Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    "Szellős Mini-ITX-es kuckók" = Eltoszott, túlméretes dög. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #1 üzenetére

    Csak egy lángvágó kell és egy múzsa.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Neovenator #1 üzenetére

    igen, igazan jelenthetne azt is mitx eseten h csak jol szellozik. bar akkor biztos a 'huzatos' lenne a jelzo, esetleg ' cúgos'. bizom Synthwave-ben, o egy komplett szinonima-szotar :)

  • thomeef

    őstag

    válasz Neovenator #1 üzenetére

    Kicsit méretesebb mint az átlag, de cserébe hülyére fogja verni fokokban az összes itx házat :D Jah meg árban is... Szerintem nagyon kapós lesz. :)

    "A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

  • Komplikato

    veterán

    Csak engem zavar, hogy mióta kitört a Riser balhé, azóta SEM közlik a termékeknél, hogy kompatibilis 4.0-ás PCIe csatival vagy sem? Gyanús, hogy az egész ház annyiba kerűl, mint egy normális rider kábel (ami meg nyilván erősen túl van árazva), ki a fene venne 60 dolcsiért ÚJ Rider kábelt a 70 dolláros házhoz?

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Pete55555

    addikt

    válasz Komplikato #5 üzenetére

    Még az, de nekem gyanús, hogy elforgatott VGA-val nem fér be 165mm magas CPU hűtő...

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #25954560 #3 üzenetére

    Lángvágóval "kabrió". ;]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pete55555 #6 üzenetére

    Ez elég egyértelmű.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Komplikato #5 üzenetére

    Ha már phanteks ház, akkor felmész az oldalukra és a riser kábeleiknél szerepel, hogy "Compatible with PCI-E 3.0", amikből a 220mm hosszú két féle 12-20e között kaphatóak itthon. De más márkánál is láttam feltüntetve, valamelyiknél még az is szerepelt, ha esetleg pci-e 4.0 az alaplap és a vga, akkor biosban 3.0-ra kell állítani. Ami 4.0-s, azok meg sokkal drágábbak, így az árból is lehet következtetni.

    [ Szerkesztve ]

  • antikomcsi

    veterán

    Már párszor le lettem oltva, amikor az ehhez hasonló házaknál is mondtam, hogy szerintem így pont az itx gép lényege vész oda. Mit tegyek? Most is így gondolom, de hát kinek a pap, kinek a papné.

    És ami még ilyenkor kissé mosolyt keltő, hogy itt ez a "kis" itx kuckó, amibe akár 4db. 3,5"-s meghajtót is építhetünk, és vannak olyan nagy batár ATX házak, amikben pótos ifával megfordulunk, de azokba csak 2db. 3,5" HDD-t tudunk rakni.

  • Komplikato

    veterán

    válasz antikomcsi #10 üzenetére

    "de azokba csak 2db. 3,5" HDD-t tudunk rakni. "
    Egyre több van amibe csak 2.5"-os hely van és/vagy úgy lehet 3.5"-os keretet bepakolni, hogy bukó a hosszú VGA, vagy AIO hűtés.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Dragon3000

    veterán

    válasz antikomcsi #10 üzenetére

    Ez téged zavar? Van akinek itx kell de közben erős gépet szeretne és ekkora ház még elfér, másnak az itx esetében az a lényeg, hogy pár literes házban elférjen. Mindkettő megoldáshoz van bőven választék, így ha számodra ez feleslegesen nagy, akkor csak tovább kell görgetni. Mondjuk abban igazad van, hogy 1 slottal magasabb lenne a ház, akkor matx alaplap is belemenne, amiből jóval nagyobb a választék.

    A hdd-s részre, manapság az emberek egyre kevesebb meghajtót használnak, így az olcsóbb gagyibb megoldásoknál áttértek erre a 2db 3,5 colos megoldásra. Pl a nagy gépemben nekem is csak 2db nvme ssd van, így minden meghajtó rögzítőt kiszedtem a házból, a hdd-k mind a nasban vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • Neovenator

    senior tag

    válasz antikomcsi #10 üzenetére

    Pontosan. Ha már nyújtózkodunk, akkor micro-ATX...sajnos lehet, én is visszaállok majd rá, Threadripper-t kellő hűtéssel nem lehet bepréselni ekkora méretbe...de legalább egy tucat mITX házat tudnák mondani, ami hűtés szempontjából pariban van ezzel, csak épp 30-40%-kal kisebb...vagy még többel. :)
    Így értelmetlen a koncepció, ahogy írtad is. Meg én is, már számtalanszor. De ahogy a Bitfenix Prodigy-tól kezdve láthatjuk, egy rakás embert egyáltalán nem zavar a koncepcióvesztés, mert mindig megmagyarázzák maguknak, hogy ez pont így jó...

    [ Szerkesztve ]

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #13 üzenetére

    Vagy csak pont ez tetszik nekik valamiért, és megveszik. Nem lehet mindenkinek mindig mindent racionalizálni. Néha meg nem is kell.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Synthwave #14 üzenetére

    Én se mindig, mindent szeretnék. :)
    De ha van egy méretszabványod, ami kompromisszumok árán nyújt apró alapterületet, azt felesleges belerakni egy akkora házba, amibe már egy, egy méretszabvánnyal nagyobb deszka is beleférne, kevesebb kompromisszummal...így a kompromisszumok is maradnak és az apró méretet is elbukja az ember...kész saját lábon lövés...
    Nem hiszem, hogy ez túlracionalizálás lenne...egy szimpla, hülyeség elleni litánia csupán :)
    Szerintem, persze. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Neovenator #15 üzenetére

    talan csak azert nehezebb most, mert szinte kivetel nelkul oriasiak a nagy teljesitmenyu vga-k. korabban azert lehetett talalni 200mm koruli eleg eros kartyakat, ma nehezebb. erre a celra talan a szendvicshazak a leghatekonyabbak, de ott is vannak boven kompromisszumok (riser, procihutes)

  • Neovenator

    senior tag

    válasz #25954560 #16 üzenetére

    Én arra jutottam, hogy ilyen házakba víz nélkül ekkora teljesítményt már nem érdemes tervezni, de ha már vízzel babrál az ember, akkor ott sokkal fontosabb a megfelelő légáramlás kialakítása, mintsem a minél nagyobb légtér odabent...hiába tágas, az is felmelegszik pillanatok alatt és megreked a forróság, ha nincs rendesen, gyorsan, hatékonyan elvezetve ...innentől kezdve pedig igazából szükségtelen helypazarlás az ekkora házbelső. Megint csak szerintem. :)
    Egy szendvicsházba pedig vizet rakni még nehezebb, viszont talán ennek a műfajnak ezek a legkielégítőbb megoldásai, ami perverz elégedettséget okoz, hogy a lehető legkisebb méretre a lehető legerősebb DIY komponenseket tudta az ember besűríteni...és szerencsés esetben még a hűtést is sikerül hatékonyra belőni. Nem olcsó, nem könnyű mulatság, de pont az aprólékos tervezés, szenvedés és a nehézségek miatt érezhető achievement-nek a végeredmény.
    Ezek a batár mITX házak (Silverstone-nak van ennél kisebb mATX háza is) viszont pont megölik az egész koncepció lényegét. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #15 üzenetére

    De csak tovább racionalizálod. : D

    Neked nem volt még soha semmid csak azért, hogy legyen?

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Synthwave #18 üzenetére

    De, amikor gyerek voltam. Aztán felnőttem...kellemetlen. :D
    Illetve biztos még most is lenne ilyen hébe-hóba, ha végtelen anyagi erőforrás állna rendelkezésemre. Mondjuk akkor sem egy Vertu telefon vagy egy gigászi méretű apró PC ház... :D
    Ezek szerint vagy nagyon jól vagy eleresztve anyagilag, vagy még kölök vagy fejben. Egyikkel sincs semmi probléma, de ha már felbukkant az igény, hogy értsük meg a másik oldalt, akkor ezt sem ártana, mint egyik nézőpontot a nagyon sok közül. :)
    No offense egyébként, maxi-respect! :)

    Végül, azért annyiban mégis picit sántítónak érzem, hogy tolod a dolgot a racionalizálás felé, hogy mégis mi lehetne pont jobban a racionalitás táptalajában gyökerező dolog, mint a miniatürizálás vágya a gépészetben? :D
    Ha egy Fabergé-tojásról, vagy egy legújabb, márkás csukáról, egy prepper kedvenc vadászkés márkájáról vagy bármilyen élelmiszerről és a belőlük készíthető milliónyi ételről beszélnénk, egyáltalán bele se kezdenék ecsetelni az önellentmondást és a koncepciótévesztő, önámító hülyeséget. Egy óriási, apró házban viszont semmi szubjektív nincs...csak a fent ecsetelt, következetlen baromság. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #19 üzenetére

    Köszi a minősítést. Egyik sem igaz.

    Vagy szimplán elfogadom a tényt, hogy a világ és annak lakói egyrészt nem vulkániak, másrészt nem az én értékrendemhez, igényeimhez, koncepcióimhoz és ízlésemhez igazodnak, és hiába zengek szatírákat a végtelenbe vesző égboltra, ez nem fog változni. Te miért nem? Még nem nőttél fel eléggé? :D

    "Egy óriási, apró házban viszont semmi szubjektív nincs..."

    Tessék egy példa:

    1) Valami Mini-ITX-es tuninglapot akarok, mert jók is azok.
    2) Léghűtés lesz a vashoz és nagy videokártya, és háttértárak is vannak.
    3) Hólapáttal csapja tarkón a vizuális megelégedésemet, hogy a panorámás micro házakban a deszka nem foglalja el teljesen az alaplapi tálcát. Ha nem panorámás, akkor csak a tudat öl meg apránként, mert bár kívülről nem látni, attól még tudom, hogy odabent tort ülnek az OCD-m felett. Hát a múltkor is kitépkedtem a frissen beültetett hajhagymáimat, mikor a nem moduláris tápegységem fölösleges kábeleit az elzárt tápkamrába suvasztottam. Még ma is PTSD-m van tőle.
    4) Nézd mán, egy egész szellős ITX only ház, ami még pofára is tetszik és nem is túl drága... Hmmm...megveszem. De előbb még nyilvános levélben tudatom a gyártóval, hogy mekkora ellős kecskebak ilyesmit piacra dobni. Miután megrendeltem a moduláris tápot. :DDD

    ~részlet egy anonim vásárló nekrológjából

    A nézőpontodat nem kell megértenem, mert nem tartalmazott új, eleddig feldolgozatlan információt, bár a pénzes pulya voltom újdonságként hatott minden szempontból. Mindössze értelmét/konstruktív végkifejletét nem látom annak, hogy megkérdőjelezzem egy láthatóan kelendő termékkategória életképességét (egynél több posztban legalábbis, te pedig számatalant említettél), amit egy nálam jóval hozzáértőbb gyártó piaci elemzések után a polcokra rakott. Tudod, beúszik a képbe a litániák a falnak és a legértékesebb fizetőeszköznek, az időnek a korrelációja. :))

    A házra amúgy személy szerint teszek; se nem tetszik kifejezetten, se nem kéne. Te akarnád minden áron racionalizálni/objektivizálni a háztervezést/házvásárlást, nem én.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Neovenator #17 üzenetére

    "Ezek a batár mITX házak (Silverstone-nak van ennél kisebb mATX háza is) viszont pont megölik az egész koncepció lényegét."
    csak akkor, ha feltetelezed, hogy a mini-itx lap kizarolagos celja a minel kisebb gep epitese :) Vannak azonban esetek, amikor egy jol integralt itx lap pl fejlesztesnel ki tud valtani egy tobbkartyas mATX/ATX lapot. Ha raadasul van egy megbizhato (es/vagy draga) ATX tapod is, amit nem akarsz lecserelni, akkor maris eleg helypazarloan valtottal itx-re, pedig logikus volt.
    ha pedig nagytoronybol jossz es kellenek a meghajtok, de az optikairol mar lemondtal, akkor is jo valasztas lehet es megis erdemben csokkentetted a hazad meretet. vagy ha mar megvan a 240-es AIO-d es alaplapot frissitenel (mittomen tobb v gyorsabb m.2 esetleg wifi miatt), akkor is opcio lehet egy ilyen haz.

    nekem sajat hasznalatra nem :D en ket 5l alatti hazban is hajtok 16magos procikat (de komoly GPU nelkul), szoval az itx lap nekem is elsosorban a pici gep epiteserol szol, raadasul ugy h 2db egyszlotos pcie eszkozre is szuksegem van.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #25954560 #21 üzenetére

    Gyarapodik az anonim vásárlók nekrológjainak száma. :DDD

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Dragon3000

    veterán

    válasz #25954560 #21 üzenetére

    Abban egyet tudok érteni a házba kötőkkel, hogy ha 1 slot mérettel lenne nagyobb, akkor beleférne akár az matx méretű alaplap is, ez csak 1-2cm-t jelentene vagy egy picivel másabb alaplap elhelyezést és sokkal nagyobb választékból lehetne válogatni. Igaz ilyen lap esetében le kellene mondani a két 3,5 colos meghajtó helyről.

  • Komplikato

    veterán

    válasz Dragon3000 #24 üzenetére

    Valamelyik "szendvics" ITX házban láttam olyan megoldást, hogy még ATX is beszerelhető. Nyilván olyan módon, hogy a bővítőhelyeknek lőttek, mint ha nem lenne. Csak ugye a lényeg, hogy egy jó ITX lap sokkal drágább szokott lenni. Cserébe az is valami 80.000-es csoda volt.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Synthwave #20 üzenetére

    Köszi a minősítést. Egyik sem igaz.
    Egyrészt írtam, hogy egyikkel sincs probléma, másrészt, hogy no offense. Úgy tűnik, nem ült be az infó. Ez viszont nem az én dolgom. :)

    Vagy szimplán elfogadom a tényt, hogy a világ és annak lakói egyrészt nem vulkániak, másrészt nem az én értékrendemhez, igényeimhez, koncepcióimhoz és ízlésemhez igazodnak, és hiába zengek szatírákat a végtelenbe vesző égboltra, ez nem fog változni. Te miért nem? Még nem nőttél fel eléggé? :D

    A mindenki vulkáni és aközött, hogy kell nekem valami, mert...mert, csak...mert kell és kész között óriási mozgásterek vannak, ha már bármiféle normalitásról nyilatkozunk meg. Szélsőségekkel könnyű cikornyázni és valljuk be, a fekete-fehér világkép is egy olyan jellemző tulajdonság, amit általában fejben ifjak tolnak inkább. :)

    Mint ahogy a zsigeri hozzáállás is, ami a példát jellemzi. Erre találták ki a különféle gyártóknál a Ferrari alakú, ufós-beömlőnyílásos, piramis formázó és még a f*sz se tudja, milyen csodákat. De egy alapvetően apró, ezért nehezen szerelhető, ezért tervezést és speciális alkatrészeket igénylő gép építése minden, csak nem zsigeri választás, ezért a példa erősen sántít. Mint ahogy a gyártók hozzáállása is...szerencsére sokak lustasága (mert azért annyira mégse szeretnének szopni az alkatrészek kiválasztásával és szerelésével) számukra sokszor megmenti a végeredményt, de ez semmi más, csak szimpla emberi hülyeség. Mindkét oldalról. Sem nem vulkáni túl-racionalizmus, sem pedig a föllegekben suhanó, lánglelkű életöröm kifejeződése. :)

    A nézőpontodat nem kell megértenem, mert nem tartalmazott új, eleddig feldolgozatlan információt, bár a pénzes pulya voltom újdonságként hatott minden szempontból. Mindössze értelmét/konstruktív végkifejletét nem látom annak, hogy megkérdőjelezzem egy láthatóan kelendő termékkategória életképességét (egynél több posztban legalábbis, te pedig számatalant említettél), amit egy nálam jóval hozzáértőbb gyártó piaci elemzések után a polcokra rakott. Tudod, beúszik a képbe a litániák a falnak és a legértékesebb fizetőeszköznek, az időnek a korrelációja. :))

    Nem kell védekezned, nem támadtalak...leírtam, hogy ez is egy nézőpont a sok közül. Azt nem, hogy maradéktalanul az enyém is, ugyanis te vádoltál racionalizálással...én pusztán szerettem volna megértetni, hogy ez sem ennyire dualista kérdés.
    Újdonság vagy nem újdonság, tízen-iksz év felett a "mert csak" hozzáállás általában (persze nem mindig) ezt a két tényezőt szokta jelenteni...vagy mindkettőt egyszerre. Az előbbit cáfoltad. Az utóbbit eddig nem sikerült. :)

    A nálam jóval hozzáértőbb gyártókról meg csak annyit, hogy ez egyrészt minimum egy teoretikus kijelentés (mint ahogy a termékkategória látható kelendősége is - mondjuk örültem volna, ha 8-9 éve csak fele ennyire lett volna kelendő, sokkal könnyebb dolgom lett volna :D ), másrészt "öröm" nézni, amikor egy nagyon hozzáértő gyártó akkorát bukik az új mini-kuckójával, hogy beleremeg a föld is. Most így kapásból a CM MasterCase H100 és a Silverstone Sugo 14 jut eszembe, csak a közelmúltból, amiről egyértelműen üvölt minden, némi intelligenciával felvértezett és a terméktípussal kicsit is behatóbban foglalkozó ember számára, hogy rémes mellémenés. Meg lehet nézni a review-kat róla...vagy még jobb, bele lehet gondolni, mekkora, be-nem-jött blöff néha egy-egy termék, csak úgy, Á la nature, saját kútfőből. A nagyok is tudnak és szoktak is nagyokat hibázni, ez természetes velejárója a piacnak. :)

    A házra amúgy személy szerint teszek; se nem tetszik kifejezetten, se nem kéne. Te akarnád minden áron racionalizálni/objektivizálni a háztervezést/házvásárlást, nem én.

    Tudom, hogy személy szerint teszel rá, ez egy pillanatig sem volt kérdéses. :)
    Azért "racionalizálom" (szerintem nem, de úgyse fogsz leszállni róla), mert így van bármiféle értelme. Persze lehet Trabant motorral kérni a gyárból Bugattit, drótkefével bevont vibrátort árulni hölgyeknek, naptejet és strandpapucsot pakolni az északi-sarki expedícióra...csak semmi értelme. Természetesen mindenki számára nyitott a lehetőség, hogy smack-tésztából építsen gépházat, vagy simát is akár. A létjogosultsága ugyan kérdéses, de a lehetőség adott. :)
    "Te építsd életed Krisztusra, és a háááááz örökké áááááll" :D :D

    Ha ezt valaki unos-untalan szóvá teszi és valaki mást ezzel zavar, már azt jelenti, hogy a pók fogott egy legyet. Akinek meg nem inge... :U
    Engem igazán nem vág földhöz, ha többször mutatok rá ugyanarra a hülyeségre. Ha visszhangja nincs is sokszor, rosszat legalábbis nem tesz. :)
    Písz! :)

    [ Szerkesztve ]

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Neovenator

    senior tag

    válasz #25954560 #21 üzenetére

    Ezt most nem értem...tényleg. :)

    Vannak azonban esetek, amikor egy jol integralt itx lap pl fejlesztesnel ki tud valtani egy tobbkartyas mATX/ATX lapot.

    Hol, mikor? Ha a régi deszka helyett az ember újat vesz és mATX vagy ATX háza van, minek venne egy kisebb deszkát, ami egyrészt drágább is, másrészt semmivel sem tud többet, mint egy nagyobb méretű, sőt! Milyen exkluzív integrációja van egy mITX lapnak, ami egy nagyobbnak nincs, olcsóbban? 8O
    Ha pedig új deszkát vesz, de pluszban még kisebb házat is szeretne, azt úgy is megteheti, hogy vesz egy mATX-et, ami kisebb ennél, vagy egy olyan mITX-et, ami jóval kisebb ennél...

    Ha raadasul van egy megbizhato (es/vagy draga) ATX tapod is, amit nem akarsz lecserelni, akkor maris eleg helypazarloan valtottal itx-re, pedig logikus volt.
    ha pedig nagytoronybol jossz es kellenek a meghajtok, de az optikairol mar lemondtal, akkor is jo valasztas lehet es megis erdemben csokkentetted a hazad meretet. vagy ha mar megvan a 240-es AIO-d es alaplapot frissitenel (mittomen tobb v gyorsabb m.2 esetleg wifi miatt), akkor is opcio lehet egy ilyen haz.


    Van olyan mITX ház, amibe belemegy a normál méretű táp. Olyan is, amibe még ODD is. Sőt olyan is, amibe mindkettő egyszerre, mégis jóval kisebb ennél a kuckónál. :)
    Az egyetlen, számomra jogos alkatrész talán a meglévő 240-es radi, ez oké, ezt értem is. De ezen kívül aligha indokolja bármi is ezt a méretet, szerintem. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #26 üzenetére

    "Egyrészt írtam, hogy egyikkel sincs probléma, másrészt, hogy no offense. Úgy tűnik, nem ült be az infó."

    Azért tetszett a hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban utáni de-no-offense kiegészítés. :DDD

    Igen, valóban gyerekes volt, amit írtam. Hogy egy terméknek, aminek nem látod értelmét – és ennek már számtalanszor™ hangot is adtál –, annak mások azért még láthatják, mivel az emberi ízlés és igények szülte, igen komplex terméktáblázatnak számtalan rubrikája van, és nem mindegyikre (sőt, többre nem, mint igen) Neovenator névjegyet ragasztottak, de még csak nem is láthatod feltétlenül mindet. Gyermeki pszichém a fehér fényt hirtelen a szivárvány minden színében látatta velem. Bankszámlakivonatot ugyan nem kapsz, de annyit megsúgok, a tech újságírás jobb, mint anno a klondike-i aranybányák; gyakran az ember lányos zavarában már nem tud mire költeni. :DDD

    "Mint ahogy a zsigeri hozzáállás is, ami a példát jellemzi. Erre találták ki a különféle gyártóknál a Ferrari alakú, ufós-beömlőnyílásos, piramis formázó és még a f*sz se tudja, milyen csodákat."

    És ha az nekem nem tetszik? Vagy nem akarok rá annyit költeni? Vagy a 3,5 hüvelykes meghajtóimat és ATX tápomat nem tudom belesuvasztani, esetleg pont nem fér el a high-end léghűtésem? Megint általánosítasz, mindenki mehet a pár darab skatulya egyikébe.

    "Milyen exkluzív integrációja van egy mITX lapnak, ami egy nagyobbnak nincs, olcsóbban?"

    Például a legjobb tuninglapok gyakran a végletekből érkeznek; E-ATX, Mini-ITX. Az utóbbiak jellemzően még olcsóbbak is.

    "Ha pedig új deszkát vesz, de pluszban még kisebb házat is szeretne, azt úgy is megteheti, hogy vesz egy mATX-et, ami kisebb ennél, vagy egy olyan mITX-et, ami jóval kisebb ennél..."

    Vagy Mini-ITX-et ekkora házzal, mert az ő egyéni igény(telen ;])rendszerének ez felel meg 100 százalékban, és nem elsősorban a zsebrevágható méret miatt veszi a formátumot.

    "De egy alapvetően apró, ezért nehezen szerelhető, ezért tervezést és speciális alkatrészeket igénylő gép építése minden, csak nem zsigeri választás, ezért a példa erősen sántít. "

    Miért sántít? Egy Mini-ITX-es vasnak nem feltétlenül kell nehezen szerelhetőnek, de még túlságosan speciálisnak sem lennie. Vagy ez a ház az? Mert nem úgy néz ki. Vagy a TE Mini-ITX-es gépednek kell igen szofisztikált, ám egyben meglehetősen agresszív impulzusokat generálnia összeszereléskor? Vagy hogy ez a ház nem a TE zsigeri választásod? Vagy a ufós lámbordzsíni kalyibák® nehezen szerelhetőek? Gyakran igen és ott nem annyira ritka a zsigeri kényszer. Vagy a példámban lévő gép ilyen? Miért? Mert én semmi ilyesmit nem sugalltam sehol, inkább pont az ellenkezőjét, így komolyan nem tudom, hogy miről beszélsz.

    "a fekete-fehér világkép is egy olyan jellemző tulajdonság, amit általában fejben ifjak tolnak inkább"

    Pontosan. Ez megmagyarázza, miért nyilatkozol úgy, mintha minden gyártónak és vásárlónak a te irányelveidet kéne követni ITX-es rendszer építésekor. :)) Vagy ha nem ezt teszed, akkor fogalmazz jóval pontosabban!

    Viszont már csak a topikon belül ketten adtak neket legit oko(ka)t, hogy miért lehet valaki számára ÉRTELMES opció az olyan ház (nem volt benne semmi fekete-fehér, tele volt kivetített szubjektívummal), amit te a "koncepcióvesztett baromságra" vágyók piedesztáljára helyezel.

    "A nagyok is tudnak és szoktak is nagyokat hibázni, ez természetes velejárója a piacnak."

    Nyilván, ezen a téren talán az Apple a kedvencem, de az is jó eséllyel megeshet, hogy alapvetően többet konyítanak az adott szektorhoz, mint te vagy én.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Synthwave #28 üzenetére

    Azért tetszett a hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban utáni de-no-offense kiegészítés. :DDD

    Talán azért írtam, hogy no offense, mert rájöttem, hogy hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban-nak is veheted és nem szerettem volna, hm, silly? :) Duh. :U
    Persze szíved joga hinni vagy nem hinni nekem, nyilván, ha ismernénk egymást személyesen, egyszerűbb lenne, de ez, ahogy írtam is, nem az én dolgom. :)

    Igen, valóban gyerekes volt, amit írtam. Hogy egy terméknek, aminek nem látod értelmét – és ennek már számtalanszor™ hangot is adtál –, annak mások azért még láthatják, mivel az emberi ízlés és igények szülte, igen komplex terméktáblázatnak számtalan rubrikája van, és nem mindegyikre (sőt, többre nem, mint igen) Neovenator névjegyet ragasztottak, de még csak nem is láthatod feltétlenül mindet. Gyermeki pszichém a fehér fényt hirtelen a szivárvány minden színében látatta velem. Bankszámlakivonatot ugyan nem kapsz, de annyit megsúgok, a tech újságírás jobb, mint anno a klondike-i aranybányák; gyakran az ember lányos zavarában már nem tud mire költeni. :DDD

    *Sóhaj.* Ez a legegyszerűbb hozzáállás, személyes síkra terelni. De az a nagy büdös helyzet, hogy nem az, mivel ez nem az én ízlésem, ráadásul kommentként írtam valakinek, aki pont arról panaszkodott, hogy az övé sem, csak nehezményezi az értelmetlenséget. Amúgy, ha visszaolvasod a kommenteket az elmúlt pár évből a piciházas híreknél, voltak ott még mások is, akik hangot adtak ennek, szóval még személyesen is több embernek mondod ezt, nem csak nekem, tehát a "személyes ízlés" gránitbástyái már ezzel repedezni kezdenek...de a lényeg, hogy tök mindegy, ki mondja, Neovenator, Atomkomcsi vagy bárki más...a hülyeség az hülyeség. Ha kimész strandpapucsban és egy szál szörfös gatyában a jegesmedvék közé, bizonyára pár percig érezheted majd a zabolátlan, éteri szférákban szántó s azokból a szeretet mindent összekapcsoló erejét boldog elégedettséggel szemlélő, mindenható emberi szellem szárnyalásának mézédes, bülbül madarak édes szavától zengő rózsakertjének ezer csodáját s megrészegítő, dunyhavastag, balzsamos levegőjét...aztán meghalsz. :D
    Nem azért, mert én vagy bárki más mondja, hanem, mert így van.
    De, legalábbis addig neked nem szabhatta meg senki, hogy mit csinálj, a te ízlésed, a te akaratod érvényesült és került ellentmondást nem tűrő kinyilatkoztatásra! Csillagom... :)
    Próbálj meg nem levegőt venni 10 percig, meglátod, mi lesz....bizonyos dolgok nem ízlés vagy vélemény kérdése. :)
    Többek közt az sem, hogy egy lemondásokkal megkreált, apró alaplapot hatalmas házba tenni nettó hülyeség, mert az ember csak hátrányát látja mind pénzben, mind szabad mozgástérben vele kapcsolatban, holott a ház méreteit tekintve vehetett volna mást is, olcsóbban, nagyobb mozgástérrel. Persze a legjobb megoldás az lenne, ha az ember vehetne egy több ezer négyzetméteres hűtőcsarnokot...és a falára felfúrhatna egy mITX rendszert...szellős, tágas, kényelmes, jó hűtésű...ideális. :)

    Szerintem az csúszott itt félre, hogy nem tiszta: Attól, mert hülyeség, még lehet csinálni nyugodtan bárkinek (meg vagyon támogatva a személyes ízlés, vagyis)...részemről legalábbis nincs benne se kaján káröröm, se kioktatási vágy, max. egy adag rezignáltság és annak az érzése, hogy ezen az úton haladva elég rázós lesz a menet mindannyiunknak (mármint a kamaszos hozzáállásra gondolok, ami persze ezer másik helyen is tetten érhető). Csak akkor azt is tessen elviselni mindenki, aki így tesz, hogy szembesíthetik vele, hülyeséget csinált. Ha nem tetszik neki, változtasson...ha meg nem érzi úgy, hogy hülyeséget csinált...akkor se próbálja ráfogni a másikra, hogy akkó inkább ő a hülye...merthátugyehamárelhangzott, akkor valakinek muszáj annak lennie, ésbiztosneménvagyokaz... :D


    És ha az nekem nem tetszik? Vagy nem akarok rá annyit költeni? Vagy a 3,5 hüvelykes meghajtóimat és ATX tápomat nem tudom belesuvasztani, esetleg pont nem fér el a high-end léghűtésem? Megint általánosítasz, mindenki mehet a pár darab skatulya egyikébe. Vagy ha nem általánosítasz, akkor fogalmazz pontosabban!

    Úgy értettem, hogy aki impulzívan él és pillanatnyi benyomások alapján dönt, hogy ez vagy az most aztán mindenképpen kell neki, de tüstént...az nem fog leülni és szép lassan átgondolni, hogy valójában mire is van szüksége, mert az finoman szólva sem impulzív hozzáállás, tehát önellentmondás lenne. :)
    Ezeknek a vásárlóknak vannak általában fenntartva a csilli-villi, színes-szagos csodák, amik megragadják a figyelmet és hirtelen kiváltják a birtoklásvágyat...
    Az eltoszott, benga mITX rendszerek (bár a Prodidzsály anno pont ezt csinálta a durva neonszíneivel, ki is váltotta egy rakás emberben :D ) viszont jobbára csak a vásárló lustaságára alapoznak, persze vannak kivételek, de alapvetően ilyen elb*szott okos lány fílinget próbálnak tolni (kicsi is legyen meg ne is), megpumpolva néhány, exkluzívnak szánt fícsörrel, mint a hangszigetelés vagy a sok radiátor-hely (persze ezeket a legritkább esetben használják ki valóban a vásárlók, de nekik is kiváló kifogás arra, hogy miért e mellett a ház mellett döntöttek, ha esetleg valaha valaki is rákérdez, vagy, ha a hónap végén zúgolódni kezd a lelkiismeret, hogy mi a tökömért kellett ennyit kiadni valamire) vagy valami más...
    Senki se állította itt, pláne nem izzó gyűlölettel, hogy akkor ezeket a gyártókat és vásárlókat mind a Dunába kéne lőni, MOST, AZONNAL...csak egyszerűen azt, hogy koncepciótévesztés és hülyeség. Az még nem a világ vége. :)

    Miért sántít? Egy Mini-ITX-es vasnak nem feltétlenül kell nehezen szerelhetőnek, de még túlságosan speciálisnak sem lennie. Vagy ez a ház az? Mert nem úgy néz ki. Vagy a TE Mini-ITX-es gépednek kell igen szofisztikált, ám egyben meglehetősen agresszív impulzusokat generálnia összeszereléskor? Vagy hogy ez a ház nem a TE zsigeri választásod? Vagy a ufós lámbordzsíni kalyibák® nehezen szerelhetőek? Gyakran igen és ott nem annyira ritka a zsigeri kényszer. Vagy a példámban lévő gép ilyen? Miért? Mert én semmi ilyesmit nem sugalltam sehol, inkább pont az ellenkezőjét, így komolyan nem tudom, hogy miről beszélsz.

    Nem kell, de mivel egy rémesen pici helyre kell bezsúfolnod mindent, általában, következményeként az apró térnek, az.
    Ez a ház nem az. Mert egy elb*szott, mATX-nek se kicsi konstrukció, cserébe szellős és kiválóan szolgálja a lusta júzer igényeit. Pont erről beszélek. :)

    Viszont már csak a topikon belül két ember is adott neket legit oko(ka)t, hogy miért lehet valaki számára ÉRTELMES opció az olyan ház, amit te a "koncepcióvesztett baromságra" vágyók piedesztáljára helyezel.

    Nem értelmes, csak kényelmes. A strandpapucs és szörfös gatya is kényelmes, sokkal inkább, mint a 7 réteg neoprén meg gore-tex meg anyámkínja. :)

    Kifogásból meg persze milliónyi van. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #29 üzenetére

    "Talán azért írtam, hogy no offense, mert rájöttem, hogy hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban-nak is veheted és nem szerettem volna, hm, silly? Duh."

    Ahogy írtam; fogalmazz pontosabban vagy ne írj olyat, ami félreérthető. Hiába van ott a no offense, ha a komment (vagy a dialóg) többi része teljesen mást sugall. Az ember általában nem véletlenül használja azokat a szavakat, amiket használ. ;)

    "Ez a legegyszerűbb hozzáállás, személyes síkra terelni."

    Igen, értem is, hogy miért csináltad ezt a no offenses, "burkolt" minősítéssel.

    "voltak ott még mások is, akik hangot adtak ennek, szóval még személyesen is több embernek mondod ezt"

    Nem. Ebben a totyikban NEKED mondom. De ha ezek az emberek ugyanazt (hmmm...talán még érdemes azt is hozzátenni, hogy ugyanúgy) vallják, amit te, akkor nyugodtan érthetik úgy, hogy nekik is szólt. Attól semmilyen bástya nem fog repedezni, hogy ugyanaz a pár ember ugyanazért nyíg a kisházas topikokban. :DDD Vagy ők már túlléptek az indivídumon és kollektív felső tudatként az Egyetemes Igazságot ™, nem pedig a saját ízlésük/igényeik/koncepcióik ki nem elégítését hirdetik?

    "bizonyára pár percig érezheted majd a zabolátlan, éteri szférákban szántó s azokból a szeretet mindent összekapcsoló erejét boldog elégedettséggel szemlélő, mindenható emberi szellem szárnyalásának mézédes, bülbül madarak édes szavától zengő rózsakertjének ezer csodáját s megrészegítő, dunyhavastag, balzsamos levegőjét"

    Inkább a fojtogató miazmát és a falióra mozgó nagymutatójának lágy rezdüléseit érzem a pórusaimon, hogy egy elszabadult betűrengetegből még külön szelektálni kell a túlcifrázott tölteléket, ha normálisan, pontokba szedve, érdemi módon szeretnék reagálni. ;]

    "Senki se állította itt, pláne nem izzó gyűlölettel, hogy akkor ezeket a gyártókat és vásárlókat mind a Dunába kéne lőni, MOST, AZONNAL.."

    Látom, azért neked is jól megy a "szélsőségekkel való cikornyázás". Tán még jobban, mint nekem, bár a célja más.

    "Nem azért, mert én vagy bárki más mondja, hanem, mert így van.
    De, legalábbis addig neked nem szabhatta meg senki, hogy mit csinálj, a te ízlésed, a te akaratod érvényesült és került ellentmondást nem tűrő kinyilatkoztatásra! Csillagom...
    Próbálj meg nem levegőt venni 10 percig, meglátod, mi lesz....bizonyos dolgok nem ízlés vagy vélemény kérdése."

    Így van. A random strandpapucsos jegesmedvevadászatod nem az, a házvásárlás meg 100 százalékig az, ha a beleszerelendő alkatrészek elférnek, és itt nyilván nem arról beszélek, hogy például x jobban szellőzik vagy szélesebb, mint y.

    "Úgy értettem, hogy aki impulzívan él és pillanatnyi benyomások alapján dönt, hogy ez vagy az most aztán mindenképpen kell neki, de tüstént...az nem fog leülni és szép lassan átgondolni, hogy valójában mire is van szüksége, mert az finoman szólva sem impulzív hozzáállás, tehát önellentmondás lenne. "

    Ez így van. A hírben szereplő ház esetében a két user levezetve megindokolta, hogy az mikor lehet opció, tehát nem impulzív döntés eredménye a vásárlás, és soha nem is mondtam, hogy az lenne. Te hoztad ezt szóba és az általunk körbeírt kontextushoz nem sok köze van, inkább alátámasztja, mintsem megcáfolja, így ha nem akarsz nekünk igazat adni, nem tudom, hogy ez miért van a posztban azon kívül, hogy a terjedelmét növelje vagy a lényegesebb pontokról elvonja a figyelmet.


    "Nem kell, de mivel egy rémesen pici helyre kell bezsúfolnod mindent, általában, következményeként az apró térnek, az."

    Annak ugye, aki a mikronnyi méretért vesz és épít ITX-et, szóval nem egyenesági, hanem a mozgástéren belüli személyes döntésekből fakadó következmény. Ötvenhatodjára. Nyilván aki nem így tesz, az lusta, koncepcióvesztett, elveszett lélek. Hülye is kicsit, de nincs lenézve, hiába ordítják a szavak az ellenkezőjét. Akárhogy is legyen, ettől még nem kopogtat az ajtón holnap az Apokalipszis. :D

    "Nem értelmes, csak kényelmes."

    Aham. Ennyi erővel akkor 1 x 3 mm-es ITX desktop gépednek mi ÉRTELME van, ha nem egy 2 négyzetméteres gödörben laksz? Biztos nem a hibátlan szellőzés, a nagyon alacsony hőfokok, a filléres alkatrészek vagy az álomszerű szerelhetőség. A kötöttségekből eredő kihívás? Az önelégülés ilyesmi felett szubjektív preferencia. Csak nem az, hogy ha már az alaplap és a ház is kicsi, akkor elfér könnyen, nem foglal a feltétlenül szükségesnél több helyet és besuvasztható akárhová? Na de az nem értelmes, csak KÉNYELMES. :U

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • #25954560

    törölt tag

    inkabb allitsunk ossze egy setupot amivel viszonylag jol ki lehetne maxolni a hazat, hogy ne csak a hatranyait lassuk. orias (hibrid?) vga, atx tap, van hely zord procihutonek is, hattertaraknak. lehet h kiad egy szuper videoszerkeszto munkaallomast vagy AI gepet.

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Synthwave #30 üzenetére

    Ahogy írtam; fogalmazz pontosabban vagy ne írj olyat, ami félreérthető. Hiába van ott a no offense, ha a komment (vagy a dialóg) többi része teljesen mást sugall. Az ember általában nem véletlenül használja azokat a szavakat, amiket használ. ;)

    Ahogy írtam...immáron harmadszor, de csak nem esik le...ezért volt odabiggyesztve, hogy no offense. Ha szerinted más sugall annak ellenére, hogy a végére, egyértelműsítésnek oda van biggyesztve, hogy ne sugalljon mást, az nmfp. :)
    Újságíróként gondot okoz a szövegértelmezés? Vagy csak szimplán rá tetszik játszani? Az orrod ne töröljem meg esetleg? :)

    Nem. Ebben a totyikban NEKED mondom. De ha ezek az emberek ugyanazt (hmmm...talán még érdemes azt is hozzátenni, hogy ugyanúgy) vallják, amit te, akkor nyugodtan érthetik úgy, hogy nekik is szólt. Attól semmilyen bástya nem fog repedezni, hogy ugyanaz a pár ember ugyanazért nyíg a kisházas topikokban. :DDD Vagy ők már túlléptek az indivídumon és kollektív felső tudatként az Egyetemes Igazságot ™, nem pedig a saját ízlésük/igényeik/koncepcióik ki nem elégítését hirdetik?

    Nyíg? Ejnye, csak nem egy burkolt minősítés? :D
    Kolletív felső tudat és Egyetemes Igazság? Csak nem a fojtogató miazmát és a falióra mozgó nagymutatójának lágy rezdüléseit érzem a pórusaimon, Mr. Szinonimaszótár? :D
    Esetleg másban a szálkát...és lehet, hogy csak válasz volt a te...áh, az nem lehet. :U
    Egyébként bárki képes túllépni az individuumon. Gondolkodásnak hívják. Se nem felső, se nem egyetemes...csak úgy, szimplán, egyszerűen van, Cikornya Úr. Hány percnél jársz nem-lélegzésben? Az a dolgot, ami mondjuk 3 után következik, vajon a kollektív felső tudat okozza majd...vagy az Egyetemes Igazság? Vagy egyik sem? :)

    Látom, azért neked is jól megy a "szélsőségekkel való cikornyázás". Tán még jobban, mint nekem, bár a célja más.

    Mivel nem én kezdtem bele, ezért így van, más. :)

    Így van. A random strandpapucsos jegesmedvevadászatod nem az, a házvásárlás meg 100 százalékig az, ha a beleszerelendő alkatrészek elférnek, és itt nyilván nem arról beszélek, hogy például x jobban szellőzik vagy szélesebb, mint y.

    Ejnye...és azt ki dönti el, hogy melyik az és melyik nem az? Az Egyetemes Igazság vagy a kollektív tudat?
    ELFÉRNEK... :D
    Nos, ez esetben kissé sótlan volt a hűtőházas példa is...maga az Univerzum a legtökéletesebb mITX ház, abszolút nullához közelítő vákuumával, hands down.

    Ez így van. A hírben szereplő ház esetében a két user levezetve megindokolta, hogy az mikor lehet opció, tehát nem impulzív döntés eredménye a vásárlás, és soha nem is mondtam, hogy az lenne. Te hoztad ezt szóba és az általunk körbeírt kontextushoz nem sok köze van, inkább alátámasztja, mintsem megcáfolja, így ha nem akarsz nekünk igazat adni, nem tudom, hogy ez miért van a posztban azon kívül, hogy a terjedelmét növelje vagy a lényegesebb pontokról elvonja a figyelmet.

    Egyrészt két külön termékkategóriáról van szó, amit le is vezettem, impulzívoknak ott a színes-szagos birodalom, lustáknak meg a túlméretes ITX. Persze a kettőnek lehet és gondolom van is metszéspontja alkalmasint, miért is ne lenne, tök logikus. A két user az utóbbiba tartozhat, gondoltam, egyértelmű. Ha mégsem, akkor legyen most az. :)
    Igazat pedig nem tudok adni, mint ahogy az ellenkezőjét sem, mert nincs ebben az egész kérdéskörben semmiféle igazság. Van személyes ízlés, ön-ratifikálás, hülyeség, felháborodás, félreértés meg még pár dolog...de igazság, az egy szikrányi sem. :)

    Annak ugye, aki a mikronnyi méretért vesz és épít ITX-et, szóval nem egyenesági, hanem a mozgástéren belüli személyes döntésekből fakadó következmény. Ötvenhatodjára. Nyilván aki nem így tesz, az lusta, koncepcióvesztett, elveszett lélek. Hülye is kicsit, de nincs lenézve, hiába ordítják a szavak az ellenkezőjét. Akárhogy is legyen, ettől még nem kopogtat az ajtón holnap az Apokalipszis. :D

    A valódi, értelmes mozgástér majdhogynem nem létező. Az ízlésen és a gyártók profitján alapuló jóval nagyobb.
    Megint cirkornyázol. :)
    Lusta, igen. Koncepcióvesztett pedig max a csinálás lehet, nem a csináló...elveszettségről pedig senki sem beszélt. Ugyanígy: Nem kicsit hülye, hanem egyrészt csak szimplán az, másrészt nem ő, max. a csinálása. Hülyeséget csinálni és hülyének lenni két, rettenetesen különböző dolog. Ha egy kedvenc filmedet valaki szerinted becsmérli, akkor téged becsmérel? A személyes ízlés egyenlő a személlyel? :)
    NINCS lenézve. Az értelmetlen is lenne. Számodra lehet, hogy azt ordítják...ejj, hát csak nem sikerül még mindig megcáfolni azt a fránya, fejben ifjontiságot... :)
    Ja, meg burkolt minősítés is, jut eszembe. Meg szájakba adott szavak... :D
    És igen, ettől még nem kopogtat holnap az ajtón az Apokalipszis. Viszont van jópár olyan dolog jelenleg, ami miatt igen, az istenit neki. :(

    Aham. Ennyi erővel akkor 1 x 3 mm-es ITX desktop gépednek mi ÉRTELME van, ha nem egy 2 négyzetméteres gödörben laksz? Biztos nem a hibátlan szellőzés, a nagyon alacsony hőfokok, a filléres alkatrészek vagy az álomszerű szerelhetőség. A kötöttségekből eredő kihívás? Az önelégülés ilyesmi felett szubjektív preferencia. Csak nem az, hogy ha már az alaplap és a ház is kicsi, akkor elfér könnyen, nem foglal a feltétlenül szükségesnél több helyet és besuvasztható akárhová? Na de az nem értelmes, csak KÉNYELMES. :U

    Mi köze a dunsztolt lekvárnak a spájzhoz? Pláne ahhoz, hogy valaki 1 liter lekvárt rak el egy 1 literes üvegbe, valaki pedig 2-3-4-X literbe rak el 1 liter lekvárt? :)
    A kötöttségekből eredő kihívás pedig opcionálisan igen, részét képezheti a folyamatnak és abban sem vitatkozom, hogy ez valóban önelégülés valami felett és természetesen szubjektív preferencia. A helyesség viszont indifferens. Ha koncepcionálisan arra használsz egy gyakorlati szférát, amire az építőköveit ennek érdekében létrehozták és nem pedig valami egész másra, és ezzel elérted a lehetőségeidhez mért legoptimálisabb végeredményt, az...helyes. Nem jó, nem rossz, nem a saját korlátaid döntögetése felett érzett öröm és büszkeség...csak szimplán helyes. :)
    A tyúkot tehénnek használni pedig bármikor lehetséges, sőt egyeseknek biztos költői vagy a szabad önkifejezés eszköze is lehet...de hülyeség. Na és? :)
    Ha zavar, akkor változtass raja. Ha úgy érzed, nem hülyeség, akkor szimplán ne vedd magadra. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #32 üzenetére

    "Ahogy írtam...immáron harmadszor, de csak nem esik le..."

    Hogyne. Leesik. Ahogy az is, milyen leereszkedő stílusban írsz. Biztos nincs igazam, csak belelátom. :D

    Az orrom megtörlése helyett inkább ezt és a szöveges túlburjánzást kerülhetnéd. Ha legalább tényleg szellemes és/vagy nyelvtanilag gondosan megszerkesztett/felépített volna, nem hoznám ezt fel, de szimplán csak leterhelő, mert az esszencia/ide-oda csapongó, lényegtelen töltelék ~1:60 arányban van...

    "Nyíg? Ejnye, csak nem egy burkolt minősítés?"

    Nem. Azt jelenti, hogy elégedetlenkedés/siránkozás 1st world dolgokon. Nem minősít, hanem egy lefolytatott cselekvést ír le. Olyan ez, mint az Icu ül, csak itt éppen Icu nyíg.

    A továbbiakban folytatod a gúnyolódást, személyeskedést és ködösítést ahelyett, hogy feketén-fehéren válaszolnál a feltett kérdésekre. Ettől nem fogsz tájékozottabnak, lazábbnak vagy felnőttebbnek tűnni (az utóbbi valahogy a vesszőparipád az ifjúkori hiányosságok projektálásakor, de a gombamód elszaporodott emotikonok nincsenek a segítségedre ezügyben), maximum az emberek inkább rádhagyják a dolgot, mert a diskurzus nem vezet sehová, a legdrágább valuta meg az idő, és egy csalánosban fetrengeni szórakoztatóbb, mint ebből az egészből kihámozni a lényeget. : D

    Az utolsó bekezdés: szóval mi az ÉRTELME az apró ITX-nek a nagyobb ITX-szel szemben? Mitől "értelmes" a "kényelmes"/"preferált" helyett? Mert jó 12 sornyi, cizellált mellébeszélést látok csak. Ha tényleges válaszra adod fejed, légy szíves kivonatosíts! Amennyiben inkább újfent csak rizsföldeket művelnél a ködös Albionban, inkább te se pazarold az idődet, hiszen egyikünk sem kap ezért órabért..

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák