Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz PROTRON #28 üzenetére

    Na, az pontosan ugyanez az árkategória (de ugye megint nem ugyanaz, mert 1U-val szélesebb, meg akkor mehetett volna rá a számsor fölé a dedikált funkcióbillentyűk sora, bár ez minden olyan kompaktra igaz, amin nincs ilyen), csak PBT helyett ---> ABS kupakokkal <---. Azért az lol. Mennyi volt, mikor megjelent? Mennyi egy PBT kupakszett? Ja, és nem hot swapes, ami szintén nagyon-nagyon nem mindegy. Miért hasonlítunk használt árat vadonat újhoz?

    Na ugye, megint alma és narancs. Nem tudom miért írunk le lényeges részleteket úgy, mintha ezek nem kerülnének pénzbe vagy ne számítanának. :U

    "Egyedül az összeszerelési minőséggel jeleznek némi gondot,"

    Ezzel ilyen nincs. Legalábbis azzal a példánnyal nem volt, amit püföltem. A kenés hiányát nem ide sorolom, de ez a legtöbb nagy gyártóra is igaz.

    tl;dr: Kb. ennyi az annyi.

    A HyperSpeed alkalmas játékokra? No shit. A Lightspeeddel piacvezetők.

    "Ráadásul ahogy a cikkben is szerepel, emberiség ellenes bűntett kurzor nélküli billzetett(tehát maga a 60%-os formátum) gyártani."

    Munkára. FPS-hez például a legjobb. Meg hordozni is (a 40 százalékos már túl sok layert használ).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • nyunyu

    félisten

    válasz PROTRON #30 üzenetére

    BTW én az F4-en kívül egyik F billt se használnom, amit még aláírok hogy fontos a dedikált nulla és dedikált ESC gombok elkülönülése numpad hiányában

    Ez a szerencsétlen magyar kiosztás átka, hogy a túl sok ékezetes magánhangzónk miatt a nulla átkerült a 9 mellől a bal oldalra, ahol a nemmagyar kiosztásokon valami ritkán használt írásjel szokott lenni.
    Nemmagyar kiosztásokon kevésbé szopás a 60%.

    F-eket én szoktam Total Commanderben használni, illetve programozáshoz használt IDEkben is, így én nem merészkedtem még 75% alá.
    (aztán az kényelmetlennek bizonyult, mert sokszor kellett sokszámjegyű kódokat begépelni VPNhez, úgyhogy pár évre elmentem 1800 irányba, mostanában itthon teljes billzetet, irodába meg TKLt cipelek, de arról megint hiányzik a numpad az RSA tokenes belépéshez, meg a csúszós POM? kupakjait sem szeretem, PBTt meg nem akarok rátenni, mert onnantól elveszti ócó melós billzet jellegét.)

    Áprilisban kapott új céges laptopon még mindig nem tudom, hol vannak a gombok, mivel mindig külső billzettel használom.

    A hot swap átlagembernek tudod mit jelent? Még egy olyan dolog amire a hype miatt ráfogja hogy hú dejó hogy kifizettem a felárat, aztán 1x 10 db billentyűvel kipróbálja, majd 3 évig ugyanazzal használja amivel megvette eredetileg. Van még 1 réteg, aki 1x tényleg lecseréli.

    Ha azt veszem, hogy GMMKmban másfél év alatt megfordult egy szett Gateron Silent Brown, aztán vettem bele Outemu Sky Silenteket, de azokat lusta voltam körülmetélni, így azóta sem lettek használva, aztán 3 tűs Outemu Silent Greyek kerültek bele, de két hónap múlva lecseréltem Outemu Silent Whitera, mert utóbbi annyira bejött a melós TKLembe építve.

    Szóval 3 kapcsoló járt eddig a hotswap socketekben.

    Nem hotswap '95 Cherry 1000 PCBmben szerintem többféle kapcsoló variációt próbáltam az évek során. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz PROTRON #32 üzenetére

    A 75%-ban engem nagyon zavart, hogy a kurzorok nem különülnek el a Ctrl, Shift, Enter környékétől, ugyanez a gond a 96%-okkal is (pl. Keychron K4)

    1800-ban azt szerettem, hogy ott a kurzorok el voltak tolva jobbra+le 0.25U-val, aztán a körülötte rés miatt jóval kevesebbszer nyúltam melléjük, mint előtte 75%-on.

    Viszont az 1800 hülye alsó sorát nagyon nem bírtam, AltGr másfél gombbal balrább van, mint a 6.25U szóközös modern billzeteken, ez magyar kiosztáson programozva nagyon zavaró, túl sok félreütést generál.
    Emiatt váltottam a zöld melós billzetemet TKLre, hogy ugyanott legyen az AltGr.

    BTW ha lenne olyan klasszikus "TKL" aminél a kurzorok felett nem csak 9 hanem 12 gomb van, az érdekelne, legalább is ha wired/wireless módot is tud, nem csak a saját dongle-el.

    CM MasterKeys Pro M volt ilyen numpaddal kombinált nav clusteres, ahol a NumLockkal váltottál a két réteg között, de azt jóideje nyugdíjazták, már nem kapható.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz PROTRON #30 üzenetére

    Azért azt bírom, hogy milyen könnyedséggel söpröd szőnyeg alá azokat a lényeges részleteket, amik valóban számítanak, és még a pénzt is érik, tehát egyből legitimizálják az árkülönbséget. :D

    "Elhiszem hogy gamelésnél nem fontos a billzet jobb széle, de nagyon kevés olyan munkakörnyezetet ismerek ahol a kurzorok hiánya megengedhető, ellenben némelyik kurzoros billzet alig nagyobb a kurzor nélkülieknél, mivel a 60 és a 65% között is gyártónként eltérő a szélességgel történő játék."
    Igen, ez nem is munkára van elsősorban, hanem játékra és hordozni, de ez teljesen egyértelmű, még a brosúrát sem kell olvasni, elég csak ránézni. A megvilágosodott user dolgozni vesz egy külön billencset, de legalább egy plusz num padet. Én is így tettem; mindenhez a céleszköz a legjobb, és így sehol sincs kompromisszum. Ha már alsóhangon napi 10-14 órát ülök a képernyő előtt (hétvégén is), ennyit igazán megengedhetek magamnak.

    "A használt árat nem hasonlítottam vadonatújhoz, csak leírtam hogy helyén kéne kezelni a dolgokat, mert vannak akik képesek használt piacon, sorozatgyártott(tehát boltban elérhető) termékek esetében ráírni az eladóra hogy adja már drágábban, mert különben az Ő ajánlata tűnik lehúzásnak."

    Ez nem tudom, hogy miképp kapcsolódik a diskurzushoz, mindenesetre nem keveset üzleteltem már Hardveraprón, és még nem találkoztam ilyen véglénnyel (de másmilyennel sem nagyon, mert megválogatom az üzleti partnereimet).

    "Egyébként nem véletlen írtam hogy beesett 50k alá a mini V3 nyáron, szerintem annál többet ezek mint irodai munka eszközök sem érnek."

    Igen, ezek továbbra sem irodai munkaeszközök, legfeljebb használhatók annak is, de nem arra valók. Az a Razer nem is ér többet, és ennyiért nevetséges az ABS kupak, a hot swap NYÁK meg alsóhangon 10-15 000-et ér, és ha ezt hozzáadom az 50-hez, plusz még normális PBT kupakokat is veszek, akkor pontosan ugyanott vagyok árban, mint a Corsair.

    "Mert az hogy lekopik az nem érv a felesleges pénzkidobás mellett."

    lol

    Ha neked tökmindegy, hogy mit püfölsz napi rendszerességgel órák hosszat, meg az a tény sem kapirgálja az agytövedet, hogy az 50 ezres billencsed csúszós kupakjai elkezdenek kopni és fényesedni (nem kell hozzá 5-10 év, ha használod is), rosszabb esetekben meg olyan a falvastagságuk, mint egy tejfölösdoboz, az egy dolog, de ettől még nem lesz fölösleges. Legalábbis annak biztos nem, aki ad a perifériáira, amik alapjaiban határozzák meg a felhasználói élményt, mivel ezeken keresztül valósul meg az ember-gép kapcsolat.

    ABS vs PBT lényegi különbségek:

    Volt ez is, az is, de az biztos, hogy magamtól többet olyat nem veszek, amihez ABS jár. Kivéve persze a Kinesis Advantage 2-t, de ott más a szexepil, meg legalább jó minőségűek. Ez egy ugyanolyan dolog, mint az, hogy 50 grammos high-end egér után sem fogok visszaváltani valami kétforintos irodai vacakra. Létezik egy-két elég komoly ABS kupak, főleg a vintage vonalon, de azokat nem a Razereken és társain fogod megtalálni.

    "Tehát megint csak nem találom árbeli érték növelő tényezőnek, hisz lehet nálam pont kényelmetlenséget okozna."

    Egyáltalán próbáltad már? Mert az írásodból eléggé úgy tűnik, hogy nem igazán.

    "A hot swap átlagembernek tudod mit jelent? Még egy olyan dolog amire a hype miatt ráfogja hogy hú dejó hogy kifizettem a felárat, aztán 1x 10 db billentyűvel kipróbálja, majd 3 évig ugyanazzal használja amivel megvette eredetileg"

    Nem, ez azt jelenti, hogy forrasztási tudás, páka és küzdés nélkül akármikor kicserélhetsz egy meghibásodott kapcsolót, esetleg komplett új szetteket vehetsz, és olyan switch-eket pakolhatsz bele, amiket egyetlen konzumer boardban sem látsz. Csak lineárisból van 100+ féle, és a közhiedelemmel ellentétben a Cherry MX nagyon nem számít húdejónak.

    Ergo ez egy nagyon hasznos extra, mert a javítás és a funolgatós kísérletezés 1 x 1 bonyolultságú (pl. akár vegyes kapcsolós klaviatúrát is építhetsz fél óra alatt), semmiféle előzetes tudást vagy ügyességet nem igénylő folyamat. Az sem mellékes, hogy az ilyen kategóriájú billentyűzetek nem Átlag Jóskának készültek, ő 3000 forintos, membrános hulladékot használ. Akinek meg mecha kell, de hot swap nem, az nem ilyet vesz.

    "hogy helyén kéne kezelni a dolgokat,"

    Egen, pontosan ezt mondom én is.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák