Hirdetés

• azbest

PH! félisten

Azt nem értem, hogy fizet a qualcomm ha ő az eladó. Eladja aztán később visszatéríti az ár egy részét?
    Vagy szimplán olcsón adja?

Az persze érthető, hogy versenyileg problémás, ha azért kap valaki kedvezményt, mert nem vesz a konkurenciától. Viszont mások meg teljesen szabályosnak mondják, ha valami márkaboltként tüntetik fel. Nameg máig nem értem, hogy nem büntették meg például az intelt, amikor az atom proci + chipset olcsóbb volt, mintha csak procit vesznek tőlük, hogy kizárják az nvidia chipset használatát. Meg az ms win netbook ingyenes vagy jelképes árú licenszeket sem értettem.

Valahogy mindig sántit az, amikor egy tömegtermék a vevők számára egyedileg árazott (kivéve a mennyiségi kedvezményt, de az is tiszta és publikus). Egyedi termék az más, mert ott egyedi igények is játszhatnak.

De hát ez egy bonyolult probléma, valószínűleg sok lobbizás és politika is van mögötte, hogy mikor kinek és mit szabad vagy nem szabad. Esetleg attól is függ, hogy adott kincstár mennyire kong az ürességtől, kell -e bele pénz.

[ Szerkesztve ]