Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• WolfByte

tag

Erre csak annyit mondanek, hogy az egyik legelterjedtebb router modellem volt sokaig, a Linksys WRT54G. Tavoli management tiltva, MAC filter engedelyezve. Az epp utoljara beallitott eros admin jelszot elfelejtettem, gyakorlatilag kizartam magam a rendszerbol.

Mit csinal ilyenkor az atlag infomokus? Hardware reset es visszaallitas backupbol - na ez epp nem volt :C

Nagyjabol 40 percbe kerult, hogy rabukkanjak a megfelelo forumra, megertsem hogyan mukodik a management felulet CGI motorjat tamado script, letoltsem a megfelelo programot es a gyakorlatban is alkamazzam az exploitot. Nevetsegesen keves ido kellett, hogy halozaton kivulrol visszaallitsam az alapertelmezett jelszot a routeren, a beallitasok elvesztese nelkul.

Nemreg lattam egy videot, ahol a srac ismertetett egy modszert, amivel WAN felol elhitette a routerrel, hogy az o szamitogepe a DNS szerver, majd a routert megtevesztve a megfelelo forgeolt csomagokkal a helyi halozat reszeve valt. Majd elmagyarazta hogy a kereskedelmi forgalomban levo routerek tobbsegenel miert mukodik a modszer.

Eleg sok ijeszto megoldassal talalkozni, ha valaki egy kicsit is nyitott az IT biztonsag fele :DD

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák