Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t-motion

    csendes tag

    válasz Celtis #163 üzenetére

    Az M5 egy nagyon jó telefon lenne.
    (M4A utód,tény "picit" magasabb áron. noha az is megkapja a 6os droidot)

    Én mikor először olvastam a telóról, akkor nagyon örültem, hogy egy jó adottságokkal rendelkező teló középkategóriába. sokáig ez volt a favorit. aztán megjelent. És elkezdtem fórumokat olvasni.
    Jött az infó is hogy nem jelenik meg Európában. :((( Úgyhogy csak import telóként tudom megvenni.
    aztán jöttek az első reakciók, kamera bug, softveres bugok... magától kikapcsol :O
    Gondoltam, szép álom volt..... De itt a rút valóság.
    Mostani állapot az, hogy magyar Sony oldalon "hamarosan" felirattal, úgy néz ki nálunk is megjelenik. illetve elkezdik az európai forgalmazását. valamelyik szolgáltató biztos lecsap rá.
    Nem kizárt hogy megurik az ára egy ideig.
    Én azt mondom neked, hogy érdemes kivárni a 6.0-át rá. és utánna megnézni hogy miket mondanak rá. Mert így én nem mertem megvenni. Pedig karácsonyra ezzel akart feleségem megörvendeztetni. De lebeszéltem.
    Szóval én sajnos azt mondom, hogy várj egy kicsit, ha ezt a telót akarod, mert februárra igérik a 6.0-át.

    Én most a Z5-et szemezek. és pár hónap múlva akarom a beszerzését. valamint ha az M5 megjavul hibáiból, akkor a feleségemnek veszek egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • cskamacska

    addikt

    válasz Celtis #163 üzenetére

    Nos jó későn válaszolok, de szerintem magadtól is kisakkoztad amit írok. :)

    Az S5 Neo gyakorlatilag egy olcsósított S5. Gyengébb a SoC(proci erőben igazából nem, 8x1,6GHz A53 továbbra sem gyenge, szóval nem akadozik, játéknál jön elő a gyengébb GPU), kivették az ujjlenyomat olvasót, maga a kamera gyakorlatilag ugyanaz de butították a kamera appot így nincs 4k videó, és 120fps lassított felvétel(mint S6 alatt sehol 2015-ben, ez nyilván politika), cserébe kapott egy frissebb 5.1.1 Androidot témázással, van FM rádió, és a gyengébb hardver kevesebbet fogyaszt.

    M5 papíron jobb az S5 Neo-nál, de ahogy kinéz még mindig nincsenek a szoftveres bugok javítva, majd a Marshmallow frissítés csinál valamit. Szóval per pillanat, ez kutya vacsorája. :(
    Ha viszont ráncba szednék akkor nem lenne rossz. Melegedést gondolom nem tudják megoldani, az marad, max nem olyan nagy hogy zavarjon, viszont a 3GB memória az előny, ahogy a GPU is jobb.

    Ezen túl szokásos különbségek, Samunál érintőgombok és fizikai home gomb, Sonynál képernyőn a vezérlés, Neo-nak cserélhető az akksija(és így a hátlap) és itt vannak a kártyák is, Sonynál fémtálcán oldalt, ilyesmik.

    6.0-át elvileg mindkettő kap, későbbi droid kiadást valószínűleg egyik sem.

    S5 Neo egyébként bugoktól mentes normális telefon, Touchwiz Nova launcherrel jól szelidíthető, normál használat mellett 3-4 napot is kibír az akksi, nem melegszik, HD kijelző szép, a hangszóró lehetne jobb is(ugye vízhatlan hátlap mögül püffög), de a hang fülessel teljesen jó. Viszont nem játékos telefon(Mali T720MP2 GPU ami benne van Adreno 305 szintű alsó kat), és ha hosszabb távra tervezel talán 3GB memória sem lenne rossz.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák