Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz dqdb #40 üzenetére

    Jó igen, ABS vs. PBT-nél persze elveszhetünk a részletekben (ezért sem mondtam mondjuk az ilyen 2,5 mm vastag, örökkévalóságnak szánt cuccokat 25-30 évvel ezelőttről vagy például a "csillagászati" árú készleteket), de nagy általánosságban a konzumer szinten szerintem eléggé igaz a táblázat, legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján.

    Az is igaz, hogy PBT-ből is vannak gyengébb szériák, például az a kettős fröccsöntésű világítós, amit te mondasz, de azért egy korrekt dyesub vagy szimpla double shot szerintem jóval felette van a kommersz ABS megoldásoknak. Ahogy fentebb is írtam, egy nem HU kiosztású Ducky után (amit nem high-endnek, de már korrektnek neveznék) megfogni pölö egy Tesorot valahogy nagyon kiábrándító tud lenni, pedig "csak" (heh, eljutottam ide is, hogy ez "csak", de sajna tényleg az) kb. 15-20 000 forint különbség van a kettő között, ha az új árát nézzük.

    Az összeszerelési minőségbe inkább az illesztéseket, flexet sorolnám (esetleg anyagminőséget); azon nem nagyon tudsz változtatni (hacsak nem szeded szét és eszkábálsz bele valami merevítést, ha egyáltalán lehet), de a stabilizátorokat mindig meg lehet kenni (esetleg cserélni), és azért az sokat segít.

    A nagy, "kommersz" gyártók meg általában nem is nagyon vesződnek ilyennel, gondolom, fillérszexuálási okokból kifolyólag, pedig ebben az árkategóriában már nagyon nem kéne. Valószínűleg ugyanezért adják a vacak fajta kupakszedőt, vagy ezért nem adnak extraként PET porvédőt (a la Ducky). Az utóbbi fáj nekem a legjobban, mert baromi hasznos tud lenni, és tényleg két szem szotyiba kerülne. A legszebb az egészben, hogy a '90-es években majdhogynem az utolsó membrános kacathoz is tartozék volt, de valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag szinte teljesen kikopott a köztudatból. : /

    "Abban igazad van, hogy a saját részpiacán (60% + játékra alkalmas wireless) ez nevezhető a legjobbnak, és a wireless gamer billentyűzetek között is a jobbak közé tartozik, de a 60%-os gamer billentyűzetek között például a 60HE billentyűzetként már más kategória."

    Köszönöm. Ez volt a lényeg, a wall of text elindítója.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák