

(#21) Joci10 válasza SunMount3r (#17) üzenetére

Joci10
(senior tag)

#18-ra is reagálva: nem mondom, hogy megéri, de a mechanikus billentyűzetek mindig is drágábbak voltak, mint a membránosak. Aki nem használta őket, annak felesleges leírni, hogy mekkora különbség van a kettő között; ezt ki kell próbálni. Persze -mint említettem- azért 60k-t nem biztos, hogy megér egy mechanikus se, de az 'alapok' árai 10-20k körül kezdődnek (és 20-30k környékén már jók is vannak). De azt tudni kell, hogy ez egy ilyen kávéház. Aki sokat használja, annak megérheti; aki kevesebbet, annak meg bármilyen olcsó billentyűzet is megteszi.

(#22) Joci10 válasza Gladiator124 (#20) üzenetére

Joci10
(senior tag)

Nem mondom, hogy 4,5ezer forintért megéri a hírbeli verzió, de azért azt a 4 dodót sem adnám ki azért a 'minőségileg nem ugyanolyan pályán játszó' munkáért, amit a linkeden látni. :)

(#23) sb válasza Joci10 (#22) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Nem lennék meglepve ha a 4.5k-s pont ugyanaz és ugyanonnan jött. :)

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#24) Raysen623

Raysen623
(PH! addikt)

Úgy érzem ebben a 31,5"-os Acer monitorban meglelem az kijelzőmet :D Egyszer...

(#25) Pityesz4734 válasza ripla (#4) üzenetére

Pityesz4734
(tag)

Nem egy nagy durranás a márka, az ára... na annyit pont nem ér. :DDD

(#26) simonzé válasza ripla (#4) üzenetére

simonzé
(PH! addikt)

Tök jogos, de akkor légy következetes: Az egész Samsungot is mondjuk a belépő kategóriás mobilja alapján ítéld meg, ne az egyes termékeik alapján! Tudod, egy cég = egy minőség.

Bár azt nem értem, hogy miért nem éltél az x napon belüli elállás lehetőségével, ha ennyire rosszul választottál.

I don't fit in. I fit out.

(#27) simonzé válasza Pete55555 (#8) üzenetére

simonzé
(PH! addikt)

Ugyan már! Hogy lehetne már user error? Biztos hogy a gyártó a hülye, hiszen magyarok vagyunk!
Csapj már a szádra!

I don't fit in. I fit out.

(#28) Pete55555 válasza simonzé (#27) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

Jogos, én kérek elnézést :R

Az acer egy sz*r!!!!

;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#29) Jokerdapro

Jokerdapro
(senior tag)

Emlékeim szerint a kis nitro a monitoros topikban ajánlott cucc. :U Az ára is rettenetesen jó . :K

(#30) RetepNyaraB válasza Jokerdapro (#29) üzenetére

RetepNyaraB
(PH! kedvence)

Az ára a jó. Sehol egy displayport, 6 bites felskálázott szín (ha jól értem). Nem tudom...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31) Joci10 válasza sb (#23) üzenetére

Joci10
(senior tag)

Én megnéztem mindkettőt - már a termékek képeit. Nem kicsi a különbség ránézésre minőségben. Ezért írtam azt, amit. Viszont ahogy nézem, Te reflexből reagáltál úgy, hogy nem is láttad a termékek képeit.

(#32) Jokerdapro válasza RetepNyaraB (#30) üzenetére

Jokerdapro
(senior tag)

Aki más szempont szerint keres monitort annak nem ez kell. Aki viszont "csak egy sima" monitort keres nem biztos, hogy rossz választás. (Bár nem vagyok szaki a témában. :) )

(#33) M@cika válasza sb (#23) üzenetére

M@cika
(senior tag)

Szerintem is eléggé közel jársz az igazsághoz.

Nasit a kis fehér medvének!

(#34) meci77

meci77
(tag)

" A kártya hossza viszont csupán 123 milliméter,"
A magassága az 123mm, a hossza viszont 205mm.
És a PCX honlapja is rossz. :)
A gyártó honlapja már jó.
üdv

(#35) kekesj válasza jedis (#16) üzenetére

kekesj
(lelkes újonc)

én sem értem a 4 gb+hdd párosítást 2019-ben új gép esetében

(#36) icon válasza Gladiator124 (#20) üzenetére

icon
(senior tag)

Láttam hasonlót, de elsiklunk egy részlet felett, a felénk néző oldalon elég ronda megoldás az a kétoldalassal felragasztott fekete 2-3 mm-es habszivacs...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#37) .Z. válasza jedis (#16) üzenetére

.Z.
(fanatikus tag)

Minden kategóriában elfelejthetnék már, nem 2005 -öt írunk.

(#38) cellpeti válasza zetor2000 (#3) üzenetére

cellpeti
(PH! nagyúr)

illetve ez a nem megfizethető kategória

Huawei P10+

(#39) Plazmacucci válasza ripla (#4) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Én is vettem egy 23 colos Nitro-t és elég ratyi a képe. Az alacsony késleltetés is kamu, csak trükközéssel megy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) Zolik

Zolik
(senior tag)

Valóban nagyok az ugrások.. a felhasználók nagy részének nincs ennyi pénze hogy ilyen monitorokat vagy hardvereket vegyenek, így kb olyan mint egy auto motor magazin oldalán arról olvasni, hogy akciós most egy Porsche de lehet venni olcsó opelt is. Sokan egyet értünk abban, hogy a középkategóriát nagyon át ugrottátok. Jó hogy írok a negyed millás vga-ról, de alsó kategóriában 1060, az rx 570-580 stb semmi hír. Monitoroknál dettó.
--------
Btw vicc hogy 2019-ben új laptopokban annyi a memória mint egy telefonban. A 8gb ram full alapnak kellene hogy legyen ahogy az ssd rendszer meghajtó is.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.