Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz lev258 #57 üzenetére

    Mivel eddig egyetlen kérdésemre se válaszoltál, nem érzem úgy, hogy válaszolnom kéne neked.
    De megteszem.

    Nekünk? Képleteket? Eddig HussarF volt az egyetlen aki megpróbált valami olyat írni, amire egyáltalán érdemes reagálni. Te csendben kivártál a háttérben, majd amikor elolvastad a hozzászólását, szépen beálltál mögé, nyilván mert vagy nem volt saját véleményed, vagy nem merted felvállalni.
    Én nem vagyok fizikus. Én sem szeretnék személyeskedni, de komoly összeget tennék fel rá, hogy te magad nem ismersz, és nem értesz ilyen képleteket. Tudod miért? Ha ismernél, már rég leírtad volna, hogy "de hát cr33p, azért nincs igazad, mert....."
    De nem tetted meg. Kérdésre kérdéssel "válaszoltál". Zéró pont zéró a stabil adat amit eddig láttam tőled itt. A forrásaim? Max Planck. Niels Bohr. Albert Einstein. Erwin Schrödinger.

    "Nem is tudom, melyik a nehezebb, cáfolni vagy bizonyítani."

    Akkor elmondom a megfejtést: egyik sem nehezebb mint a másik, ha rendelkezel a bizonyításhoz vagy a cáfolathoz szükséges axiómákkal, stabil adatokkal. Szép kitérő válasz. :)
    Én rendelkezem ezekkel? Nyilván nem. Ha rendelkeznék, nem hiszem hogy most ezen a fórumon beszélgetnénk. Én a kvantummechanika egy következtetéséről írtam.

    Tények, magyarázatok elferdítéséről, áltudományokról beszélsz. Még mindig várom a választ arra hogy hogyan is teszem mindezt, és hogy hogyan nincsen igazam. ;)
    És arra, hogy hogyan lesz a kvantummechanika egzakt tudomány.
    Nagyon határozottan állítod mindezt, nyilván rendelkezel az álláspontod megtámogatásához szükséges stabil adatokkal. Nem? Akkor viszont miről beszélünk (széttárom mindkét kezem).

    Én mit mondtam?

    "a téridő és az anyag is csupán illúzió"
    "a tudat teremti az anyagot (ahogy a teret és az időt is), és nem az anyag teremti a tudatot. Így lesz a fizikai lét pusztán illúzió, a megfigyelő által létrehozott világ"

    Mire gondoltam?
    Hogy csak a megfigyelő, a tudat létezik.
    Az elemi részecskék egy időben egyszerre több helyen vannak, és nincsenek sehol sem (szuperpozíció).
    Egészen addig, amíg a megfigyelő be nem kapcsolódik a dologba, és a részecske a megfigyelés hatására egyetlen lehetséges állapotába kerül.
    Ez mi, ha nem illúzió? ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák