Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Az én információim szerint a szerver fronton nem csak az árak miatt nem támogatták eddig az SSD technológiát, hanem mert igen elterjedt az a hír, miszerint az SSD tárolók meglehetősen hamar tönkremennek. Hogy miért, azt a témában érintett emberkék pontosan tudják, erről nem szeretnék vitát nyitni, aki kételkedik ebben, az nézzen utána. Na most. Az új Linux filerendszer egy kicsit más megvilágításba helyezte a dolgokat, ahogy én nézem. Mivel a SUN sem híres arról, hogy az anyagbeszerzőjük minden nap megy az MS-hez oprencerért, gondolom, elérkezettnek látták az időt, hogy ez ügyben lépjenek. A foglalattal kapcsolatos saját koncepciójuk már megvolt, ahogy a hírlevelüket olvasgattam, már elég korai szakaszában a technológiának.
    Na és persze a költséghatékonyság:

    "Ezekben az esetekben a flash költséghatékonyabb lehet mint a hagyományos diszkek. Egy Sun 146 GB-os 15 000 RPM-es diszk kb. 180 írási IOPS (I/O Operations Per Second) és 320 olvasási IOPS teljesítményre képes, azonban egy 32 GB-os flash drive 5000-több írási és 30 000 olvasási IOPS teljesítményre képes. Így az egy I/O műveletre eső költség sokkal olcsóbb a flash drive esetében."..és ez egy évvel ezelőtti mérce..azóta változtak "egy kicsit" a dolgok..:D.

    Az EXT4 filerendszer:

    Talán összejön végre..

    Geller

Új hozzászólás Aktív témák