Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    Elvileg a diákok, a szülők, de még a dolgozók személyes adatai is fent vannak a rendszerben a Poseidon bevezetése és összekapcsolása óta. Ilyen téren a telex cikke is felületes. Értem én, hogy kínos a gyerek egészségi adata, de sokkal kínosabb, hogy taj és személyi igazolvány számtól kezdve minden egyéb adat is rögzítve van mindenkinél (több mint valószínű titkosítatlanul)... Nálunk meg kérdezik, miért vagyok kiakadva, amikor valami adatot kér az iskola egy mezei üzenetben? Pont azért, mert láttam belülről eleget és elsődlegesen magasról szarnak az adatvédelemre. Egyrészről mert nincs meg az információ és tudás, másrészről pedig a hajlandóság is elég alacsony.

    Ha! igaz az állítás és tényleg egy projektvezető "keze van a dologban" és rajta keresztül kényelmesen elérték ilyen mélységében az éles rendszert, akkor nem kicsi a gond. Ha mindezt pedig egy mezei (azaz nem célzott) adathalász mail-el, akkor nincs is értelme beszélni a gondokról és hiányosságokról. Az utolsó kapcsolja le a villanyt és kész.

    Várjuk ki a végét... csak győzzük kivárni (hacsak nem szellőzteti meg a másik oldal előbb). Már biztos gyűrik a tanácsadókat a megfelelő válaszért.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák