Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #49 üzenetére

    az, hogy a jelenlegi rendszer itthoni "példányosítása" hagy kívánni valót maga után, nem mond semmiféle bizonyítást vagy állítást arra nézve, hogy egy teljesen más, utópisztikus rendszer bevezetése milyen eredményt hozna. attól tartok, hogy egy utópisztikus rendszer hosszú távon nem fenntartható.

    amit kiolvasni vélek az elképzeléseidből, azt, szerintem, már próbálták és nem jött be. az egésznek az lenne az alapja, hogy "a termelő erők fejlődésével a társadalmi tudat is fejlődik", vagyis hogy a jólét ellenére lesz annyi eszük az embereknek, hogy arra is fordítanak, ami rövid távon nem térül meg, de hosszú távon szükséges. ez a rendszer már megbukott.

    fejtető hajazottság terén kihívásokkal küzdők valószínűleg azt is tudják, hogy az idézőjelbe tett mondat honnan van és minek az alapja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • lapa

    veterán

    válasz Penge_4 #49 üzenetére

    te hol élsz most komolyan? az emberek mindig is csalni fognak. nem a rendszer igazságossága a paraméter, hanem a lebukás veszélye. egyszerű példának lásd gazdag adócsalók tömege satöbbi.

    végül 6.000 munkaórát kellett lapátolni, és 4.300 köbméter beton kellett. nagyonszép piaci áron, tessék. mit tudtál meg? honnan tudod, hogy tényleg annyit lapátoltak-e? és hogy tényleg annyit kellet-e lapátolni? rakjuk fel a projekt összes papírját szintén a napi jelenléti ívekkel? és te majd molyolod?

    egyátalán mit értesz az alatt, hogy rendelkezésre áll a technológia? ennyi erővel a nanocső is rendelkezésre áll. tudod mit jelentene a rendelkezésre áll? a digitális iroda eszményi képének megvalósulását a létező legbonyolultabb építések kapcsán.

    mindegy, szerintem pihend ki magad, ennek így tényleg semmi értelme. frusztrált vagy az aktuális rendszer miatt és kiutat keresel, de ezek nem létező megoldások. se nálunk, se a világ legfejlettebb, legjobban tanítós, legtöbb pénzes képviseleti demokráciáiban sem. a rendszert valahol ki fogják játszani, és akkor tök felesleges volt 10.000 gizikének a gazsi meg szandokán jelenléti ívét bepötyögni.

    elvi síkon egyetértek, nyilván kéne egy b@szott nagy sap az egész államszervezetre meg mindenre. rendbe tenné a dolgokat. csak ekkora implementációkat képtelenség kivitelezni, az anyagi oldaláról ne is beszéljünk. megnézhetsz egy-két céges sap bevezetést, hogy per fő mennyi pénz. aztán kalkuláld fel állami alkalmazott számra. na annyiba kerülne. annyi pénz a világon sincs.

    költségvetés 2013: A bevétel 15 ezer 83 milliárd, a kiadás 15 ezer 737 milliárd forint.

    [ Szerkesztve ]

  • TROGLODITA

    csendes tag

    Ezen a penge_4 gyereken csak én röhögök fetrengve ? :U

    Azt hiszi ami a fejében működik elméletben maximum 5 emberrel az működik 5 millióval sőt több mint 7 milliárddal :D

    Történelmet nem ismeri. Gazdasághoz köze nincs. Logikus gondolkozáshoz meg ááá..

    Valószínűleg azért ilyen az emberiség berendezkedése már több ezer éve, mert azokat a köcsög egyiptomiakat meg asszírokat meg a mezopotámiaiakat is a szemét szabadköműves, összesküvő 1%-os bankrendszer irányította!

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

  • Polllen

    nagyúr

    válasz lapa #52 üzenetére

    A sok csapongó felvetése között, mintha olvastam volna az oktatást...

    Ha a jelenlegi bankrendszert úgy akarjuk megbuktatni, hogy 3-4 emberöltő alatt kinevelünk elég sok értelmes embert, aki képes gondolkodni és jól használni a bankrendszer adta lehetőséget (nem csak kihasználtatja magát), akkor egyetértek. :DDD

    Egyébként is vagyunk akkora kaksiban már, hogy sztem csak egy új alapozás menthet meg minket, az alap pedig az ember.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #54 üzenetére

    ismerek pár embert, akiknél ez az "alap az ember" megoldás elég tetszetős... ilyen kis tüchtig betonkocka, puff bele a dunába, oszt jónapot...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #55 üzenetére

    nem vagyok híve az ilyen drasztikus megoldásoknak :DDD csak ha nagyon felbőszítenek

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #55 üzenetére

    "ilyen kis tüchtig betonkocka, puff bele a dunába, oszt jónapot..."

    Nem elég magas már így is a vízállás? ;]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #56 üzenetére

    te hoztad elő, hogy az alap az ember :)
    pedig már kőműves kelemen is megmondta, hogy asszony kell a házba... gyere fiam, anyád már vár...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz lapa #52 üzenetére

    Az átláthatóság igényét osztom. Igenis mindent lehessen kereshetően követni, pl. közbeszerzések. Az egész korrupciós gépezet lelke, hogy sok kis pénz száll fölfelé a visszafizetéseken keresztül.

    Vannak országok (pl. azt hiszem, Chile), ahol Excel-táblában letölthetők a közbeszerzések adatai. Itthon kb. 10 éve nem sikerül "informatikai okokból" létrehozni egy adatbázist.

    Szerintem a Bitcoinra is azért csaptak le, mert a tranzakciók nem átláthatók, amit egyébként meg is értek.
    A bankszámlának az (volt) a lényege, hogy - az offshore-korszak előtt - nem lehetett csak úgy rátolni az illegális milliókat-milliárdokat, hanem kemény, kitartó, izzadságszagú munkával tisztára kellett azokat mosni.

    -----

    u.i. egyébként a Venus Projectnél én is felhördültem... egyszer megnéztem, emlékszem, nagyon kifeküdtem, mint műszaki végzettségű ember :D

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz 3psilon #59 üzenetére

    és azzal mit érsz el, hogy látod az összes tételt a közbeszerzésben? ha nem látod az okot, amiért a tétel oda került, vagy nem tudod, mennyire indokolt az a szám, akkor az egész nem ér semmit.
    pl. kratellezés

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • lapa

    veterán

    válasz 3psilon #59 üzenetére

    persze, de ez kb kívánságlista tétel, chilében se lesz vagy lett jobb tőle. csak gondoljatok bele: komolyan megszűntetne bármilyen lenyúlást egy pár kirakott excel? nem. váltanának b tervre, és máshol, máshogyan lenne kiszedve a pénz. ez kb olyan, mint az "aktuális kormánynak nem adózom". jól megbünteti őket az iq forradalmár, közben ők ugyanannyit fognak lenyúlni, csak az ovisok reggelijére marad kevesebb. ezek elég nyilvánvaló dolgok. ez a rendszernek a vesztesége. a kocsidon se dühöngsz, hogy miért csak 30% a hatásfoka. elfogadod, hogy ilyen szabályok szerint működik, próbálsz ügyesebben, átgondoltabban vezetni. annyi minden hasznosat lehet csinálni kamuexcelek böngészése helyett.

  • Penge_4

    veterán

    válasz lapa #61 üzenetére

    "ez a rendszernek a vesztesége. a kocsidon se dühöngsz, hogy miért csak 30% a hatásfoka. elfogadod, hogy ilyen szabályok szerint működik, próbálsz ügyesebben, átgondoltabban vezetni."

    Szóval akkor burkoltan bevallod, hogy marad az adócsalás. Legalább te járjál jól. Az erősebb ovisok meg lopják el a gyengébb ovisoktól az ételt és vissza is tértünk a kezdetekhez.

    De egyszer azért próbálj meg minden beléd sulykolt mainstream információforrástól és antiutópisztikus filmektől elvonatkoztatva belegondolni: Tényleg 100%-ig biztos vagy benne, hogy az anarchia a káosszal lenne egyenlő?

    Azt még megértem, hogy a 80-as IQ-s éjjel-nappal RTLKlub-ot néző átlagjózsi miért hisz szentül az államban, de hogy itt ezen a fórumon, az átlagnál intelligensebb emberek, ez már kevésbé érthető.

    Tényleg azt hiszed, hogy valami varázslatos, már-már isteni eredetű védőpajzzsal egyenértékű az állam? Egyik politikus sem bír szuper hatalommal vagy szuper erővel, ami által igába hajthatja az emberiséget akarata ellenére. Ez az egész jóval mélyebben gyökeredzik. A karhatalom sem más, mint egy közmegegyezéses illúzió. Bárki megölhet bárkit, a lehetősége megvan rá. Utólag kap érte szankciót (amennyiben elkapják, de tegyük fel, igen). A karhatalom sem szuper erővel és szuper hatalommal bíró egyedekből áll. Egyszerű halandó, sebezhető emberekből, akiket ugyanúgy meg lehet ölni.

    Ez az egész állam-dolog egyfajta mitikus hit, mint anno az Egyház. Ott is nyugodtan el lehetett volna söpörni az inkvizíciót, de sokáig nem tették, mert féltek Isten lesújtó haragjától.

    Az anarchia egyetlen esetben torkollhat káoszba: amennyiben a hülye egyedek túlsúlyba kerülnek a normális egyedekkel szemben. De ebben az esetben a "demokratikus" államhatalom is összeomlik. Egyedül egy diktatórikus rend képes ideig-óráig fenntartani a rendet, de az sem kerülheti el az összeomlást.

    De egyelőre a normális emberek vannak túlsúlyban. Csak azokat nem mutogatja a média. Mert az nem generál nézettséget/látogatottságot, ellentétben a hülyékkel.

  • szilard28

    aktív tag

    szép dolog az anarchia, ahogy a 15 éves lázadó pistikék elképzelik, akiket korlátoz a mutter meg az a köcsög tanár, csak a gyakorlatban soha sehol nem működött, mert vagy kihal az a csoport, vagy létrejön valamilyen hierarchia, vezetői szervezet.
    Még egy világtól elzárt törzsnél is vannak vezetők, van szokásjog (amely ugyanúgy jog, mint egy 1000 oldalas jogszabály, csak éppen rövidebb).
    Lehet hogy éppen más szabályok alapján választják a vezetőket, máshogy hozzák létre a szabályokat, de a lényeget tekintve nincs különbség.

  • lapa

    veterán

    válasz Penge_4 #62 üzenetére

    összevissza beszélsz.

    nem "burkoltan bevallom", hanem épp te állítottad az ellenkezőjét, arra válaszoltam.

    az erősebb ovis meg sulis elveszi a gyengébbtől a kaját amióta világ a világ.

    megint totál összemaszatolod a dolgot: én nem azt mondom, hogy a jelenlegi a létező világok legjobbika. azt mondom, hogy a te világodba nincs ebből megvalósítható konverzió. annyira azért nem írok bonyolultan.

    de hogy tiszta legyen ez a része is: körbenézek és látom, hogy a rendszer működik. a zombik is meg a nobel-díjasok is megtalálják benne a helyüket, biztonsággal, kényelmesen és végtére szabadon felnevelhető a következő nemzedék. ezt te egy cseppet alulértékeled, nem én értékelem túl. a rendszer minden hibája mellett azért ez egy némiképp jelentős fegyvertény.

    és most arrogáns lesz amit írok, de ha annyira zavar, hogy elveszik a pénzed a gonosz politikusok, akkor keress annyit, hogy megvehesd az adód kilóra.

    "normális emberek vannak túlsúlyban" - hát persze. csak a statisztikák szerint nem.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #62 üzenetére

    "Tényleg 100%-ig biztos vagy benne, hogy az anarchia a káosszal lenne egyenlő?"

    tényleg azt hiszed hogy egy világban ahol azt csinálsz amit akarsz ott valaki is elvinné a szemetedet vagy ganajozná a csatornát? aszfaltozná az autópályát? 100%? fejedrá?

    "Azt még megértem, hogy a 80-as IQ-s éjjel-nappal RTLKlub-ot néző átlagjózsi miért hisz szentül az államban, de hogy itt ezen a fórumon, az átlagnál intelligensebb emberek, ez már kevésbé érthető."

    nem. nem az államban hiszek pl én. abban hiszek hogy ha valaki nem mondja meg pl a cégen belül hogy mi van és mit csinálj, akkor nincs az az isten hogy bármi kész legyen. van 40 fejlesztő. leülnek és megbeszélik hogy mit kéne fejleszteni, mindenki egyetért aztán amikor kedvük, idejük, lehetőségük van rá csinálgatják? akár el is tudom képzelni bár nem túl hatékony. na most ezt szorozd meg 10000-el. még egy nyomorult linux disztróhoz is kell egy központi mag, aki kitalálja merre mennek, kell az irányítás még ha a közösség fejleszt akkor is. minél nagyobb a tömeg akire alkalmazod a képleted annál nagyobb a káosz. mert az emberek nem fognak remélem soha az életben egyetlen homogén masszát alkotni.

    " karhatalom sem más, mint egy közmegegyezéses illúzió. Bárki megölhet bárkit, a lehetősége megvan rá. Utólag kap érte szankciót "

    oszt az anarchia ezen hogy segít? van olyan világrend amiben előre lehet ezeket büntetni? elrettentő ereje meg akkor se volt amikor ilyenért felkötöttek szó nélkül és a tömeg őrjöngött. loptak akkor is amikor az ujjadat levágták érte. ha most is ilyen szabályozás lenne akkor lenne akasztás meg csonkítás minden napra. ezen se a diktatúra, se a kommunizmus, se az anarchia nem segít. ha homogén agymosott tömeget tudsz gyártani a mai emberekből akkor kiküszöbölhető a probléma. másképp nem hiszem.

    "Az anarchia egyetlen esetben torkollhat káoszba: amennyiben a hülye egyedek túlsúlyba kerülnek a normális egyedekkel szemben."

    tehát gyak bármikor. nincs definiálva ki a hülye és ki a normális. mi alapján normális ? ha nincs definiálva akkor merre a hányóra?

    "De egyelőre a normális emberek vannak túlsúlyban." melyik galaxisról beszélünk, mivel definiáljuk a normális embert?

    az a baj hogy továbbra se látom mi kéne ahhoz hogy egy irányítás nélkül maradó népcsoport hogy nem falja fel egymást, hogyan tud fókuszáltan közös megegyezés alapján cselekedni, hogyan alakítható ki közös értékrend, közös világkép, kollektív érdek, és ez miért nem agymosás? az a baj hogy ami szerinted jó az szerintem nem és fordítva. ennek az az oka, hogy mást tapasztaltunk, mást láttunk, mást érzünk. különbözőek vagyunk.

    az anarchia akkor fog működni, ha mindenki egy kollektív tudattal rendelkező droid, egységes, homogén massza. na ezt remélem soha nem érjük el... de továbbra is tartom, te odaadnád a fizetésed 50%-át önként? tuti hogy más is ezt tenné? most se teszi amikor kötelező. ki kátyúzna a pályán? ki döntené el ki mennyit és mire ad? honnan tudnád hogy mire van szükségük és mikor? milyen gyors lenne a fókuszálatlan tömeg reagálási képessége egy katasztrófára, egy szükséghelyzetre?

    van az az "ideális" világ ahol ez működhet. de onnantól hogy saját tudattal rendelkezik az ember, saját véleménye van, saját érzései, világképe, ez nem működik, csak egy totálisan túlfejlett, technikailag kimaxolt társadalom esetén, ahol bármid lehet amit akarsz, bármikor, bármeddig, nincs éhezés, betegség, nyomor, mindenki a legmagasabb fokú tudás birtokosa, és elég hátradőlni, élvezni amit alkottunk. bár el tudom képzelni józsit hogy felkel hétfő reggel, "asszony én ma szavamra elmegyek és nekiállok annak a nyomorult m0 híd szélesítésnek. szavamra megcsinálom"

  • Penge_4

    veterán

    válasz #56573440 #65 üzenetére

    Túl földhözragadtan szemléled a dolgokat.

    "még egy nyomorult linux disztróhoz is kell egy központi mag, aki kitalálja merre mennek, kell az irányítás még ha a közösség fejleszt akkor is."

    De rohadtul nem mindegy, hogy valaki koordinátori tisztséget vállal, vagy konkrét hatalmi pozíciót.

    Senki nem kényszeríti a közösséget, hogy a Linuxot fejlessze. Ha nem ért egyet Linus Torvalds-szal (és meggyőzni sem tudja az igazáról: na ez az első pont, ahol a hagyományos államhatalom elhasal, mert itt a javaslataid senkit sem érdekelnek, ha meg lázongsz, akkor megunod és hazamész), akkor bármikor forkolhatják és kezdhetnek új fejlesztésbe.

    Ezzel szemben egy országot vagy céget nem tudsz "forkolni". Még a lehetőséged sincs meg, hogy bebizonyítsd: neked van igazad.

    Nincs szükség homogén masszára, csak egy központi verézelvre, amit mindenki követ. Nyilván különböznek a Gentoo Linux fejlesztői az Ubuntu meg a LinuxMint fejlesztőitől sok szempontból, viszont van egy közös vezérelv (a nyílt forráskód és a GPL licenc).

    "oszt az anarchia ezen hogy segít? van olyan világrend amiben előre lehet ezeket büntetni? elrettentő ereje meg akkor se volt amikor ilyenért felkötöttek szó nélkül és a tömeg őrjöngött. loptak akkor is amikor az ujjadat levágták érte."

    Nem veszed figyelembe a technológiai fejlődést. Amikor éhezik az ember, akkor előtör belőle az ősi ösztön és erőszakkal el fogja venni. De a technológia biztosítja, hogy ez ne ismétlődhessen meg. Ha meg bármi gebasz beüt, akkor törvény ide vagy oda, az emberek bizony el fognak indulni és lesöprik az egész hatalmi elitet.

    Az anarchia úgy segít, hogy ott nincs lesöprendő hatalmi elit. Ott elgondolkoznak és közösségekbe szerveződnek. Megoldást keresnek az adott problémára, mert tudják, hogy minden csak rajtuk múlik. És miért? Mert nincs felettük semmilyen hatalom, aki eldönti, hogy nekik mi a jó.

    "tehát gyak bármikor. nincs definiálva ki a hülye és ki a normális. mi alapján normális ? ha nincs definiálva akkor merre a hányóra?"

    Normális az, aki képes előre gondolkodni.

    "hogyan alakítható ki közös értékrend, közös világkép, kollektív érdek, és ez miért nem agymosás?"

    Úgy, hogy a tényeken alapul és fenntartja a lehetőséget a változásra. Bővebben, olvasnivaló.

    "az a baj hogy ami szerinted jó az szerintem nem és fordítva. ennek az az oka, hogy mást tapasztaltunk, mást láttunk, mást érzünk. különbözőek vagyunk."

    De bizonyos dolgok attól még tények maradnak.

  • szilard28

    aktív tag

    válasz Penge_4 #67 üzenetére

    "De rohadtul nem mindegy, hogy valaki koordinátori tisztséget vállal, vagy konkrét hatalmi pozíciót."

    Nevezzük át a miniszterelnököt országos koordinátorrá és örülhetnek az anarchisták.

  • Pug

    veterán

    válasz szilard28 #68 üzenetére

    A fogalmak nem a megnevezésük által nyerik el tartalmukat, de semmi baj.

    ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

  • TROGLODITA

    csendes tag

    válasz Pug #69 üzenetére

    Hivatalosan nem, de Penge_4 nél igen.
    Teljesen mind1, hogy 10 vagy 10 millió vagy 100 millió embert irányítasz vagy akár egyet is. Ha ilyen eset lép fel, akkor már ranglétra van. Márpedig hierarchia nélkül nem létezik egy társadalom sem. De még az állatvilágban sincs példa rá.

    Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

  • Penge_4

    veterán

    válasz TROGLODITA #70 üzenetére

    Nem az "irányított" emberek mennyisége a lényeg, hanem az "irányítási folyamat" minősége. Koordinátor esetében önszántadból, önként vállalod azt, hogy alatta dolgozol és bármikor kiszállhatsz, vagy akár te magad is válhatsz koordinátorrá, amennyiben a többségnek képes vagy bebizonyítani, hogy a te módszered jobb, mint a másiké.

    Hogyan is működik ez a jelenlegi "demokratikus" országokban?

    Bármit, amit teszel egy magát demokratikusnak valló diktátor állam engedélyével teheted meg. Még olyan ártatlan tréfák esetében, amivel az illető senkinek sem árt is kapja az ívet, mert pár köcsögnek csípi a szemét.

    Ezek után mégis mit gondolsz? Ha valaki úgy döntene, hogy embereket állít maga mellé és táblalóbálás (és macskakődobálás) helyett önszerveződik és alternatívát kínál az aktuális kormányra? Pártállástól függetlenül mindegyik elsöpörné a picsába, csak más-más módszerrel.

    Amíg Józsi bácsi meg Pista bácsi összefog és 10-20 ember elkezd barterezni egy zsákfaluban nincs gáz. Még a média is mutogatja (a mainstream nem teljesen hátsó szándék nélkül, avagy: nézd meg te elkényelmesedett, TV/számítógép előtt ülő, modern berendezésekkel körülvett ember: ez történik, ha szeretnél kiszállni a mókuskerékből).

    De az életképes alternatívákat csírájukban elfojtják.

  • TROGLODITA

    csendes tag

    válasz Penge_4 #71 üzenetére

    Te egy álomvilágban élsz.
    Befejeztem a "vitát".

    Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

Új hozzászólás Aktív témák