Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz #32839680 #33 üzenetére

    A digitális anyag szépséges abban rejlik hogy ellophatod... persze. Erre mondom hogy a te munkádat is így fizessék meg.

    Én nem ezt írtam... olvasd el figyelmesebben.

    A teljesen normális az lenne ha mindenki elslattyog és megveszi ami tetszik neki.

    Ez annyi kérdést vet fel, hogy el sem hiszed. Nyilván a normális világban keresnél is annyit, mint egy nyugati, és nem csak az árakat lőnék be hozzájuk hasonlóra. Pl a munkád érne ugyanannyit. Ha ugyanis itt te az autógyárban felteszed a kereket, vagy leírod hogy "public static void main" akkora te munkád a tizedét sem éri annak, mint ha egy német teszi ugyanezt... Majd ha ez nem így lesz, akkor beszélgethetünk róla, hogy mi a normális világ. Ez nem az...

    A digitális adat pedig digitális adat... az, hogy könnyedén sokszorosítható, nem csak neked jelent hasznot, hanem annak is, aki terjeszteni akarja. Gyakorlatilag nullkölcséges áron tudja "elszállítani" neked.... már ha akarja.

    Fentebb pedig írtam, hogy nem feltétlenül akarja. Adott egy könyv... eladják ott, ahol akarták, ahol a terjesztésre számítottak. Beszedték érte a pénzt. Oda viszont nem viszik, ahol te vagy. Ha te ennek ellenére mégis elolvasod akkor valami rosszat tettél? Egyáltalán nem. Senkinek nem lett azzal rosszabb, hogy te elolvastad a könyvet. Jobb se, de mivel nem is akarták neked eladni az adott művet, ezért még csak elmaradt haszonról SEM beszélhetünk, mert mondjuk az adott területen meg sem próbáltak pénzt keresni.
    Innentől kezdve, kárt senki nem szenvedett, csak te lettél okosabb/műveltebb stb...
    Mondom még egyszer. Annó nem akarták levágni a fejed érte, ha te elolvastál egy könyvet. Tudod voltak a "könyvtár" nevű helyek, ahol ha helyben leültél, akár ott is elolvashattad a könyvet. Miben is más ez mint az amiről most beszélgetünk?

    Eleve rossz kifejezést használsz, hiszen:

    "Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el."

    Akkor lenne lopás, ha el tudnád venni.... de nem teszed.... szóval hagyjuk a lopás szöveget.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák