Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Narxis #4 üzenetére

    De van benne igazság :D
    Az az 1% meg nem meglepő. Ahogy elsőben is írták csórók vagyunk :D
    Itt látszik csak igazán, hogy az embereknek mennyire nincs szükségük erre. Hiszen laptop vagy asztali PC már szinte "mindenhol" van. Kis túlzással persze.
    Ezzel szemben táblagép még mindig csak 1%, nyilván azoknál van, akik ezt megengedhetik maguknak, vagy fanok és gyűjtöttek rá.

    Hiszen ha olyan nélkülözhetetlenek lennének, mint mondjuk egy laptop vagy mobiltelefon, akkor már rég érezhető lenne a váltás előszele, a növekedés vagy hasonló. De nem az, ezért az emberek többsége inkább megmarad a laptopnál vagy asztalinál.

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #7 üzenetére

    Szerintem ott a pont, amit Loveless is ír.

    Csak én nem akarom ilyen nyíltani kimondani, mert elég nehéz bizonygatni.
    Ez a felmérés pedig igen jól bizonyítja az állításunkat.
    Külföldön persze, hogy szárnyalnak az eladások, hiszen - amúgy egy igen jó kütyüről van szó - és nekik nem nagy pénz érte kiadni száz akárhány ezret egy iPad esetében.
    De a magyar ember abból a csöpp fizetéséből 3x is átgondolja mit vesz. Hiszen egy laptop sokoldalúbb. Igaz nem olyan egyszerű használni, de azért a mai fiatalok nagyrésze elboldogul vele, hiszen jóformán beleszületett.

    Egyébként még a tablet felhasználók többsége is tart a tablet mellett legalább egy laptopot vagy asztali gépet + okostelefont. Mivel ezeket az eszközöket szerintük sem váltja ki a tablet. Ebből meg egyértelműen kirajzolódik, hogy a tablet voltaképp szórakozásra jó, egy plusz kütyü otthonra, rövidebb utakra. Na erre meg nem sok magyarnak van pénze. Ezt meg a cikkben szereplő reprezentatív felmérés jól bizonyítja.

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #15 üzenetére

    Oké, de mivel tudsz rajta többet csinálni, mint mondjuk egy iPhone-on? Azon kívül, hogy a tabletnek nagyobb a kijelzője...
    Szerintem nem véletlen, hogy itthon nem történik meg a váltás.

    @Narxis:

    Ferrari Enzora is lenne igény, elhiheted :D De itthon mégis mindenki megelégszik az opelekkel, fordokkal, suzukikkal stb-vel...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #23 üzenetére

    A transformer tényleg jó cucc.
    De ott azért tényleg vinned kell magaddal a billt ha rendesen is akarsz gépelni. Tehát ha összerakod a kettőt, akkor már alig foglal kevesebb helyet, mint egy laptop.
    120k-ért látom most legolcsóbban. Erősen kétlem, hogy ezért egy magyar ember eldobná a laptopját : ) Egyébként épp ezt mondtam, neked is csak szórakozásra kell a sz.gép, semmi komolyabb dologra. Ezeket felválthatja egy tablet. Eddig is ezt mondtam, csak a magyarok túlnyomó többsége ezért nem fog kiadni plusz 120k-t.

  • Dany007

    veterán

    válasz Tomcat #27 üzenetére

    Ja, ugyan azt írjuk le, csak te kicsit hosszabban :D
    Az irigység az nem feltétlen igaz. Nekem pl ha adnák se tudnám mire használni. Szerencsére nem buszozok hosszabb távon. Otthon van asztali gép, ahogy a cégnél is. Minden más esetre meg jó a sima okostelefon.
    Szóval nem feltétlen irigység.

    A másik oldalról viszont rendszeresen azt érzem, hogy próbálják önigazolói magukat az itteni vitákkal. Bizonygatják a vélt vagy valós igényeiket. Ami lehet, hogy igaz és elfogadható, de hogy + 120 ezret nem ér meg az is biztos.
    Egyébként meg a tablet nem csak divatot hanem új kategóriát is teremtett (hiába voltak eddig is tabletek, ez most "média tablet" kategória). A divatot meg nagyon sokan szeretik követni, főleg ha az egy jó kütyüvel is társul, mint jelen esetben.

    @baluka26:

    Azért én erre nem vennék mérget. Win8 sokat segíthet ezen az tény. De azért azt is figyelembe kell venni, hogy az elmúlt ~40 évben még nemsikerült jobb és használhatóbb beviteli eszközt készíteni, mint az egér. Tök jó és tök kényelmes tapicskolni, de precízebb munkáta, huzamosabb ideig sokkal kényelmesebb az egér + bill.
    Szóval szerintem a tablet továbbra is megmarad másodlagos kütyünek, aminek egyébként tényleg nagyon fasza kis eszköz. Csak még az ára magas egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #31 üzenetére

    Kis cseles ;]
    Egyébként ott van feletted a #30-ban a kreált igény amiről beszéltem :D
    "ha gyorsan meg akarok nézni valamit a neten, térképen, wikin, akkor ez ott van kéznél, nem kell rá 3-4 percet várni"

    Ékes példája annak, hogy kinek mi ér meg ~ 120 ezret vagy 2 éven át hűséggel fizetni a havidíjat.

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #35 üzenetére

    Persze, én nem mondtam, hogy most ettől rossz ember vagy :)
    Én pl Kinect-et szeretnék otthonra. Hogy azzal vezérelhessem a HTPC-met. De egy szóval nem mondom, hogy bármi szükségem lenne rá, mert így is megvagyok. De kényelmesebb és élvezetesebb lenne azzal.
    A tabletekkel kapcsolatban egyenlőre itthon az ár felülírja a kreált szükségleteket. Ahogy fölöttem is írták, majd ha lejjebb megy, akkor jobban elfog terjedni.

    (amúgy filmet ne nézz 10 colos kijelzőn! Az igazi filmes élményhez min 100 centis képernyő full hd felbontás meg házimozi hangzás kell. :) )

    Amúgy ja, rövidre zárhatjuk. Értjük egymás álláspontját. Meg nem is akartam nagyon belemélyedni.

  • Dany007

    veterán

    válasz .mf #41 üzenetére

    Mondom, fölösleges ezen tovább vitázni.
    Ha neked van rá pénzed hajrá. A felmérés nem is erről szól.
    Annak pont az a lényege, hogy a magyarok többségének nincs rá pénz és / vagy igénye. Ennyi.

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #43 üzenetére

    Ahogy Tomcat is próbáltam körülírni az okostelefon más kategória.
    Az okostelefonok a sima telefonokat váltották le. Az elterjedés oka többek közt az, hogy ma már szinte csak ilyen telefont lehet kapni. A másik meg, hogy az ára ma már egy sima telefonéval egyenlő.

    Az összehasonlítás az ár szempontjából helytálló. Hiszen ha a tabletek ára is lemegy a béka segge alá, akkor v.színű elterjedtebb lesz, mint most. Itthon is.
    Viszont a tablet nem egy másik eszköz leváltására készült. Új kategóriát teremtett. Ezért szerintem sokkal nehezebb dolga van.
    Talán a netbookokat válthatná ki bizonyos esetekben. De az amit sokan vízionálnak, hogy a laptopoktól kezdve az asztalin át mindent levált majd a tablet, na arra szerintem még sokat kell várni.

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #58 üzenetére

    Teljesen egyetértek.
    A probléma ott van, hogy az emberek "hordozható internet" igényét jelenleg 3-4 különböző kategória próbálja kielégíteni. Sőt a Samsung Galaxy Note megjelenése óta, akár beszélhetünk 3-4+1 kategóriáról is. Hiszen a maga 5.4 colos kijelzőjével, erősen az okostelefonok és a tabletek közé zsúfolták - mint zsúfolták, passzírozták :D - be.
    Mindegyik kategóriának megvan a maga előnye és hátránya. Egyik egy kicsit ebben jobb, a másik meg abban...
    Aztán a hype meg a marketing bullshit nyomatja a pofánkba, hogy márpedig nekünk ez is kell, meg az is kell, meg amaz is kell.

    Egyébként az okostelefonok fejlődésének egyik következő lépcsőfokát a változtatható kijelzőméretű telefonokban látom. Gondolok itt az e-ink technológiára, papír vékonyságú, hajlítható kijelzőkre. Szerintem ez már közel sincs olyan messze. Hiszen ezek a technológiák - illetve a kiforrottabb, modernebb változatuk - már lehetővé teszi azt, hogy mondjuk egy alap 3,5 colos kijelzőt kihúzva, kitekercselve akár egy 6-7 colos kijelzőt kapjunk a mobilunkon.
    És ha ezt egyszer tényleg sikerül megcsinálni használhatóan egy okostelefonban, na akkor fog kipusztulni a tablet. Ugyanis jelenleg tablet és okostelefon között az érdemi különbséget a kijelzőmért és esetleg az akkuidő adja. Semmi más.
    Hiszen gondolj csak bele, ha veszel egy iPhone 4S-t és elképzeled amint kihúzod a kijelzőjét - mondjuk jobbra egészen 6 colos átmérőig akkor mivel lesz gyengébb, mint egy tablet? Hát szerintem nem sokkal.

    @bambano:

    "egyelőre rohadtul úgy tűnik, hogy a kibicek akarják mindenáron a táblagép tulajokon keresztül bebizonyítani, hogy nekik nem kell."

    Nem. Erre ott van a reprezentatív felmérés. Amiből világosan látszik, hogy itthon azért nem kell, mert vagy nincs rá igény vagy egyszerűen nincs rá pénz. Vagy esetleg mindkettő egyszerre.
    Egyébként nem mondom, hogy nincs önigazolás a táblaellenzők körében, de én ezt inkább értetlenkedésnek nevezném. Viszont az önigazolás világosan látszik a másik oldalról is. Elég ha csak ezt a fórumot végigolvasod.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz bambano #69 üzenetére

    Most mire is gondolsz pontosan? :) Lehet félreértesz vagy én...

  • Dany007

    veterán

    válasz proci985 #94 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy a PDA-s részt valahogy kihagytam :)

    Kis ellentmondást érzek, mikor azt írod, hogy a tablet nem teremtett új kategóriát, majd jóval később meg azt, hogy : "a tableteket nem az asztali/laptop helyett, hanem mellé találták ki." Tehát nyilván ez egy új kategória, ami csak alapfunkcióiban hasonlítható össze a régi PDA-kkal. Hiszen azokon nehéz lett volna pl filmet nézni, vagy rögzíteni. Azok tényleg leginkább munkára voltak kihegyezve, a mostani "médiatablet" kategória pedig leginkább szórakozásra van, kényelemre.

    Bár, hogy most mit is akarunk bizonygatni azt már nem tudom :)
    A problémám, amit asszem később is írtam, hogy azt a bizonyos hordozható internet igényt - amit egy kollega vetett fel korábban - sok gyártó sokféle termékkel próbálja kielégíteni.
    Ugye hordozható és netképes ma már egy átlagos telefon, aztán van ez a Note, ami valahol a tablet meg a telefon között helyezkedik el jelenleg, aztán jönnek a tabletek, majd a netbook és végül a notebook. Mindegyik mobil eszköz és mindegyik hordozható. De mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya is.

    "tabletet alapvetően második gépnek vesz az ember, viszont az árából meg kijön egy laptop, ami működik elsődlegesként is."

    Én ezzel is egyetértek. De itthon ezt a második gépet nem sokan engedhetik meg maguknak. Nyilván a cikkben szereplő felmérés is ezt mutatja.
    Tehát nincs itthon az átlagos családnak arra pénz, hogy ha a teljesítmény kell, akkor legyen egy erős PC. Ágyban olvasgatáshoz meg egy 40-50k-s e-reader vagy tablet, ha hordozható teljesítmény kell akkor notebook, plusz még mellé egy okostelefon, mert az meg amúgy is kell.

    Azt a részt meg végképp nem értem, amit baluka írt, hogy : "...a legtöbb korombeli MacBook-okkal, meg 4/4S-sel futkározik az egyetemen..."

    Most komolyan, én élek a csóróság központjában vagy valami nem stimmel - pedig nyugaton lakok nem is keleten - de miből van pénze egy egyetemistának Macbook-ra + iPhone 4-4S-re? De itt nem is egy emberről írt, hanem a legtöbb korabeli egyetemistáról.
    Vagy kis túlzásról beszélünk, vagy egyáltalán nincs itt semmiféle válság :) Amikor én voltam egyetemista, a hétvégi / meg hétközbeni munkából örültünk ha eltudtuk tartani magunkat. Meg megvolt a pénz a bulikra. De többszázezer forintos laptopra meg szintén ilyen kategóriás telefonra nem tellett.

    De persze megint más az, aki megengedheti magának az ilyen telefont, meg megint más az, aki összeguberálja, összespórolja rá a pénzt. Mert a kettő nem ugyanaz. Én is megvehetném mindkét készüléket kp-re. De attól még nem engedhetem meg magamnak, mert nem keresek annyit havonta.

    "viszont a telefonnal kb mindent meg tudtam csinálni, amit hugom a laptopjával. csak éppen én tudtam facebookon/msnen találkozókat szervezni két megálló között állva a 4-6oson"

    És ez komolyan olyan fontos? :DD Mármint olvasgatom itt a többiek által is felvázolt eseteket, hasznosságot és fontosságot és sokszor hangosan felröhögök... Mivel olyan dolgokkal próbálják igazolni egy hazai viszonylatban drága termék megvásárlását ami abszolút bagatell, már-már nonszensz igények. Félreértés ne essék én nem sajnálom senkitől sem. Csak tényleg vicces, hogy valaki képes kiadni ilyen összegeket - legyen szó iPadről vagy olcsóbb kategóriáról - csak azért, hogy még az ágyban is tudjon netezni.
    Mert ez nekem kb az a kategória, mint amikor nekem azért kell lcd kijelző egy kenyérpirítóba, hogy tudjak filmet nézni, miközben készül a kenyerem.

    "az ára egy sima telefonéval egyenlő azért nem teljesen igaz, bár kérdés, hogy a zte blade/x10 miniből indulunk ki, vagy a htc evo3d/iphone 4gsből. az igaz, hogy olyan 40 fölött már hagyományos készülék nincs, de 30 alatt android sincs."

    Pont az a lényeg, hogy egy ZTE Blade, vagy egy SEx10-et már bagóért meglehet kapni. Sőt, még alacsony havidíjas előfizetéssel is pitiáner összeget kérnek érte. (értem ezalatt, hogy havi 5k előfizu és mondjuk 5K egy andros okostelefon)

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #111 üzenetére

    Na de pont ezt mondom! Az ilyen ember, akinek így jön össze az ára, az nem engedheti meg magának! Megtudja venni, igen. De az nem ugyanaz! Hiszen ha összeadod amit írtál, akkor mindehhez kb 6,5 év kell :D annyi idő alatt meg pont belehet fejezni egy egyetemet, sőt...
    Mert aki keres havi 3-400 ezret az igen, az megengedheti magának, hogy egyhavi fizetését ilyenre költse. De aki úgy kuporgatja össze, meg hitelre veszi a telefont vagy hasonló az igen szomorú... :( Az csak képmutatás...

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #113 üzenetére

    "egy kis sporolassal"

    Az a 6,5 év amit fent vázoltál a legkevésbé se nevezhető "kis"-nek :)
    Pedig ennyi erővel mercid is lehet :) Csak kicsit tovább kell spórolni és többet kell félrerakni. De attól még nem engedheted meg magadnak a mercit :)
    Ahogy korábban mondtam, én megvehetném mindkét eszközt kp-re most azonnal... Na? Akkor megengedhetem magamnak? Ugyanmár... :)

    Egyébként tipikus eset - amilyenből már sokat láttam - illetőnél ott az iPhone, és az iPad is, de közben panaszkodik, hogy miből fogja kifizetni a jövő havi villanyszámlát.
    Másik eset, ügyfél, nagymenően itt előttem előkapta az iPhone4-esét és átküldte róla a PDF-et amivel dolgozni kell. Majd (!) közvetlenül ezután egy 15 ezer forint összértékű munkából engedményért kuncsorgott!
    Na ez az ami szomorú tudod, amikor az illető összekuporgatja a pénzt a csúcstelefonra, de közben a számlákra alig van pénze, vagy épp engedményekért kuncsorog miközben ott a kezében a 200k-s telefon. Szánalmas az ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #115 üzenetére

    "van egy keret osszegem amibol meg kell elni, es abbol (esetleg) tudok valamennyit felretenni. Es a megtakaritasommal mit csinalok, azt en dontom el."

    Ez így reális is lenne. Azt még hozzátenném, hogy a megtakarításból egy bizonyos összeget illendő félretenni, hogyha valami probléma ütne be, akkor legyen mihez nyúlni. A magyar családok jelentős részének eleve nincs is megtakarítása(!). Ez is hivatalos adat. Tehát azon felül, amit te Korzikára vagy iPhone-ra költenél, illendő egy kisebb-nagyobb összeget félretenni, ha mondjuk elromlik a mosógép legyen miből másikat venni. Vagy ha bármi közbejön, akkor tudjon az ember mihez nyúlni! Nem pedig az összes megtakarítást egy az egyben elkölteni.
    A probléma ott van, hogy sokan még azt a bizonyos keretet sem képesek jól megbecsülni. Mert neki akkoris kell az iPhone. És nem gyűjt rá, hanem megveszi előfizetéssel. Aztán meg próbálja kifizetni a havi 17k-s előfizut 2 éven át.
    Vagy összegyűjti, megveszi aztán amikor elromlik a mosógép / tűzhely / konvektor / akármi fontos, akkor meg nincs mihez nyúlni. És így alakul ki a siránkozás. Mivel minden spórolt pénzét iPhone-ra költötte. Aztán ott áll iPhone-nal a kezében, de közbe nem tud tiszta ruhát adni a gyerekekre. Azt akkor jöhet a hitelre vett mosógép meg a többiek...

    Szal érted mire célzok? Legyen meg a keretösszeg ahogy írod. Legyen mellette egy nagyobb összeg félretéve ha valami beüt (elveszti az állását / akármi), és ha emellett tud még spórolni, félrerakni, akkor igen, abból vegyen iPhone-t.

    Ja, és még ehhez hozzájön az amit Cyberpunk írt, hogy státuszszimbólum, nagyzolás, menőzés. És ez így együtt adja ki a szánalmas embert :)

    (és sajnos ma itthon az emberek túlnyomó többségének még megtakarítása sincsen vészhelyzetre, nemhogy még mellette spórolt pénz iPhone-ra, MacBook-ra stb... )

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #119 üzenetére

    Igen, ez így szép és jó és ebben egyet is értünk.
    Főleg abban a részben, hogy mindenki mást tekint hülyeségnek.
    De itthoni viszonylatban nagyon kevesen tudják csak azt megtenni, amit korábban felvázoltunk. Hiszen itthon a lakosság többségének semmilyen megtakarítása sincsen.
    Tehát elvileg nemhogy azt nem tudnák megcsinálni, hogy spórolnak több százezer forintot valamire, hanem biztonsági tartalékuk sincsen.
    "A lakosság felének nincsenek megtakarításai"
    "Az elégtelen jövedelem mellett a pénzügyi szolgáltatókkal és a politikával szembeni bizalmatlanság is szerepet játszik abban, hogy nem spórolunk."

    De mégis egy csomó ember jár iPhone-nal, Macbook-kal meg iPaddel. Sőt, már egyetemisták is :)
    Miközben több, mint v.színű, hogy nincs olyan jövedelme és anyagi háttere ( itt gondolok a 'keretre' és a félretett biztonsági tartalékra), hogy megengedhetné magának azt a ~ 200 ezres készüléket. Na erre mondtam én, hogy bizony képmutatás, nagyzolás, menőzés mindenféle valós alap nélkül, mert amúgy nagyon sok esetben egy csóró emberről van szó.

    Hiszen ha veszünk egy átlagkeresetet 130.000 forint. Akkor ebből fizesd a lakáshitelt / albérletet, élj meg, járj be dolgozni, ruházkodj stb... És tegyél félre belőle min 3-4 havi keresetnyi összeget. ~ 3-400 ezer minimum, mint biztonsági tartalék.
    Na és ha mindez mellett még megtud spórolni 200 ezret egy telefonra / iPadre, Macbook-ra, vagy Korzikai nyaralásra, akkor igen. Vegye meg. Menjen el nyaralni. Csináljon vele azt amit akar. Így ebben az esetben már rálehet mondani, hogy igen, ő megteheti. De szerintem a fent vázolt helyzetet igen nehéz elérni a többség számára.

    Egyébként az egészre amiről (többek között) beszélek, arra jó példa .tnm #118-as írása. Szépen vázolja a magyar valóságot, hogy miért is van mégis ilyen eladás az adott termékből. És pontosan ezért mondtam én azt, hogy ez bizony szomorú.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #121 üzenetére

    Oké, én ezt elhiszem neked, csak azt mond meg miből?
    Az egyetemisták sírnak rínak össze-vissza, hogy nincs pénzük albérletre, meg anyuci apuci segít ha tud... Közben meg mindezt miből?
    Aztán ha a tandíjat bolygatják egy kicsit, akkor megint csak sírás rívás megy ezerrel. Így legalább már tudja az ember, hogy legtöbbjüket nincs miért sajnálni.

  • Dany007

    veterán

    válasz .tnm #124 üzenetére

    Nem akartam általánosítani. Csak kollega korábban pont ilyen általánosítva beszélt a "legtöbbekről".
    A laptoppal + okostelefonnal semmi bajom sincsen. Ma már bagóért lehet kapni mindkettőt. Használtan akár ~60k-ből kijöhet a kettő.
    Én a Macbook pro-ról meg az iphone-ról beszéltem. Macbook nemtom mennyi használtan, de iPhone 4 még most is 90k körül mozog használtan.
    Tehát a két variáció nem ugyanaz.

    @baluka26:

    Oké, értem, hogy te nem vagy ilyen. És mint kiderült az a tranformer nem egy rossz cucc.
    Csak ahogy te sem, én sem értem miből van... (egyébként én is így tudtam eddig, hogy így élnek az egyetemisták, többen egy albiban, szülői segítséggel stb... ezért is ütött akkorát amikor írtad azt a macbook+iphone-os dolgot)

    "Egyébként szerintem a legtöbben hitelfelvevő magamutogató nagymenők."

    Ez látod könnyen lehet a válasz. Nekem több osztálytársam is volt anno, akik azért vették fel a diákhitelt, hogy új sz.gépet vegyenek belőle! :) (info szak természetesen).
    Én meg csak lestem, hogy hogy és miért erre költik? És nem azért, mert nem volt nekik gépük, hanem mert már régi volt és nem ment rajta a Half Life 2 vagy mittomén mi volt akkor. Talán GTA SA :)
    Szóval ez már tényleg mindennek a legalja. (kb, mint amikor a lepukkant tudjukki a segélyből első körben a kocsmába megy kannást venni, aztán meg sír, hogy nincs miből etetni a 164 gyereket.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák