Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    A cikk értékelése - milyen is lehetne - erősen szubjektív elemeken alapulva maga is szubjektív.

    Nézzük sorra:

    1. Biztonság:
    a.) Az, hogy a cikk szerzője nem ismer biztonsági réseket, az nem jelenti azt, hogy ilyenek nincsenek. Ha nem lennének, akkor nem adna ki a Microsoft minden hónap második keddjén biztonsági frissítéseket.
    b.) Az, hogy a LibreOffice-ban is vannak rések, amiket szintén foltozgatnak, nem jelenti azt automatikusan, hogy az Office 365 ugyanolyan biztonságos lenne.
    c.) A biztonság miatt tehát egyáltalán nem kell aggódnunk, a frissítés a Windows Update (röviden WU) rendszeren keresztül érkezik. - Én inkább csak továbbra is aggódom. A frissítésekkel gyakran friss hibák érkeznek automatikusan. Lásd a Windows 7-hez nemrég érkezett 2823324-es (vagy valami hasonló számú) frissítését, ami - mint utólag kiderült, kékhalálokhoz vezetett, és a Microsoft azoknak, akik korábban automatikusan telepítették, erősen javasolta egy hírlevelében a nevezett frissítés mielőbbi uninstallálását.
    Szóval én inkább továbbra is aggódom...

    2. Stabilitás:
    A szoftver egyetlenegy alkalommal sem omlott össze a használat alatt. A cikket is ebben írtam.
    Én meg egy 100 oldalas anyagot írtam Wordben 110 ábrával, amibe többször is belehalt a Word 2010. A 2013-at, illetve az Office 365-öt még időhiányában nem teszteltem ugyanezzel a dokumentummal, de meg fogom tenni.
    Mellesleg az, hogy nem omlik össze, az nem erény. Az össze nem omlás egy alapvető elvárás bármilyen kereskedelmi szoftver esetén, amiért pénzt adunk ki. Ha nem az, akkor a termék nem termék, hanem csak egy bétatesztes vacak, amitől azonnal menekülni kell. Szóval ez is eléggé szubjektív pontozás.

    3. Szolgáltatások:
    Kinek a pap, kinek a papné. A Modern UI, leánykori nevén a Metro felület nem a szívem csücske. Az utóbbi időben megjelent hírek szerint ezzel nem vagyok egyedül, hiszen állítólag a Microsoft is fontolgatja a csempe mellett/helyett visszahozni az eszközök közé a korábbi, vagy ahhoz hasonló asztalt és Start menüt, mert tömegigény mutatkozik eziránt.

    4. Sebesség:
    Egyetértek, a telepítés sebessége lényegtelen, ha jó a rendszer maximum pár évente, az újabb verziók telepítésekor, vagy a rendszer/adatok másik gépre költöztetésekor vesszük igénybe.

    5. Összegzés:
    A magam részéről rengeteg olyan kisvállalkozást ismerek, ahol az Office XP is felesleges szolgáltatások özönét kínálja, mert a gyakorlatlan, képzetlen felhasználó csupán ugyanazt a pár műveletet végzi vele, és még az 1%-át sem képes nem hogy kihasználni, de kipróbálni sem annak, amit az Office csomag kínál.
    Nekik felesleges a fizetős irodai szoftver, amilyen az Office 365 vagy az Office 2013. Számukra elég (lehet) a Google Dokumentumok, ha csoportmunka is kell, vagy a LibreOffice helyileg telepítve. Mindkettő INGYENES. Az egyetlen szűk keresztmetszet, ha olyan munkarend van, ami megköveteli a Microsoft aktuális friss Office csomagjaival való prompt adatkapcsolatot.

    Szóval kellemes Microsoft hátterű, többé-kevésbé korrekt termékismertető a cikk, erős PR hátszéllel.

    [ Szerkesztve ]

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák