Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz azbest #42 üzenetére

    a "file and print services" neked mióta nem hálózati szolgáltatás?

    "Egy sima exe program a szerveren."
    hagyjuk már ezt, teljesen egyértelmű, hogy mire vonatkozik. szerinted mi a jó francért van benne IIS? :F

    "LogMeIn vagy a vnc: nem mondtam hogy terminal szerver kell legyen, mégis megsérti az eulát. Le van írva világosan benne, hogy nem szabad."
    akkor nézzük a te metodikáddal, hátha úgy jobban megérted. hol van nevesítve a VNC vagy a LogMeIn?

    "Az ms mondja fel az eula megfelelő részén irtakkal, nem én. Ha semmis a szerződés, akkor nem csak az egyik fél számára az."
    egyrészt ha az MS mondja fel, akkor is köteles vagy letörölni, ha nem törlöd, MS max annyit tehet, hogy inaktiválja a kulcsot, így a legközelebbi WGA-ellenőrzésnél bukta. másrészt MS nem szokta felmondani nyilván.

    "Az eula alapján az xp nem használható szerverként, legfeljebb az ms által adott 10 felhasználóra korlátozott módon. Gondolom a szerver termékek eladása érdekében korlátozzák az ilyen irányú használatot."
    az XP annyira használható szerverként, amennyire lehet. a 10 az nem felhasználó, nem pendrive és még csak nem is DVD. a 10 az az egyidejű szimultán bejövő kapcsolatok kezelése, ezért van, hogy XP nyomtatószerverként max 10 gépet tud egyszerre kiszolgálni. ettől még használható, más kérdés, hogy mennyire vesszük szó szerint a "szerver" kifejezést.

    "Eddig az érvelésed kb abból ált hogy tiltakoztál. Az eula alapján nem indokoltál semmit."
    jóvan-jóvan :C csak a fele hozzászólásom EULA-idézetekből állt. szerintem hagyjuk, nemérted, leülhetsz. használj free szoftvert, csak nehogy Windows-os hálózatokhoz kapcsolódj vele véletlenül, mert "akkor nagyon balek leszel" :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák