Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli0726

    aktív tag

    válasz lev258 #16 üzenetére

    Igen, elméletben. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy valami gáz mindig van, ahogy ez a cikkben is szerepel. Egyébként is szerintem előbb a legalapvetőbb dolgoktól kellene indulni. A zárt driver olyannyira rossz 2d-ben, hogy még egy ablakbezáró animáció sem folyamatos a gépemen, miközben a crysis 2-t 30+ fps-el viszi. A böngészóben való görgetés instant belassul, ahogy a zárt driver felkerül. A videógyorsítás xvba-val igencsak vérszegény, ráadásul flash gyorsításról álmodni sem kell.
    Akkor ugye marad a nyílt driver, ami 2d-ben sokkal jobban szerepel, 3d-ben viszont már nem túl rózsás a helyzet, a gpu-val való gyorsítás viszont itt sem brillírozik.
    Nyílván van aki megteheti, hogy mindent cpu-val számoltat, nekem viszont egy középkategóriás laptoppal még számít, mennyit bír az akku, illetve mennyire folyamatosak a dolgok böngészés közben, vagy hogy van-e szaggatás egy komplexebb weboldalon.
    Aláírom, hogy lehet nyavalygás amiről beszélek, de számomra akkor is gpu-s rész marad a linux rákfenéje, amit szerintem már rég orvosolni kellett volna.

Új hozzászólás Aktív témák