Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Z10N #125 üzenetére

    Idő és pénz kérdése az áttelepülés, persze, de elsősorban valami indok kell hozzá. Márpedig Kína egyes belpolitikai lépései, illetve Kína és az USA gazdasági egymásnak feszülése az utóbbi időben szolgáltatott párat.

    Te hoztad fel hogy mennyire el van adósodva az USA Kínának, és hogy ez mekkora dolog, miközben pont ennyire el van adósodva Japánnak is. Ez nem jelenti azt, hogy emiatt szálltak volna bele Kínába, én csak ennyit akartam mondani. Ha ez nem jött át, azt sajnálom.

    Gazdasági a kérdés amiről beszélgetni akarsz, értem én, de a Huawei-el szembeni fellépésnek (tudod, erről szól többek közt a cikk is), akkor is politikai okai vannak.

    Kína szuperhatalmi státusza továbbra sem képezi közmegegyezés tárgyát, bármennyire is akarod nekem magyarázni az ellenkezőjét. A potenciális az csak potenciálist jelent. Az USA szuperhatalmi státuszát viszont senki sem vitatja.

    China could now actively challenge the United States over the Indo-Pacific

    Aha, ez egy működési terület a US Navy számára. Érted, egyetlen darab (bár kétség kívül fontos) zóna a féltucatnyiból, szerte a nagyvilágban. Itt képes jelenleg Kína hasonló erőt felvonultatni, mint az amerikaiak. Ahhoz, hogy tényleg egy súlycsoportnak tekintsem katonailag a két országot, ennél kicsit több kell.

    Az meg, hogy te a nagyhatalmakat a fennállásuk ideje alapján rangsorolod, még mindig értelmetlen. Oroszország sem azért tudta megszállni a Krímet mert valaha hozzá tartozott, hanem mert megvoltak az ehhez szükséges erőforrásai, az ellenfelei pedig nem tudtak megfelelő ellenlépéseket tenni. Ez ennyire egyszerű.

    Kinanak a sajat tersegeben tobb joga van intezkedni, mint az Us-nek a vilag masik felerol.

    Ezt ki dönti el? Mert ha Kína az ügyben érintett szomszédait kérdezed, akkor lehet hogy más véleménnyel fogsz találkozni.

    Azt meg inkább ne taglaljuk, hogy pl. a kínai han népesség hogy került túlsúlyba Kína déli tartományaiban, ha már az indiánok kiirtását kellett idehoznod.
    De nem is kell ilyen messzire visszamennünk az időben, ott vannak jelenleg az ujgurok. Szóval inkább ne vigyük el ebbe az irányba a beszélgetést. Mindkét ország követett el atrocitásokat a múltban, csak az USA-t elővenni emiatt hiba lenne.

    De ja, én is befejezettnek tekintem ezt a beszélgetést, eléggé off irányba mentünk el ezzel a témával.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák