Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz Giovan! #26 üzenetére

    "Pont ezaz, hogy nagyon sok pénzből összekalapáltak egy, a konkurenciánál sokkal fejlettebb és emiatt népszerűbb mobil OS-t. Vagy a Google féle android nélkül szerinted most fejlettebb mobik OS-ek közül válogathatnánk? :DDD"
    Nem vagyok biologus, de meg en is tudom hogy a diverzitas az egyik kulcs elem. KB mindenhol.
    Tehat a valaszom: ki tudja? A verseny mindenkinek jot tesz. Lehet hogy egy jobb okoszisztema tudott volna jonni a mostani ket polusu vilag helyett.

    "Erre valami forrás? Mert én azért erőssen kétlem, hogy ez lett volna a fő oka a Windows sikerének."
    Annak idejen korabeli ujsagban olvastam. Ezt konkretan nem talalom most a neten, de azt igen (magyar es angol nyelvu cikkekbol) hogy az OEM-ekkel az IBM szamara teljesen hatranyos szerzodeseket kotott az MS (Kb mint az Intel az AMD rovasara, egy ikont nem tehettek mashogy mint ahogy az MS elrendelte, nem hogy OS/-2 telepiteni...).
    Meg kutatom az polcokrol valo levetetest, ha megtalalom, belinkelem.

    (Nem vagyok IBM fan, az is megerdemelte hogy feldaraboljak... de az OS/2 3 1 nagysagrendel jobb volt mint a Win95 es fele memoriaval mar elindult - osszehasonlitva a Win NT 4.0-val.)

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák