Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Tikakukac #11 üzenetére

    "Eddig nem kellett szigetelni, ablakot cserélni, rendes vezérlést tenni a fűtés/hűtés elé stb. most hirtelen nagyon akarnátok?"

    ++

    Talán a kiszámoló.hu kommentjei közt olvastam ilyet (ahol ugye szeretik magukról azt gondolni, hogy ők az entellektüell középosztály krémje), hogy "eddig a rezsicsöki miatt rá voltak kényszerítve az emberek a pazarlásra" :U :Y

    Kár hogy nem arra voltak kényszerítve hogy mondjuk a teljes árat kellett volna fizetni, de a rezsicsöki által megspórolt összeget kötelezően valami LTP-szerűségbe kapták volna amit korszerűsítésre lehetett volna felhasználni, vagy ilyesmi. Na de off off.

    Pont másik topicban vetettem fel hogy a panel 5. emeleti lakásunk full déli fekvésű, tökéletesen körbenapozott erkélyén lehetne valami mobil napelem, napkollektor, vagy hasonló (ha már a háztetőn nincs, nem is értem). Pénzügyileg nyilván nem megérős, de napkeltétől napnyugta-2 óráig odasüt a nap, és télen is gyakran plusz hőmérséklet van kint (most ~40), szóval volna mit kiaknázni.

    Egész tetszenek ezek a "mini erőmű"nek nevezett cuccok, meg a hozzá tartozó ezt töltő napelemek, nyilván nem a megtérülés a kérdés egy negyedmilliós cuccnál, ami tud 200Wh-t 8-10A-en, de ha kitartana mondjuk 10 évig, és nem kell kidobni másfél év után, hogy nagyobb lábnyomot hagyjak vele mint amit megspóroltam... simán jó lenne ilyen telefon meg akksitöltögetésre, PC hangfalat, monitort meg kevésbé kritikus eszközöket meghajtani....

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Soderes #14 üzenetére

    Én a konkrét kész rendszerekre ("mini páwör sztéjsön erőmű" és hasonló néven) gondoltam amit megrendelek webshopból és összedugom a szintén webshopból rendelt napelemmel.

    Nem vagyok a DIY híve, egyszer összeforrasztottam két kábelt középen, de elrontottam :D Ennyi érzékem van hozzá (0).

    Alis dolgokban alapból eleve nem bízok (tudom, itthon is ugyanazt árulják csak 10x áron, azt se veszem meg :DDD ), valamint van itthon két gyerek a 68m2-es panelban, sehova nem tudnék egy ilyen kókányt úgy eltenni hogy ne nyúlnának hozzá. Ha egyszer lesz ilyen cuccom akkor csak plug and play :K

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák