Hirdetés

2018. szeptember 19., szerda

Gyorskeresés

(#1) Syl

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Örülünk, Vincent?

Words cannot express how much i don't care

(#2) bitpork válasza Syl (#1) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

?

#eci ~~~ secundarium verecundiam

(#3) Syl válasza bitpork (#2) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Sokat nem ér. Két gépen megy, a harmadikon nem.

(#4) bitpork válasza Syl (#3) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azt értem, de a másik két gépen ezzel adtad meg a jelszót?
Mert lehet még egy regedittel is próbálkozni, de elméletben ennek az eredménye is odaíródik.

(#5) Syl válasza bitpork (#4) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A fene sem emléxik már rá, jó két éve volt már. A harmadig gépet újra kellett telepíteni és sehogy nem akarja a jót..

(#6) Lauda

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

En oszinten orulok neki, hogy szivat a geped :DDD ;] , esetleg a szakmai topikjaban megkerdezni? :F

Dubito ergo cogito, Kételkedem tehát gondolkodom (René Descartes).............az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat (Puzsér Róbert)..... Rengeteg a hülye ember manapság (Lauda)

(#7) Syl válasza Lauda (#6) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A te kedvedért, ezek után már tuti nem :P

(#8) anjani182 válasza Syl (#7) üzenetére

anjani182
(őstag)

Hálózati és megosztási központ --> Az összes hálózat --> Jelszóval védett megosztás kikapcsolása. Ezt próbáld meg!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9) Polllen

Polllen
(PH! nagyúr)

Ezt nálunk is tolja néhány gép. Néha egy-egy frissítés után megszűnik, aztán egy másik után újra előjön.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) hcl

hcl
(PH! félisten)

És akkor még meg szokták kérdezni, hogy miért nem szeretem a wint.
Ezért.
Hol működik, hol nem, ha behány, semmi debug lehetőség, stb.

És ugyanezt, hogy hol megy a megosztás, hol nem, előadja tartományban is, bár a 8 óta kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#11) bambano

bambano
(Jómunkásember)

mert megérdemled :P

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#12) Sethdobaloah

Sethdobaloah
(senior tag)

winnél ez szeret csak akkor működni, ha megegyezik a név/jelsző páros a win loginben és a NASban is... 2 gépnél stimmel, harmadiknál nem? :)

(hja az eredeti user név számít, ha átnevezed a felhasználód az bukó)

...csak én vagyok helikopter?

(#13) Syl válasza Sethdobaloah (#12) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hohó, akkor itt kezd igazán érdekes lenni a történet. ;]
Hogy érthető legyen:
- NAS - user név Joe
1. számítógép - user név Joe
2. számítógép - user név Joe
3. számítógép - user név Smith
A NAS-ra való bejelentkezést (a számítógépen állandóra felcsatolt hálózati meghajtó) a 2. és a 3. számítógép megjegyzi, az 1. pedig minden power on-nál bekéri az adatokat.

(#14) kraftxld

kraftxld
(PH! félisten)

Ezekre a dolgokra talaltak fel kb 16 eve az Active Directory-t :)
Es igen, nem kell mar hozza kulon szerveren, Azure-bol szolgaltataskent megvasarolhato igaz rendes kliens kell hozza :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#15) Syl válasza kraftxld (#14) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ne haragudj, de ez az év vicce akart lenni? :F
Majd három windows home-hoz active directory-t hegesztek. :U

(#16) kraftxld válasza Syl (#15) üzenetére

kraftxld
(PH! félisten)

Kis iroda = ceges kornyezet = tartomany
Vicces es amator dolog home windowst rakni ilyen helyre, de te tudod :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#17) lugosi válasza Syl (#15) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Egyszer dolgoztam egy munkahelyen, ahol 3 gép volt és active directory. Ez volt talán a legelhibázottabb informatikai döntés azon a munkahelyen. Kissé volt csak ágyúval verébre szaga. Volt 1 db megosztott könyvtár, ahhoz találta ki a rettenetesen hozzáértő kolléga.

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#18) Syl válasza lugosi (#17) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Amikor a "szaki" informatikus megeteti maszlaggal a pénzes cégtulajt, akkor jönnek az ilyen ökörségek. Jó kis pénzeket lehet szakítani az ilyenen.

(#16) kraftxld

Mibe se kerülne három darab pécére (általában nem is működik egyszerre a három) egy ilyen infrastruktúra kiépítése :U
Lehet hogy Új-Zélandon a kis-irodák is megengedhetik maguknak az ilyet (plusz a havi díjat, plusz a szakembert), de itt felénk nem.

(#19) kraftxld válasza Syl (#18) üzenetére

kraftxld
(PH! félisten)

Anno 2011-ben csináltam egy ilyet egy cégnél, 4 felhasználó, alap acer szerver, Win 2008 R2 foundation, tartományosítás, Office 365. Két nap alatt megvolt, nincs semmi szopás, olcsó volt a szerver meg a licensz is.
Azóta voltam náluk kb 2x, de akkor is fos router vagy döglődő desktop miatt.
És nincs jelszó meg biztonsági gondjuk a megosztásokkal, igaz én vagyok a helikopter :D
Az Azure Directory Services még preview-ben van, havi harmic euro körül lesz 1000 userig: [link]
Pár óra a kiépítés, max egy IPsec képes router kell. Ha nem akarsz ezzel pöcsölni, még a credential manager környékén lenne érdemes szétnézni, hogy ugyanúgy van-e megcsinálva. Ráadásul ha normális NAS, lehet az is tud directory services-t. [link] Tisztább, szárazabb, jobb érzés :)
Bár linux alatt tuti működik a dolog 1 kattintásra ;]

(#20) Syl válasza kraftxld (#19) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

>Az Azure Directory Services még preview-ben van, havi harmic euro körül lesz 1000 userig:

Ember! Te nagyon nem vagy képben a hazai kisvállalkozások pénzügyeiben :Y Ez a megoldás pontosan havi 30 euróval több, mint amit egy cégtulaj hajlandó kifizetni az ilyenért. Az ember összeteszi a két kezét, hogy a windows-t megvette a géppel együtt :U
Havi 30 euró. Jó vicc!
Office 365-ből is csak egyszemélyest vesz és azt három gépen használja...
Két év könyörgésemben van a(z egylemezes) NAS. Egy plusz gép, szerver windows, meg bizonytalan idő a konfigurálásra (mert ilyenhez nem értek) az eladhatatlan a tulajnak.

>Ha nem akarsz ezzel pöcsölni,

Értsd meg, nem akarat kérdése.

(#21) kraftxld válasza Syl (#20) üzenetére

kraftxld
(PH! félisten)

Legalább a közmunkás óradíj felénél többet számlázol neki IT szolgáltatásért?
Ezért is tud filléreskedni mert megadod rá a lehetőséget :) Mindegy, én leírtam 3 megoldási lehetőséget, fölösleges a témába mélyebben belemenni ;)

(#22) hcl válasza kraftxld (#14) üzenetére

hcl
(PH! félisten)

Igen, azzal még nagyobbakat lehet szívni.

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Syl válasza kraftxld (#21) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

>Ezért is tud filléreskedni mert megadod rá a lehetőséget

Hát persze. Mondom, te nagyon járatos vagy a hazai (déli régió) kisvállalkozásokban :U

(#24) kraftxld válasza Syl (#23) üzenetére

kraftxld
(PH! félisten)

Még most is üzemeltetek infrastruktúrát párnak, és elég sokat csináltam....

(#25) Syl válasza kraftxld (#24) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Könnyű a magas lóról lenézni a kisembert. :P Nekem egyrészt nincsenek ilyen fancy titulusaim (mcse meg mifene), nem értek a szerverekhez, meg egyébként is abból kell főznöm, ami van. Nem tudok homárt készíteni ha csak krumpli van a spájzban. Jelen esetben pedig adott 3 (ölég régi) gép, windows 7 home változattal, meg egy NAS.

(#26) bitpork válasza Syl (#25) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

net use \\megosztás neve /delete /yes - ezzel törlöd az eddigi creditalt a megosztáshoz
net use drive: \\megosztás neve password /user:user

Ezt minden indításkor becsben futtasd le, hátha magáhon tér.

(#27) bambano

bambano
(Jómunkásember)

gondolom beírni a gugliba, hogy xp home net share persistent, az már komoly kihívás :P

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#28) bitpork válasza bambano (#27) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

XP? :U

(#29) Syl válasza bambano (#27) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Pláne, hogy win7-ről van szó ;]

(#26) bitpork

Pénteken leszek legközelebb a gépek közelében, akkor tudom kipróbálni.
Köszi a tippet :R

(#30) bambano válasza bitpork (#28) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

nekem egykutya :P

(#31) Polllen válasza kraftxld (#14) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

Egyébként nálunk AD van. Mégis random néhány embernél megy ez a móka. Mivel nem IT-n dolgozom, így nem akartam még soha megoldani, de elég kiábrándító.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) hcl válasza bitpork (#26) üzenetére

hcl
(PH! félisten)

Azaz, de ennek ellenére, ha nincs AD-ben, akkor sem biztos, hogy felcsatolja. Mert csak. (Tapasztalat.)
Ma reggel volt egy user, akinek a gépe csak úgy nem csatolta fel azt a két share-t, amit eddig minden alkalommal igen. AD-n.
Újra becsatoltam, és szó nélkül.
És abból vette észre, hogy az Outlook egy ideig ment, aztán összedőlt, amikor nem találta az egyik archívot :D

A másik; a fenéért nem tudja kiírnin rendesen, hogy mi baja? Syl-nek nem csatlakozik fel. Kb. azt mondja, hogy nem jó, mást meg se tudsz.

(#33) bitpork válasza hcl (#32) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szerintem ez olyan lehet mint a masinisztáknál az elalvásérzékelő. Ha minden túl flottul menne akkor megbólintanánk az asztalt, így meg segít ébren maradni. Uh végső soron ez nem bug hanem fícsör ;)

(#34) hcl válasza bitpork (#33) üzenetére

hcl
(PH! félisten)

Természetesen :D

(#35) Syl válasza bitpork (#33) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

>végső soron ez nem bug hanem fícsör

Az nem az épölnél van? ;] ;]

(#36) hcl válasza Syl (#35) üzenetére

hcl
(PH! félisten)

Azt az alma is csak a picipuhától lopta.

(#37) bitpork válasza Syl (#35) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mindennél ami lopta :)
Mennyé próbáld ki mert érdekel h mén-e

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.